Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kirugnak a munkahelyemről...

Ha kirugnak a munkahelyemről és nincs felvétel ilyenkor sehova miből élünk meg?

Figyelt kérdés
Akiket kirugnak vagy kirugtak azok tartalek nelkül munka nelkül mi lessz velük ha ninca most se felvétel se semmi es ez a hiszteria virus igy fog menni akár év vegeig vagy hónapokig azok most mit csináljanak? S3gély az megoldás? Vagy maradjunk otthon és dögöljünk éhen?

2020. márc. 28. 12:10
 81/93 A kérdező kommentje:
79,es es 80 as válaszadó teljesen igazatok van es jól meglátjátok a helyzetet.tisztába vagytok hogy ilyen helyzetből nem egyszerű kilábalni. És köszi sok szerencsét nektek is🙂
2020. ápr. 2. 15:15
 82/93 anonim ***** válasza:
80%

79-80: kifogás, kifogás, kifogás az megy.

Aki akar az talál munkát.

Lehet nem az álmai munkáját, de jelen helyzetben örülj ha van bármi.

2020. ápr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/93 A kérdező kommentje:
Utolsó. Lehet találni de nem mindegy mikor.és milyet.
2020. ápr. 2. 16:48
 84/93 anonim ***** válasza:
64%

hát bocsika de nem ismersz, én is mentem már takarítani is szállodába úgy , hogy a vendégek amikor se a recepcióssal se a gyógymasszőrrel nem tudnák megértetni magukat és én a kis takarító 2 nyelven is tudtam beszélni velük akkor elcsodálkozak.

igen megalázónak érezem, de dolgozTAM.

Viszont nem szeretném magam most a legnagyobb veszélynek kitenni egy olyan munkával ahol embertömegekkel találkozom pl.mert most csak ilyen munka jöhet szóba.

hát képzeld el mindig is dolgoztam , sőt amíg tanultam is vállaltam diákmunkát pedig nem lett volt muszáj.

de már bocsika de én anno tizenéve hiába akartam munkát találni ebben az országban , hiába mentem el személyesen! 3 megyébe rengeteg helyre , hogy elvigyem az önéletrajzom és mégsem találtam munkát...nekem ne mond, hogy aki akar talál...

nem olyan biztos az...

igen én is találtam , mert kénytelen voltam elmenni dolgozni külföldre a hazai helyzet miatt.

Kíváncsi lennék te mit dolgozol , hogy ilyen nagy a szád...

2020. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/93 A kérdező kommentje:
Igen. Nem mimdegy milyen melobol kerülsz nem a te hibadból es milyen melot leszel kenytelen elválalni sokkal kevesebbért..
2020. ápr. 2. 20:48
 86/93 anonim ***** válasza:
62%
A kérdezőnek továbbra is áll: Eddig mennyi önéletrajzot adtál be,mennyi helyre jelentkeztél, vagy mennyi állásinterjún voltál? (ha már tudod,hogy nincs felvétel SEHOVA)
2020. ápr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/93 anonim ***** válasza:
21%

"Lehet találni de nem mindegy mikor.és milyet."


Aki éhes az nem válogat...aki válogat az még nem elég éhes.

2020. ápr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/93 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy ha az ember bármilyen munkát vállal el, akkor beleragad-e, örökre kiesik-e az eredeti szakmájából. Esetleg pár hónap, év alatt rámegy-e lelkileg, idegileg, szellemileg.



A magam példája (mert másét nem láthatom annyira), ha kezdő programozóként elbocsátanak, akkor gyakorolhatom otthon, az akármilyen munka után, lehet éjjel, lehet hajnalban, a tanulmányaimat ott kell hagynom és ki tudja, hogy valaha ismét felvesznek-e szakmán belüli helyre.

Nekem mondjuk épp ezért van B tervem, sőt, C és D is. Mondjuk ezek összefüggnek.


De nem olyan egyszerű az "akármilyen munka".



Sőt...

Ha kirúgnak, akkor valószínűleg túlképzett leszek gyárba, árufeltöltőnek, de legalább egy-egy pozícióra 200-an fognak sorban állni, akik közül 100-an már dolgoztak ilyen helyen.


2008-ban és utána is állandó probléma volt a túlképzettség.



Továbbra se értem a kérdező és a többi, aggódó ember ekézését.

2020. ápr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/93 anonim ***** válasza:
100%

"Nem biztos, hogy ha az ember bármilyen munkát vállal el, akkor beleragad-e, örökre kiesik-e az eredeti szakmájából. Esetleg pár hónap, év alatt rámegy-e lelkileg, idegileg, szellemileg."


Tökéletesen igaz amit írsz,viszont ha vki azon kesereg,hogy holnapután miből fog kenyeret venni annak ,annak-véleményem szerint-pont ez az utolsó szempont.


Túlképzettség: Egyszerű kétkezi munkát mindig lehet találni. Ott abszolút nem érdekel senkit,hogy 8 általánosod van vagy 2 mérnöki diplomád.Itt a tavasz,szépen indul a mezőgazdasági szezon,és az ezzel összefüggő feldolgozóipar, annyi meló van őszig,hogy Dunát lehet vele rekeszteni....A kifogásgyárosoknak nyílván erre is találnak indokot,hogy miért nem...

Az eredeti kérdésre visszatérve azonnal akkor tudnak elbocsájtani,ha próbaidőn voltál,vagy feketén dolgoztál.Bármilyen határozatlan szerződésnél min 30 nap felmondási idő véd. Tartalék: Soha nem voltam gazdag,sőt egyszerű szakmunkásként dolgozom most is. MINDIG volt annyi tartalékpénzem,hogy 3-4 hónapot(nagyon szorosan akár 6 is)kihúzok 0 ft jövedelemmel.Hogy nehéz volna elkölteni azt a havi fizut ami van mikor még 2-el sem kezdődik? Ugyan már...

csak megtanultam kezelni és beosztani a pénzt,továbbá különbséget tudok tenni a szükségleteim és a vágyaim között,ami itthon az emberek legalább 60-70% nem megy.(jövedelemtől függetlenül)Sajnos nagyon sokan a pénzügyi analfabétizmus miatt kerültek és kerülnek a fönt említett helyzetbe.(túl messzire sem kell sem kell menni lásd devizahitel)

2020. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/93 anonim ***** válasza:
70%

# 89


Nagyon sokan, de nem mindenki!!

2020. ápr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!