Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kirugnak a munkahelyemről...

Ha kirugnak a munkahelyemről és nincs felvétel ilyenkor sehova miből élünk meg?

Figyelt kérdés
Akiket kirugnak vagy kirugtak azok tartalek nelkül munka nelkül mi lessz velük ha ninca most se felvétel se semmi es ez a hiszteria virus igy fog menni akár év vegeig vagy hónapokig azok most mit csináljanak? S3gély az megoldás? Vagy maradjunk otthon és dögöljünk éhen?

2020. márc. 28. 12:10
 71/93 anonim ***** válasza:
100%

"A másik a nincs munka sehol mantra. :-) szétnézem pár oldalon. Az egyiken ~9000 álláshírdetést találtam,a másikon közel 8000-et.a facebukon nincs olyan oldal vagy csoport ahol 5 percenként ne bukkanna föl milyen melóhírdetés...."


Nem az a baj, hogy nincs álláshírdetés, hanem hogy akkora rájuk a túljelentkezés. Ha megnézel ilyen mondjuk face-ra kitett hirdetéseket, az alatta lévő kommentekből is kitűnik, hogy a legtöbb embernek vissza sem jeleznek.

Vagyis sokkal kevesebb a munkalehetőség, mint ahányan munkát szeretnének vállalni. ennél egyszerűbben nem tudom leírni.

2020. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/93 anonim ***** válasza:
59%

akkora rájuk a túljelentkezés. "


Mekkora? Vagy ha túljelentkezés lenne akkor eleve meg sem kellene hírdetni,haveri,ismerősi körben pillanatok alatt elkelne.Kíváncsiságból ránéztem a Spar,Tesco állásokra. Oldalakon keresztül lehet válogatni...

A faceboknál meg az olyan emberkéknél aki egy szót nem tud helyesen leírni annak mondjuk én sem válaszolnék.Nem állítom azt,hogy könnyű most munkát találni,nyilván nem az,de a "nincs felvétel sehova" azért erősen a mese kategória.Panaszkodás és kifogáskeresés helyett el lehet indulni....

2020. márc. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/93 A kérdező kommentje:
Munka van. Munka nelküli is. 1 munkara pláne majd mostanság fognak jelentkezni 20 an is amiből a hirdető kapásból 10 et leselejtez valamiert. És mindegyik igy csinálja.
2020. márc. 31. 14:29
 74/93 anonim ***** válasza:
59%

"Munka van. Munka nelküli is."

Ugyanúgy ahogy ez eddig is így volt,és így is lesz.

Csak úgy összehasonlításképp az osztrákok pl rosszabbak voltak ebben az értékben(4,6%, itthon 3,5)pedig-állítólag-ott a kerítés is kolbászból van..Ezen lehet rugózni sokáig,csak fölösleges. Eddig mennyi önéletrajzot adtál be,mennyi helyre jelentkeztél, vagy mennyi állásinterjún voltál?

2020. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/93 anonim ***** válasza:
100%
Ya,"kirúgni" pedig akkor tudnak ha próbaidőn vagy,vagy épp lejár-t a szerződésed.Határozatlannál a törvény alapból 30 nap felmondási időt ír elő...
2020. márc. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/93 A kérdező kommentje:
Eddig is volt igyvan munkanélküli de nem mindegy milyen arányba.
2020. márc. 31. 16:02
 77/93 anonim ***** válasza:
70%

"nincs felvétel sehova azért erősen a mese kategória"


Ilyet mikor írtam? Jézusom, értem hogy kötözködni akarsz, meg unatkozol, de ne a fejedben lévő hangoknak válaszolj.


akkora rájuk a túljelentkezés. "


Mekkora?"


Még egyszerűbb válasz: Nagy.


És azt sem írtam, hogy senki nem fog állást kapni ezekből, csak hogy jóval többen jelentkeznek, mint ahány betöltendő pozíció van, ergo a legtöbb munkát vállalni akaró hoppon marad.(ettől függetlenül érdemes és kell is próbálkozni, én csak tényeket próbáltam közölni, de aki a kákán is csomót keres ugye...)


Én egyébb iránt pont nem vagyok a teljesen kilátástalan helyzetbe, vagy keresek "kifogást", a 69. válaszoló is én voltam, ott leírtam a helyzetem, ennyi elég is belőlem.


Amúgy a facebookos dolog egy példa volt a gyengébbek kedvéért, de mind1 is. Tudom hogy csak trollkodsz, vagy belső frusztráltságot vezetsz le itt, és azt is, hogy eleve nem kéne erre reagálnom, de ennyire még erőt vettem magamon.

2020. ápr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/93 anonim ***** válasza:
100%
Biztos szereti kidobni a pénzt a Spar is, azért hirdet drága reklámidőért a rádióban hogy menj hozzájuk dolgozni. Nyilván van bőven emberük, biztos...
2020. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/93 anonim ***** válasza:
29%

jaj el sem olvasom a válaszokat, mert itt ezek szerinti mindenki olyan jól keres, hogy félre tudnta tenni a fél fizetésést...azért megnézném azokat akik félretetettek , hogy volt e mellé szülői támogatás vagy saját maguk megkuporgatott pénzükön vettétek a lakásotokat vagy éppen akik ősöknél élnek nekik lehet van.

Tegye a szívére őszintén mindenki a kezét , aki itt lehurrogja a kérdezőt, meg jöttök itt a biztos cigire meg alkoholra költöddel...

nekem sincs tartalkéom pedig én is folyamatosan dolgoztam és emellé az összes pénzt amit félrerakhattam volna , önmagam képzésére költöttem , tanultam....rengeteg pénzem ment el a tanulásra , hogy legyen egy nyelvvizsgám amit most jelenleg wc papírnak sem használhatod vaze..:D

most akkor én is szégyeljem el magam , hogy minek költöttem munka mellett tanulásra a pénzem??

emberek , nem mindenki keres 400 ezret hogy abból havonta 100 ezret félrerakjon.

Komolyan már nem hiszem el, hogy saját erőből van itt a legtöbb magyaroszágon dologzó fiatalnak félretett pénze...

kérdező én megértem a kétségbeesésed és megértelek....

felvétel valóban nincs ..igen el lehet menni árúfeltöltőnek, de bocsánat én nem szeretnék...

ha nagyon muszáj lenne elmennék, de remélem ez nem fog bekövetkezni, addig meg remélem a legjobbakat mert nekem is megszűnt határozatlan időre a munkahelyem, és képzeljétek el se nem vagyok alkesz, se nem dohányzom, de az albérlet és a tanulás rengeteg pénzemet elvitte...

jóó igen bevallom, nem akart 5 szobatársal osztozkodni felnőtt ember létemre, ezért igen az önállóságomat és a nyugalmamat fizettem meg azzal, hogy egyedül laktam.

mindenkinek a legjobbakat.

akinek van tartaléka örüljön, és ne ócsárolja a másikat , mert nem láttok bele senki életébe.

2020. ápr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/93 anonim ***** válasza:
100%

úristen aki itt jössz a 7000 meg ennyi annyi munka van neten....gondolkozzál már .......

nem mindegy hol van az a munka.

mert ha messze van akkor bérlet kell, vagy uram bocsá el kell költöznöm szóval távolabbi munakhelyek kilőve...

no meg bocsika, de látszik hogy még nem nagyon dolgoztál egy napot sem , mert nem olyan egyszerű..

amikor anno én munkát kerestem akkor is volt 80ezer álláshirdetés a neten aminek a fele kamu, no meg ugye mindenki a szakmájában keresne elsősroban munkát ugye akkor mindjárt lecsökken a szám és akkor marad egy pár állás, ami esetleg szóba jöhet.

De pl sok állás most kilőve mivel rengeteg céget bezártak..

én nem tudom hol éltek de sorra küldik el az embereket körülöttem és kerülnek veszélybe a cégek.

Igen elmehet a kérdező árúfeltöltőnek, bolti eladónak szakma nélkül nem veszik fel, elmehet ételkihordónak de lehet nincs jogsija így bukta, akkor mi jöhet mág szóba?

interneten elvégezhető munka? lehet nem ért hozzá..

hát ne mondjátok már , hogy ebben a helyzetben könnyű munkát találni.

és aki keresett már munkát tudhatná, hogy az internetes munkákból soha ne lesz semmi.

Nekem mindig a cégek spontán megkeresése volt az egyetlen út...

igen külföldön na ott volt bőven meló, éehetett keresgélni az interneten és válaszoltak is.

Le volt frankón írva minden amit tudni kell mielőtt jelentkezik valaki a munkára, de mi magyarok szeretünk ködösíteni, még azt se akarják elárulni mennyi fizetést adnának sok esetben, meg különben is válaszra sem méltatnak.

Hidd el tudom miről bezsélek, mert anno pont ezek miatt a dolgok miatt húztam el külföldre mert elegem lett.

És nem voltam rest autóba ülni és elmenni összevissza 3 megyét bejártam , hogy munkát találjak és sehol nem volt akkoriban munka!

szóval sajnállak kérdező és megértlek és kívánom neked a legjobbakat!

2020. ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!