Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30 alattiak, nektek mennyi...

30 alattiak, nektek mennyi megtakarításotok van?

Figyelt kérdés

Kocsid/lakásod is van?


Én most a koronavírus miatt pánikoltam be nagyon. 26 éves vagyok, nincs semmim, tehát nincs autó, nincs lakás, havi 140-et keresek, sajnos cafeteria vagy más extra juttatások sem járnak a munkámmal.


Albérletben élek, ami miatt minden hónap végére el is fogy a fizetésem, épp csak túl tudok élni belőle. Szerencsére engem nem küldtek el a munkahelyemről (tanárként dolgozom), de ha valamiért mennem kéne onnan, valószínűleg egy hónapon belül hajléktalan lenne belőlem.


Más is van ilyen anyagi helyzetben, vagy csak nekem nem megy az élet?



2020. ápr. 1. 21:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
95%

25 éves egyetemista létemre van szűk 3 millió forint saját magam által összeszedett megtakarításom. A sulival idén végzek. Nálam a nagy trükk annyi volt, hogy pár éve találtam egy remek angliai munkalehetőséget, ahová kimentem egyszer bő fél évig dolgozni és azóta is kijárok nyaranta. (Tavaly nyáron pl. 8 hét munkával kerestem 1,6 millió forintot.)

Nem is a pénz összeszedésének módja különleges, inkább az, hogy meg bírtam tartani. A családom eléggé pénzszórós, ahogy a barátaim és ismerőseim egy jelentős része is. Albérletet is fizetve havi 130-150 ezer forintot költök jelenleg és ennyivel számolva 1,5-2 évig megélnék akkor is ha nem csinálnék semmit sem. (De fogok.) Pedig az elején pár éve nagyon égette a zsebem a pénz, hogy el kéne verni hülyeségekre. Nyaralásra, kocsira, hogy egyedül béreljek egy egész lakást, drága ruhák, stb. (Amikkel amúgy semmi baj, HA AZ EMBER MEGENGEDHETI MAGÁNAK.) De ez miatt hogy ezeket megálltam és megváltoztattam a gondolkodásom, most nagyon nyugodt vagyok a jövőmmel kapcsolatban. Egyszerűen csak kva jó érzés, hogy van tartalékom ilyen időkben mint amilyen a mostani. Az iskolatársaim közül jó párnak betett ez a dolog most, főleg akik már magukat tartották el (otthonról nem kaptak támogatást), viszont sajnos csak hónapról hónapra éltek. Többen már most visszaköltöztek a szüleikhez a szülővárosukba. (Igaz ez csak az itt kialakult élet miatt gáz, az egyetemet most lehet nyomni távoktatásból.)


A lakótársam is ilyen buta, hogy megkeresett olyan 250-300 ezer forintot (vidék, nem Pest, itt fejenként mindenestől 50 ezret fizetünk albérletre), de évek óta elveri az egész fizetését hónapról hónapra. 22 éves. Viszont a vendéglátásban dolgozik és már most a felére csökkentették a munkaidejét, de lehet el is küldik majd. Neki sincs semmi félretett pénze. Megértem én, hogy a minimálbérből vagy közel minimálbérből nem lehet félretenni, de rengeteg embernek úgy van 0 megtakarítása, hogy bőven tudott volna félretenni az utóbbi sok-sok évben. (Most nem a kérdezőre gondolok, mert ő keveset keres sajnos.)

2020. ápr. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
96%

Diák évek alatt és kicsivel utána a legkönnyebb félretenni.

Később már egyre nehezebb. Később már nem akarsz másokkal osztozni az albérleten (a párodon kívűl), nincsenek diákmunkák, a szülők már nem fizetik a lakhatásod, egyre több a kötöttség. Veszel egy saját lakást, az is viszi a pénzt, majd jön a családalapítás, a gyerekek szintén rendesen viszik a pénzt. Meglévő munkahely (és család) mellett már nincs olyan kiugrok 3-6 hónapra valami külföldi gyors munkára...

2020. ápr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
83%

döbbenet ..akik írtátok hogy ennyi megtakarításotok van , nem rosszból de leírnátok hogy hogy csináltátok?

fiatalok vagytok így gondolom tanultatok és mellette dolgoztatok?

vagy külföldi munka?

vagy csak szimplán félrerakosgattátok a fizetésetekből havonta?

Tényleg nem rosszból csak nagyon érdekel mert akkor valamit én is nagyon rosszul csinálok.

Én ugyanennyit keresek mint te kérdező , és anno amikor

hazajöttem kb 8 éve (előtte külföldön dolgoztam ) akkor konkrétan 60 ezer forint fizetést ajánlottak fel!!!

Előtte havi 400 ezret kerestem külföldön...

mivel iszonyat durva honvágyam volt már állandóan, így úgy döntöttem hazakötözök.

Na mármost, felköltöztem Pécsre albérletbe , elvállatam egy iszonyat gáz munkát csak hogy ne éljem fel teljesen a megtakarításom aztán ugye sikerült találnom a szakmámban egy munkát ahol 60 ezer forintot ajánlottak fel kezdő fizetésnek!!!! Nem viccelek , 60 ezret!

Ez az összeg egészen konkrétan az albérletem ára volt, így ugye agyaltam, hogy vissza kellene mennem dolgozni külföldre, ahol előtte voltam, mert úgy éreztem ennek így semmi értelme, de anyukám rábeszélt hogy maradjak, azt mondta inkább támogatnak, hogy itthon tudjak maradni aztán majd biztosan jobb lesz..

igen ment is fel kicsit mindig a fizetésem, de az albérlet folyton elvitte.

Ja és hozzáteszem , hamar feléltem a külföldi fizubúl eredő összegeket, mivel a szezonmunkák között eleve a hzautazásom is sokba került (sofőrrel jöttem és sajnos nagyon sokba került) akkor emellett tanfolyamokra költöttem, ami miatt pestre kellett utaznom ott szállást kifizetni, munkakeresés Pestem , iszonyat összegek elmentek csak arra , hogy utazgattam és mindenhol ilyen nevetséges összegeket ajánlottak fel, aztán ugye megtaláltam ezt az állást, ami szuper tetszett minden és itt ragadtam.

Namármost a fizetésem ugye ugyanannyi lett azóta mint neked, viszont minden pénzemen elvitte az albérlet plusz a tanulás!!!

És nem hülyeségre költöttem...magántanár, nyelviskola, plusz két szakma ami nem kevés pénz.

És már bocsánat de itt vagyok 34 évesen, van 3 szakmám, plusz egy középfokú nyelvvizsgám (azt se ingyen osztogatták) volt egy másik suli amit elkezdtem de egy év után abbahagytam (az első dolog az életemben amit abbahagytam ) mert az oktatás is szörnyű volt illetve rájöttem, hogy nem nekem való..

na most itt vagyok , most is csinálom tovább a nyelvtanulást, startolok rá a felsőfokú nyelvvizsgára ami szintén semmire nem lesz jó, mert ettől én még egy forinttal nem keresek többet, de nem vagyok rest tanulni.

Szóval...valamit valószínűleg én is rosszul csinálok, mert hiába voltam mindig azon, hogy tanuljak , tanuljak erre költsem a pénzem mégsincs megtakarításom.

Pedig komolyan nem hinnétek el , de ruhákra meg ilyen dolgokra szinte alig költöttem...még az is örömmel töltött el , hogy most végre megengedhettem magamnak hogy vásároljak magamnak ezt -azt jobb minőségben , mert most kicsit jobb az anyagi helyzetem...illetve már erről is csak múlt időben beszélhetek , mert most a koronavírus miatt bezárt a munkahelyem, úghogy egyelőre azt sem tudom , hogy májusban kapok e egyáltalán bármit vagy sem...

és nem hiszitek el , de mindig jött valami amikor azt hittem, hogy most marad egy kis pénzem, amit félrerakhatok...

mindig...

valami elromlott, valamire pluszba kellett fizetni, nem várt kiadások, szülinapok, ajándék, esküvő stb...

én nem tudom esküszöm ne tudom elképzelni mások hogy csinálják.

És most kövezzetek meg igaz, hogy nem jártam egyetemre csak 3 szakmám van plusz egy nyelvvizsgám, de amíg mások az egyetemen tanultak én kőkeményen dolgoztam..

miért lennék én rosszabb ettől, mint azok akik egyetemre jártak?

és bizony a te példádat is látva , te kedves kérdező hiába jártál egyetemre mégis annyit keresel mint én..

agyalok most is, hogy valahogy be kellene iratkoznom egyetemre mert most már végre rájöttem, hogy mi az ami nekem való de hogyan?

Teljes munkaidő mellett hogy menjek levelezőre ? Ami vicces, de konkrétan nincs is levelező szak abból, amire én szeretnék menni szóval eleve kizárt no meg államilag finanszírozottra nem vennének fel, így fizetném , dolgoznék mellette egyetem, ha még sikerülne is 5 év ki tudja , hogy többet keresnék e így vagy egyáltalán el tudnék helyezkedni ezzel a szakmával,ha megcsinálnám.

Áh...szóval...attól még nem fogom feladni, és igenis megcsinálom a felsőfokú nyelvvizsgát is, de bizony néha én is kibukok, hogy nem tudom , hogy mégis mit csinálok rosszul...:S

2020. ápr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
90%

Lakas, alberlet, auto, valallkozas nulla.

Szuleimmel lakom, mert alberletre sem tudok kolteni. Most voltam ugy vele, hogy egy fokkal feljebb lepek es talalok olyan szakmai munkat, ami megfelel. Erre jott a virus.


Olyan 1,5 millio.


29

2020. ápr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
82%
9. Baratnore ennyi penz megy el, wtf prosti? Inkabb tennem felre ezerrel
2020. ápr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
56%
Ezért hagytam ott a tanári pályát. Imádtam tanítani, de egyszerűen lehetetlen belőle megélni. Saját lakásom van, a havi fizum 665k Budapesten és van kicsit kevesebb mint 6 millió likvid megtakarításom (a tőzsdakrach megette egy kisebb részét, sajnos). Most lettem 30 pár hónapja.
2020. ápr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
71%
@13 Úgy tűnik, hogy nagyon sokszor nagyon rosszul döntesz. Nem írtad, hogy milyen pályán dolgozol, de folyamatosan az adott országban kereshető legkisebb összegeket kaptad, ezt is elköltötted sofőrre, ami egész egyszerűen érthetetlen. Nekem messze nem ennyire nagy anyagi megterhelés egy hazaút valahonnan, de eszembe nem jutna privát sofőrrel közlekedni (leszámítva a legolcsóbb ázsiai országokat, ott mondjuk megéri), inkább szállok át háromszor busszal vagy stoppolok egy darabon. Önsorsrontás.
2020. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
59%

a sofőrben igazad van , de az az igazság , hogy féltem egyedül nekivágni.

anno ausztiában dolgoztam és ott jó volt mert ez a sofőr akivel jártam ez több embert vitt ugye ki egyszerre, így megoszlottak a költségek.

Aztán később amikor Franciaországba mentem ki, maradtam ennél a sofőrnél annak ellenére, hogy oda -vissza kb egy havi fizum volt.

Ugye ott is kellett aludni, mivel nagyon messze volt a hely ahova mentem és egyszerűen így biztonságosabban éreztem magam, mert beülltem a kocsiba itthon a kis csomagjaimmal és kiraktak a hotel előtt.

Néztem nyilván mehettem volna repülővel, de félek a repüléstől és nincs is benne tapasztalatom.

Vonattal többször át kellett volna szállnom a kis csomagjaimmal úgy , hogy életembe elősször mentem ki az adott országba..

Lehet , hogy én vagyok a lúzer, de így is nagy bátorságnak éltem meg magam részéről, hogy egyedül elintéztem , ki mertem menni egy olyan országba , ahol egyetlen magyar sem dolgozik stb stb...

igaz, hogy így is megmaradt 3 havi fizetés de egy havi elment az utazásra plusz az étkezés stb...

hát ezért mentem sofőrrel.

a mai napig büszke vagyok magamra, mert saját magamhoz képest nagyon is bátor voltam, hogy belevágtam.

És aztán ugye itthon az a pénz, amit megtakarítottál nagyon hamar elmegy...

főleg ha hónapokig alig keresel, ki kellett izetni az albérletet , kauciót , plusz ugye 2 szezon között tanfolyamokra fizettem be stb ...

hát...ja replővel kellett vlna mennem , de sajnos huszonéves lányként nem voltam ennyire bátor....

2020. ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
64%

Ott rontottad el, hogy egyáltalán hazajöttél Magyarországra. Kint jobb életed lehetett volna.


A sofőr meg természetesen luxus. 1 havi bér csak útiköltségre, azért az kemény. Mondjuk nem amiatt nincs pénzed.

2020. ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:

na jó de azt úgy képzeljétek el hogy 4-5 hó a szezon és úgy volt egy hónap, hogy kivitt az neki egyszer oda -vissza út és aztán a szezon végén jött értem , ami szintén oda-vissza út és hát bizony nem olcsó a benzin, plusz ott kellett aludnia mert nagyon messze volt így érthető a sok pénz amit elkért de tulajdonképpen ha így nem akkor máshogy nem mertem volna belevágni huszonéves fiatal lányként nekiindulni a világnak bőröndökkel stb stb..

ha meg nem mertem volna belevágni akkor attól a 3-4 havi munkabértől is elestem volna, ami meg megmaradt és hát gyakorlatilag egy évi fizetsét me lehetett kinn keresni egy szezon alatt.

No de ez már nagyon régen volt.

Nem bánom, hogy nem maradtam kinn , mert mindig honvágyam lett volna, és pl egy ilyen helyzetbe belebetegedtem volna , hogy pl nem tudok hazajönni és most külföldön is bedőlt a vendéglátóipar stb stb..

sokan szídják a külföldön dolgozókat , hogy hazajöttek most de én megértem őket.

nem mindenki szórakozásból ment ki dolgozni....

2020. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!