Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kirugnak a munkahelyemről...

Ha kirugnak a munkahelyemről és nincs felvétel ilyenkor sehova miből élünk meg?

Figyelt kérdés
Akiket kirugnak vagy kirugtak azok tartalek nelkül munka nelkül mi lessz velük ha ninca most se felvétel se semmi es ez a hiszteria virus igy fog menni akár év vegeig vagy hónapokig azok most mit csináljanak? S3gély az megoldás? Vagy maradjunk otthon és dögöljünk éhen?

2020. márc. 28. 12:10
 51/93 anonim ***** válasza:
61%

az vagyok, én meg ezt vállalom, van mire.

évek óta szajkózom mindenkinek, akit ismerek, hogy ne vegyen fel ingatlanhitelt, meg babahitelt, meg csokot meg mifenét, de nagyon kevesen hallgattak rám. itt is sok helyen elmondtam a gyakorin, de mindenki lehülyézett. aki csak a mára gondol, azt miért kellene sajnálni?


aki nem tud magának gondolkodni, az kérjen tanácsot.

válsággal nem számolni meg elég botor dolog. de valóban nem vagytok egyedül, majd lesznek biztos mentőcsomagok. de ezeknek az igénybevételét is végig kellene gondolni.


az meg, hogy hozzá kell szokni a filléreskedéshez, hát bakker, ok, nem kellemes dolog, de azért a nagy- és dédszüleink világháborúkat csináltak végig. mondjuk nem is voltak ilyen puhányok, mint mi.

mindenkinek alább kell majd adnia, csúnya világ jön. és aki nem tud alkalmazkodni, az rosszul jár.


én jóval többet keresek egyedül mint ti, mégsincs akkora havi kiadásom, ami elvinné a bevétel több mint 60%-át. és most majd talán még kevesebb kiadás lesz. ezzel persze mindenki így lesz, ami megint csak kedvezőtlen folyamatokat fog gerjeszteni.


ezért nem értem, hogy ilyesmire hogyan nem lehet felkészülni és miért nincs elegendő tartalék. de a legtöbb ember így van vele, azt már felfogtam.

2020. márc. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/93 anonim ***** válasza:
74%

"Hitellel,autó fentartással,rezsivel és mindennemű rongyrázás nélkül a havi kiadásunk eddig 660.000ft volt.Ez tényleg az alap!Se egy mozi,se egy fürdőzés,se egy kajarendelés!"



Ti valamit nagyon rosszul csináltok.

Persze, ha megtehetitek miért ne? De akkor ez a mostani para se érinthet titeket, hiszen volt miből felrerakni.


Havi átlag 600 bevétel mellett mi tudtunk felrerakni, és néha strand és egy-egy kaja rendelés is belefér. El nem tudom képzelni mire vertek el 660at úgy, hogy azt csak alapnak gondoljátok. Igen, simán el tudnánk költeni mi is, de közben azt is tudnánk, hogy ez azért egy átlagon felüli életszinvonal. Nem az az 'alap'.

2020. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/93 anonim ***** válasza:
100%

Hol írtam olyat,hogy alap életszínvonal?

Azt írtam,hogy nálunk ez az alapkiadás!(Hatalmas ház,majd egy hektárnyi föld,állatok)

A munkánk jelenleg megvan,de igenis AGGÓDOK.

De részemről lezártam,nem látom értelmét annak,ami itt megy.

A szegény,szerencsétlen emberek alázása!(És nem,NEM MAGUNKRA gondolok)

További jó megmondomozást és mindenkirehülyézést,akinek nincs félre tett pénze!

2020. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/93 anonim ***** válasza:
39%

"A szegény,szerencsétlen emberek alázása!(És nem,NEM MAGUNKRA gondolok)"



őket senki nem alázta...de mást sem. csak mondjuk én pl. értetlenül állok. de még te magad se teszed magatokat ebbe a kategóriába, akkor titeket lehet, vagy mi.

na mindegy, ennek tényleg nincs értelme, akit lehet sajnálni, azt én sajnálom, akit meg nem, azt nem, ennyi.

2020. márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/93 A kérdező kommentje:

Azt fogjátok már fel akik itt alázzák azt akinek nincs úgy tartaléka hogy nem ugyanolyan az életünk és ezerféle mas helyzetbe lehet mindenki és most nem mindenki van ugyanabba a helyzetbe igy nemvarhatjuk el mindenkitől hogy kesten álljon bármilyen nehézségekre. A masik azt mondta hogy aki 200 ezret keres az miért meg 160 ezres alberletbe pesten

Pl azért mert már olcsóbban nagyon nincs is és ha van is nemis biztos pont megfelelő neki munkabajárás szempontjábol vagy bármilyen mas szemointbol igy kénytelen elmenni abba az albérletbe mégha deágább is csak hogy időbe beerjen munkába stb

2020. márc. 29. 16:30
 56/93 anonim ***** válasza:
67%
Ez van. Spóroljatok.
2020. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/93 anonim ***** válasza:
75%
Ne magyarazkodj. 200as fizu mellett semmi indok nem lehet a 160as albira.
2020. márc. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/93 anonim ***** válasza:
100%

'évek óta szajkózom mindenkinek, akit ismerek, hogy ne vegyen fel ingatlanhitelt, meg babahitelt, meg csokot meg mifenét, de nagyon kevesen hallgattak rám. itt is sok helyen elmondtam a gyakorin, de mindenki lehülyézett. aki csak a mára gondol, azt miért kellene sajnálni?'



Jelenleg úgy tűnik megint nincs igazad. Pont, hogy jól járt aki hitelből vásárolt, hiszen már megint őket mentik, ők kapnak lényegében pénzt. Ha valaki évek óta csak kuporgat, hogy majd egyszer hitel nélkül vásárolhasson az jelenleg nem kap semmit! Nekünk van lakáshitel is, babavaro is. Mindkettőt tudnánk fizetni, de most a moratórium miatt nem érdemes. A babavaro esetén ráadásul még azt a fél százalékot se kell fizetni utólag se. Az infláció gyakorlatilag nekünk dolgozik.


Azzal persze egyetértek, hogy felelőtlenül ne vegyünk fel hitelt. De ha mondjuk a törlesztő háromszorosát is bírod fizetni munkanélküliség esetén is 6 hónapig vagy akár tovább akkor egyáltalán nem butaság a hitel.


Pártunk és kormányunk soha nem az albérletben kuporgatókat támogatja, hanem a hiteleseket.

Például ott van a 3. gyerek után járó 4 millió jelzálog hitel engedmény. Hát mégis hogy használjam ki, ha nincs hitelem? :)

2020. márc. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/93 A kérdező kommentje:
Ember.te csökkentképpességű szivacsagyú szellemi toprongy. Pesten vannak a legdrágább alberletek egy kis 40 m2 es kis lukis 120 ezer. Ami szinte olyan ritka mint a fehér hollo.már vidéken is 100 ezer egy kis 50 m2 es luk. Te hol élsz?
2020. márc. 29. 18:48
 60/93 A kérdező kommentje:
Majd várjátok ki hitelesek a virus utàn jön a fekete leves.
2020. márc. 29. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!