Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30 alattiak, nektek mennyi...

30 alattiak, nektek mennyi megtakarításotok van?

Figyelt kérdés

Kocsid/lakásod is van?


Én most a koronavírus miatt pánikoltam be nagyon. 26 éves vagyok, nincs semmim, tehát nincs autó, nincs lakás, havi 140-et keresek, sajnos cafeteria vagy más extra juttatások sem járnak a munkámmal.


Albérletben élek, ami miatt minden hónap végére el is fogy a fizetésem, épp csak túl tudok élni belőle. Szerencsére engem nem küldtek el a munkahelyemről (tanárként dolgozom), de ha valamiért mennem kéne onnan, valószínűleg egy hónapon belül hajléktalan lenne belőlem.


Más is van ilyen anyagi helyzetben, vagy csak nekem nem megy az élet?



2020. ápr. 1. 21:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
19 vagyok, 2 milliós kocsi van, mellé még nagyjából 4000 euró és 500 ezer forint "megtakarítás". Kollégiumban élek alapvetően, most hazazavartak a szüleimhez.
2020. ápr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:

28f vagyok (idén töltöm a 29-et). Szülővel lakok. Nettó 320 000Ft-ot keresek. A munkám szerencsére rugalmas, épp ezért akartam másodállást vállalni heti 3-4 napban. Az kb 120 000Ft-tal megdobta volna a fizum, de a válságnak köszönhetően a másodállásom sajnos egyelőre nem jön össze.


Autóm van. Veteránkorú és patika állapotban is van. Hobbiból van.


5,1 millió Ft félretett pénzem van, mellette van egy 10 évre kötött havi 20 000Ft-os LTP-m, amit már 4. éve fizetek. Ez mellett van havi 9000Ft-os szabad felhasználásúm, meg havi 9000Ft-os nyugdíjbiztosításom amit fizetek már 1 éve.


Átérzem a helyzeted kérdező, mert a párom is tanár, mint te.

2020. ápr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
28F, 1 millió Huf. Nekem jelenleg ez a minimális "megélhetési vésztartalék".
2020. ápr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:

Nemrég váltottam munkahelyet, nettó 220 ezret kapok. Havonta 150-et teszek félre. Szüleimmel élek (de külön bejárat, házrész), kocsim nincs (jogsim sem, nem is akarok).

Eddig közalkalmazott voltam nem tudtam félretenni... Most úgy emlékszem 1 millióm van elrakva.

2020. ápr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:

3 millió állampapírban, és kb 500 ezer számlán. Emellett várhatóan még idén lesz saját lakásom (örökség) amit kiadásra szánok. Jelenleg szülőkkel élek, kocsim nincs, se tartozás, hitel. Egyelőre nem tervezek elköltözni mivel egyedül nem látom értelmét egy 40nm-es lakótelepi lakásban lenni. Még nincs 3 éve, hogy dolgozom, nagyjából minden pénzem félreteszem. A vírus előtt kb. 220 körül volt a nettó bérem, de most nálunk is visszavettek minden bónuszt szóval kb lesz 170-180.

25/F

2020. ápr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim válasza:

25F

2 millió megtakarítás, 14 millió adósság, nincs autó, nincs lakás

2020. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
Az az adósság miből jött össze?
2020. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:

29 vagyok. Nem örököltem és nem kaptam semmit az elinduláshoz, de önmagában már az is nagy segítség volt, hogy otthon élhettem az egyetem alatt, majd mesterképzés alatt is eltartottak még bő háromnegyed évig mire állásom lett majdnem 25 évesen. Diákmelóból volt 1 millióm, amiből albérletbe (szobába) tudtam költözni (kaució), amikor dolgozni kezdtem. Akkor nyitottam egy lakástakarékot, pályakezdőként még azt is nehéz volt kigazdálkodni Azóta van mellé mégegy. Van egy fél lakásom, amibe 2 millió önerőt tettem bele két és fél évvel ezelőtt (a párom ugyanennyit), a közös tőketartozásunk még 9,5 millió forint. Vagyis annak a fele az enyém.

Szóval kifizetem a 2 lakástakarékot, azokból jövőre kiveszek 3,5 milliót kb., van egy egészségpénztáram jelenleg 500 ezres egyenleggel és van még 3,5 millió egyéb megtakarításom kb. Autónk nincs, cégessel járunk mindketten. Alkalmazottak vagyunk, mérnökök, viszonylag jó fizetéssel.

A titkunk az, hogy nem igazán költünk fölösleges dolgokra, nem élünk nagy lábon. Egyikünk fizetését gyakorlatilag minden hónapban "nem létezőnek tekintjük, így elég tempósan gyarapszik mostmár a megtakarításunk. A lakás úgy egy évig minden megtakarításunkat felemésztette (felújítás, bútorozás), így igazából 1,5 év alatt gyűlt ez összze. A páromnak is hasonló megtakarításai vannak, csak mindig le van maradva pár hónappal, mert rágni kell a fülét mindenért. Pl. fél év volt mire sikerült nyittatnom vele egy ep számlát, majd 2-3 hónap kiharcolni, hogy utaljon is rá picit nagyobb összegeket.

2020. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim válasza:
#67 az egyetemi tandíj, amit vissza kell fizetnem az államnak
2020. máj. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:

24F

Nincs se saját lakás, se saját autó, 800e megtakarításom van, ami diákmunkákból és gyakornokoskodásokból jött össze.

Végzős egyetemista vagyok, a szakom miatt kb én is a kérdező fizetése körüli 140 ezres összegre számíthatok, így ha sikerül is elköltözni a szülőktől, az mind el is fog menni. Szóval ennél több pénzem kb sosem lesz :D

2020. máj. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!