Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kirugnak a munkahelyemről...

Ha kirugnak a munkahelyemről és nincs felvétel ilyenkor sehova miből élünk meg?

Figyelt kérdés
Akiket kirugnak vagy kirugtak azok tartalek nelkül munka nelkül mi lessz velük ha ninca most se felvétel se semmi es ez a hiszteria virus igy fog menni akár év vegeig vagy hónapokig azok most mit csináljanak? S3gély az megoldás? Vagy maradjunk otthon és dögöljünk éhen?

2020. márc. 28. 12:10
 61/93 anonim ***** válasza:
19%

"Jelenleg úgy tűnik megint nincs igazad"


1. mi az, hogy megint?

2. várd ki a végét. nem olyan jó ez, mint amilyennek tűnik. de mindegy, te jobban tudod. addig nevess nyugodtan, csak később ne sírj.

2020. márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/93 anonim ***** válasza:
86%
Én vagyok az aki azt írta hogy 160 ezer egy albérlet. Kérdezném attól az embertől aki azt írta hogy minek kell akkor ilyen albérletben lakni? Erre nekem az a válaszom hogyha egy 30nm kis lyuk kerül 100 ezer forint feletti árba Pesten hát még egy nagyobb. Persze akik megtehetik hogy mamahotelben laknak illetve a szülők alátolták a seg.ük alá a házat és most itt a gykn okoskodnak hogy sporoljon az ember havi 200 ezerből azoknak azt üzenem hogy úgy lehet Pesten ennyi pénzből spórolni minthogy 7 napig nem enni mondjuk. Nézzétek meg a tűzoltókat az egészségügyi dolgozókat akik életeket mentenek és kapnak havi 150 ezres fizetést Pesten is. Más meg keres havi 500 ezret semmi munkával és az se tud spórolni. Ez mind mind a kormány hibája és igenis lehetne több fizetés is vagy adni az embereknek most akik munkanélkülivé váltak de kell a havi 5 millios fizetesek a semmit mondó politikusoknak Mészáros Lőrincnek és a többi milliárdosnak.
2020. márc. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 anonim ***** válasza:
38%
Az alacsony keresetű emberek között a legnépszerűbb a Fidesz.
2020. márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/93 A kérdező kommentje:
Igaza van a 62 esnek igaza van. Mindig itt van nagy fizetés ahova nemkéne
2020. márc. 30. 00:31
 65/93 anonim ***** válasza:
83%

"Mindig itt van nagy fizetés ahova nemkéne"


Majd te eldöntöd, hogy hova kell, ugye? Ez meg milyen kijelentés??

meg a 62-esnek is, "Más meg keres havi 500 ezret semmi munkával "- ezt ti honnan tudjátok, hogy semmi munka?

Ez a baj, hogy akinek nincs pénze, az nagyrészt csak ennyit képes átgondolni, hogy "szemét gazdagok" - többek között ezért is nem lesz soha elég pénze, mert ennyire futja, hogy köpködjön.

És amikor erre felhívják a figyelmét, hogy talán másképp kellene gondolkodni, akkor is csak köpköd és keresi azokat az embereket, akik alátámasztják a helytelen gondolkodását. Na itt a baj.

De erre sose fognak rájönni, mert utálkozni kényelmesebb.

2020. márc. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/93 anonim ***** válasza:
100%

"1. mi az, hogy megint?"


Te állítottad, hogy még a krízis előtt is mindenkit próbáltál hitelrol lebeszelni. Akkor se volt butaság az átgondolt hitel felvétel, és most így utólag is úgy tűnik, hogy jól tette aki hitelbe vásárolt mert itt a moratórium, miközben ha hitel nélkül lenulláztam volna magam akkor nem kapok hirtelen pénzt most sehonnan.



"2. várd ki a végét. nem olyan jó ez, mint amilyennek tűnik. de mindegy, te jobban tudod. addig nevess nyugodtan, csak később ne sírj."


Jajj mindig ez a várd várd várd ki, majd majd jön ám a.... Őő mi is?

Egész életem lehetne 80 év várakozás akkor :)

Ehelyett inkább éljük az életünket, viszonylag fiatalon(30 körül) 3 gyereket vállaltunk. Rakunk félre épp eleget, így semmi sem változna pár hónap (esetleg pár év) munkanélküliséggel sem. Hiteleket is tudnánk fizetni, de azt ugye most nem kell. Nem kell nevetgélni, de sírni se ha valaki nem hedonista módon élt eddig.

2020. márc. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 anonim ***** válasza:
59%
Én értem, hogy a 160 ezres albi elégíti ki valaki igényét, de én biztos nem költenék erre ennyit. Kisebb, putribb, távolabbi igenis van olcsóbban, most is. Persze akinek igényei vannak fizesse a 160 ezret, csak ne sírjon, hogy jajj pár hónap munkanélküliséget hogy éljen túl.
2020. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/93 A kérdező kommentje:
65 ös. Igen mert sokakon úgyanúgy van felelőség pl kórházi dolgozók es fizikalisan neg szellemileg is megszakadnak havi 140 ért. Aki meg veri a brét a parlamentbe soha felse szólal vagy csak azert van ott felvegye a milliós fizetést... es sok ilyen van.
2020. márc. 30. 16:16
 69/93 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom én is a helyzetem, csak a miheztartás végett.

Nekem tavaly szűnt meg az állásom, mire találtam újat, feléltem a tartalékaimat és 2 hónapot az álláskeresési járulékból. Találtam munkahelyet végül jóval kevesebbért, mint amiért eddig dolgoztam, de nem zavart, mert szeretek dolgozni. Hitelem nincs szerencsére, amíg nem volt állásom, tesóm adott kölcsön, ezt rögtön el is kezdtem törleszteni a fizumból.Ez számszerűen úgy néz ki, hogy kerestem havi 110e-ret ebből 50e ment a számlákra, 20e a tartozásom törlesztésére, és maradt 40e kajára+ egyéb kiadásokra.

Hát igen, ebből valóban nem tudtam újjabb tartalékot féretenni, elnézést kérek utólag is.

Sajnos úgy alakul, mint sokaknál, hogy nálam is szerződést bontottak egy hete. Még megkapom az e havi fizumat, és ha nagy szerencsém van, akkor az egy havi megmaradt álláskeresési járulékomat még megigényelhetem (amúgy ezt sem veheti mindenki igénybe aki most elvesztette az állását, csak szólok) vagy ha még nagyobb szerencsém van, akor felvezszek mondjuk egy boltba eladónak nem tudom hányszoros túljelentkezés mellett.

Szóval én sem tudom, mit tehetnék, még így is a szerencsések közé tartozom, mert van hol laknom és nincs hitelem.

Gazdasági szempontból pedig minden kormány érdeke az, hogy az emberek a vírus elvonulása után is fizetőképesek legyenek, hogy ne omoljon össze a gazdaság, szóval a többi ország sem a jó szíve miatt segít a hirtelen munkájukat vesztett embereknek.

Egyébként szerintem sem én, sem a legtöbben nem segélyt szeretnének,hanem munkát, hogy meg tudjanak élni. Ha a jövő héten történő bejelentésen erre kapunk lehetőséget, én annak csak örülni fogok, bár elképzelni sem tudom hogy 30-40 ezer embernek hogy tudnak munkát és fizetést biztosítani, de próbálok optimista maradni.

2020. márc. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/93 anonim ***** válasza:
77%

Unalmas már ez az albérlet mantra. Bp-en is lehet albérletet találni nem 160-ért hanem fele annyiért is.

Tucatnyi linket nem fogok itt bemásolni,szét kell nézni ennyire egyszerű. Ya egyébként meg bármilyen furcsa a fővároson kívül is él és lakik még 8 millió ember...

Az,hogy kinek mi felel meg vagy épp mik az igényei az megint egy más kérdés.Havi 2 kilóból meg nyílván nem 160e albikat fogok nézegetni,max ha pénzügyi analfabéta vagyok.

A másik a nincs munka sehol mantra. :-) szétnézem pár oldalon. Az egyiken ~9000 álláshírdetést találtam,a másikon közel 8000-et.a facebukon nincs olyan oldal vagy csoport ahol 5 percenként ne bukkanna föl milyen melóhírdetés....

2020. márc. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!