Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30 alattiak, nektek mennyi...

30 alattiak, nektek mennyi megtakarításotok van?

Figyelt kérdés

Kocsid/lakásod is van?


Én most a koronavírus miatt pánikoltam be nagyon. 26 éves vagyok, nincs semmim, tehát nincs autó, nincs lakás, havi 140-et keresek, sajnos cafeteria vagy más extra juttatások sem járnak a munkámmal.


Albérletben élek, ami miatt minden hónap végére el is fogy a fizetésem, épp csak túl tudok élni belőle. Szerencsére engem nem küldtek el a munkahelyemről (tanárként dolgozom), de ha valamiért mennem kéne onnan, valószínűleg egy hónapon belül hajléktalan lenne belőlem.


Más is van ilyen anyagi helyzetben, vagy csak nekem nem megy az élet?



2020. ápr. 1. 21:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
1 millió, van egy 2 milliós kocsim, albérletben elek. 28/f
2020. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
40%

27 éves vagyok. Elkövettem azt a hibát, hogy érettségi után továbbtanultam. Emiatt van 2 milla diákhitelem, amit a büdös életben nem fogok visszafizetni, de legalább ugyanúgy kulimunkákat végzek diplomával és felsőfokú angol nyelvvizsgával is, mint 8 általánossal tehettem volna. Csak ugye akkor lenne 3,5 év időelőnyöm. Most éppen 4 műszakban vagyok gyári munkás nettó 180-200-ért, függően attól, hogy hány éjszakám van a hónapban. Minden reggel undorral megyek be és rám tör az egzisztenciális krízis olyan kérdésekkel, mint hogy "ezért dolgoztam ennyit?", "ennyit ér egy diploma?", "mikor jönnek rá, hogy át kéne tenni szellemi munkakörbe?", "tényleg az egyetlen kiút az, ha vonat elé megyek?". De lássuk a jó oldalát: mediánon felüli a keresetem, na meg nekem még jelenleg van munkahelyem is.


Megtakarítás? Haha, ugye csak viccelsz? A pozitív az, hogy van egy autóm - a ház előtt, műszaki és érvényes forgalmi nélkül, mert nincs pénzem leműszakiztatni. 120 ezerért vettem, egy évvel idősebb nálam is. Ráköltöttem úgy 300 ezret, és most arra vár, hogy valaki elvigye minimális pénzért, különben megy bontóba. Az egyetlen dolog, amit valaha elértem az életemben és kis túlzással az egyetlen örömöm és szórakozásom.


Az egyetem tönkretette az életemet, most pedig a kamuvírus miatti tömeghisztéria miatt még csak esélyem sincs, hogy munkahelyet váltsak. Vagyis hát eddig se volt, ugyanis 200 jelentkezésig számoltam az elküldött önéletrajzaimat, aztán meguntam a statisztikát írni, a következtetést levontam.


Albérlet mellett riszpekt, hogy egyáltalán a 140-ből enni tudsz! Én édesanyámmal élek (gyakorlatilag eltartom, de ez egy hosszú történet), szóval csak a rezsit fizetem, de így is koppra jövünk ki hó végére. Volt egy osztálytársam egyébként, aki folyamatban levő tanítói tanulmányok és szoftverfejlesztői (!!!) OKJ mellett szintén gyárban kötött ki, amíg ki nem lett a 8=D-a az országgal és le nem lécelt Angliába. Azóta valami kulimunkát végez ő is ott, csak dupla (tripla?) annyi pénzért és dupla (tripla?) olyan életszínvonalon, mint itthon élhetett volna tanítóként.

2020. ápr. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
68%
A szoftverfejlesztési OKJ nem nagy kunszt. Én msc utolsó évét csináltam nappalin, mellette dolgoztam 8 órába és úgy kezdtem el az OKJ-t. Baromi könnyű, ez nem programozás
2020. ápr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:

Nincs sem kocsim, sem lakásom, albérletben élek párommal.

Én keresek kettőnk közül 280 nettót + 13. havi bér. Ezt a pénzt programozóként keresem. Szerencsére a korona vírus miatt csak homeoffice van, nem rúgnak ki illetve ez egy kis cég, ahol minden ember fontos.


Jelenleg kb nulla megtakarításom van sajnos. B kategóriás jogsit csináltam egészen addig, amíg nem mondták vissza. Épp a forgalmi vizsgám lett volna egy hete. Emellett önfejlesztésre költök.


Terveim szerint saját vállalkozás lesz belőle. Kiábrándultam a mostani munkahelyemből/projektből. Viszont a biztosat csak egy másik saját biztosért adom majd fel.


Albérletünk most jár majd le, de az áron kívül semmi baj nincs vele. A tulaj akarja is, hogy maradjunk, mi váltanánk olcsóbbra. Bár kérdéses, hogy ebben a helyzetben mit lehet és mit nem.

2020. ápr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:

Lemaradt...

25/F

2020. ápr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim válasza:
90%
Lakás/autó nincs. 2.200.000 23/F
2020. ápr. 4. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
95%

"mikor jönnek rá, hogy át kéne tenni szellemi munkakörbe?"

Elsősorban #22-nek üzenem: Soha. Nem érdekli a munkáltatót, hogy te mire lennél még alkalmas, amíg az adott pozíciódban elvégzed a munkád. Jellemzően csak munkahelyváltással vagy kemény pedálozással, magad marketingelésével fogsz szellemi munkakörbe kerülni. Ha csak várod a sült galambot, el kell keserítselek, soha nem fog megérkezni.

2020. ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim válasza:
78%
28F, Budapesten élek albérletben. Lakás és autó nincs. Mérnökként dolgozom az autóiparban, havi nettó 500 ezerért. Projektjeink egy részét már visszamondták, a válságot egyelőre negatív időkeret emelésével, szabadságok és túlórák kiadásával igyekeznek átvészelni. Mindent összevetve 20 milliós megtakarítással rendelkezem, ebből 10 millió családi támogatás, a maradékot én gyűjtöttem össze.
2020. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
68%

Albérletben élek, van két kocsim (nem kell komoly dologra gondolni, mindkettő 20 évnél régebbi kicsi városi rohangálós), az egyiket én, a másikat a párom használja munkába járásra. Saját lakás nincs, albérletben élünk Budapesten, van kb 3 millió megtakarításom, meg neki is valamennyi, de nem tartjuk számon egymás pénzügyeit.

28F

2020. ápr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
68%

Kocsi nincs, lakás van (én vettem, sok hitel van még rajta).

Valamivel 2 millió fölötti tartalék van. Munkahelyem biztosnak tűnik.

26

2020. ápr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!