Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30 alattiak, nektek mennyi...

30 alattiak, nektek mennyi megtakarításotok van?

Figyelt kérdés

Kocsid/lakásod is van?


Én most a koronavírus miatt pánikoltam be nagyon. 26 éves vagyok, nincs semmim, tehát nincs autó, nincs lakás, havi 140-et keresek, sajnos cafeteria vagy más extra juttatások sem járnak a munkámmal.


Albérletben élek, ami miatt minden hónap végére el is fogy a fizetésem, épp csak túl tudok élni belőle. Szerencsére engem nem küldtek el a munkahelyemről (tanárként dolgozom), de ha valamiért mennem kéne onnan, valószínűleg egy hónapon belül hajléktalan lenne belőlem.


Más is van ilyen anyagi helyzetben, vagy csak nekem nem megy az élet?



2020. ápr. 1. 21:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
57%
Le leszek pontozva, de főleg ezen az oldalon annyit olvasom (meg tapasztalom), hogy a diplomás sosem veszti el a munkáját, neki mindig van választása, jól él stb. Erre azért van ellenpélda.
2020. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
68%

30 leszek, most nincs munkám, a vírus előtt mondtam fel arra gondolva, most előrébb léphetek. Nem diplomáztam le, ott rontottam el. Keresett (szellemi) szakmában mozgok, de nincs szerencsém.


Szüleimmel lakom, és fel is adtam, hogy valaha a maga ura leszek, most a vírus miatt azt is, hogy jó úton vagyok. Nem vagyok kelendő a lányoknál, a normális párkapcsolatról, összeköltözésről, netán házasságról is kezdek lemondani. Az sem biztos, hogy azzal akarok foglalkozni, amiben dolgoztam. A barátaim külföldre mentek. Lemondtam mindenről az életben. Elvagyok, sodródom.

2020. ápr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:

230 ezret keresek, ház van, de felújítandó, jelenleg még albérletben élünk a párommal. Hogy mikor lesz pénzünk felújításra, azt nem tudom. Megtakarításunk kb. 1 millió. Autó van, az 700ezer volt.

24/L

2020. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
6%

@27

"amíg az adott pozíciódban elvégzed a munkád"

Értem, hogy mit akarsz mondani, de amúgy van más választásom? Persze, van, az, hogy éhen döglök, de szerintem nem kell sokáig fejtegetnem, hogy ez miért nem jó megoldás. Vagy azt mondom a termelésvezetőnek, hogy "tegyetek irodába de ízibe, vagy nem csinálom meg a munkámat!"? Az jó, azzal biztos nem kirúgatom magamat, hanem a hatalmas személyem előtt könnyes szemekkel térdre borulást követően már szaladnak is egy új szerződésért.


Most már annyira eltérünk a témától, hogy ha már itt vagyok, megosztok egy pármondatos, nem túl mélyre szántó, de valós önéletrajzi részletet is. Életem első "normális" munkahelye árufeltöltés volt (már ekkor is diplomásként, de az mindegy). Fél évig csináltam megalázóan kevés pénzért, állandóan ostorozást hallgatva, meg hogy még többet meg még többet csináljak, mert ez nem elég jó. Nettó 120-at kerestem - és ez nem 2007-ben volt, hanem 2017-18-ban! Ezért a pénzért még szakadjak is meg, nem elég a tudat, hogy ennyire vittem diplomával. Na de sebaj, keresnek osztályvezetőt ugyanebbe a boltba, én pedig már ott vagyok náluk egy ideje és még papírom is van, adja magát, hogy beadom a jelentkezést. Napokig gondolkodtam, hogy elektronikusan küldjem el az önéletrajzot vagy a HR-essel beszéljek közvetlenül. Még azt a jelenetet is láttam lelki szemeimmel, amikor elbeszélgetünk, hogy az oktatást követően melyik üzletben szeretnék dolgozni. Tudom, egy keddi napon pályáztam meg az állást; ilyen gyorsan még soha nem kaptam reakciót. Természetesen elutasítottak, de vagy 3 órán belül! Ilyen hidegzuhany még sosem ért, pedig az egész életem csalódásokból áll. Na, hát ha ti így, akkor én is így - és felmondtam. Úgy, hogy nem volt más állásom, de úgy éreztem, ezt már az egóm nem bírja tovább. Csak az érdekesség kedvéért hozzáteszem, hogy akit helyettem felvettek erre a középvezetői állásra, az az utcáról került be, azt se tudta szerintem előtte, hogy ez a kupleráj létezik, és össz-vissz volt egy érettségije. Még ha valaki olyan lett volna, aki ott dolgozik évek óta, és valaki a cégtől felkéri erre a posztra, egy nyikkanásnyi szavam nem lett volna, de ez így mi a hervadt lóhere? Értem én, hogy az élettől egyenlőséget és igazságosságot 10 éves kor felett elvárni rettenetesen naiv dolog, de akkor is szarul esett. És esik továbbra is, mert még mindig nem sikerül megértenem, hogy miért ér többet nálam egy olyan munkaerő, akinek semmi papírja, de többnyire semmi tapasztalata sincs, míg az én képességeim miért csak biorobottá tesznek alkalmassá. És ez nyilván kiderülni se fog, mert itt nem arról van szó, hogy elvéreztem az interjún, hanem hogy még annyit se szoktak válaszolni a jelentkezéseimre, hogy "nyald meg a fa... khm, fakanalat, dagadék". Az egy másik téma, hogy saját belátásom szerint is egy rossz ötlet volt a diploma, és a szakmámban ha tudnék, se akarnék elhelyezkedni, de ennél, úgy érzem, többre lennék hivatott. Megint másik-másik téma, hogy már évek óta buszvezetővé szeretnék lenni, és ez idén tán meg is valósulhatott volna, ha nem találják fel ezt a vuhani biológiai fegyvert és indulna tanfolyam.


És akkor így ennyit rólam és az én életemről. Nem tudom, miért írtam le ezt is, de jól esett. Legalább a barlanglakók is értesülnek arról, hogy mi a magyar valóság.

2020. ápr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
83%

@18:46


Köszi hogy leírtad, érdekes olvasmány volt.

Ha túl sokat van ezen az oldalon az ember, néha úgy érzi hogy csak neki fuccsolt be az életében majdnem minden törekvése.

2020. ápr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
83%

#34:

Sajnos a legtöbb esetben igaz a mondás: saját hazájában (munkahelyén, vagy helyettesíts ide bármit) senki sem lehet próféta. De. Ha az adott helyen az utcáról beesve valaki csak egy érettségivel megkapta azt az állást, akkor téged mi akadályozott abban, hogy diplomával a zsebedben megpályázz egy másik helyen egy hasonló pozit? Ezek alapján pont ugyanannyi, de inkább több esélyed lett volna, hogy megkapd.

2020. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
68%
A diploma nem garancia arra, hogy az illető személy értelmes, mondom ezt diplomásként. Ezt az utolsó biológiai fegyveres elméleted is maximálisan alátámasztja.
2020. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
16%

@35

Attól függetlenül, hogy a GYK-n mindenki önerőből multimilliomos programozó, aki heti két napban közgazdász is és 4 nyelvet beszél folyékonyan, még a valóság a valóság marad. Csak nem sokan írják ezt le, annak ellenére sem, hogy egyre inkább ez lesz a jellemző.


@36

Egyrészről ez egy nagy multi, amiből a megyében egy darab van. Másrészről viszont én ész nélkül jelentkeztem mindenhova, ami nem mérnöki vagy informatikusi állás, de nem is 3 műszak, és az államvizsgám megszerzése óta eltelt 3 év alatt több mint 200 helyre küldtem pályázati anyagot. És valahogy mindig az érettségizetteket vették fel. Gondoltam arra is, hogy a diplomámat letagadom és írok egy teljességgel kamu önéletrajzot is, hátha az segítene, de nem tudom, ez mennyire legális egyáltalán. Nem néztem utána, de szerintem nem is változtatna a lényegen. Én még reménykedek, hogy egyszer talán normális munkahelyem lesz, ha a buszozás nem jönne össze, de minden évvel egyre kevesebb esélyem van erre, pláne úgy, hogy olyan kiváló tapasztalatok szerepelnek a CV-mben, mint fél évnyi árufeltöltés, másfél évnyi telefonbolti eladó, és most eddig 5 hónapnyi 4 műszakos robot. És az ilyen párnapos kirándulásokat nyilván bele se írtam, mint amikor pizzafutár voltam, vagy amikor 12 óráztam gyárban, vagy amikor egy kis étteremben mosogattam. Nem vicc.


@37

Az oklevelem értéke önmagában a klozetpapíréval vetekszik. Viszont van egy angol felsőfokúm, ami talán többet vetne a latba (nem a lengyel piacon, de nem is az Ecserin vettem), illetve hát mégiscsak több, mint egy sima érettségi. Na de a lényeg: a vírushelyzetbe nem kívánok bővebben belemenni, de akkor ezek szerint te is azon agymosottak közé tartozol, akik elhiszik, hogy ez a járvány tök természetesen keletkezett, ráadásul hogy ez pusztítja majd ki az emberiséget, hogy rettegni kell tőle és hogy egyáltalán nincs túltolva ez a félelemkeltés. Attól most tekintsünk el, hogy akik az általam említetteket például Facebookon leírják, sokszor napokon belül tiltva lesznek, az is másodlagos, hogy (háh, micsoda véletlen egybeesés!) pont Vuhanban található egy virológiai kutatóintézet, amiben éppen koronavírusokkal kísérleteztek állatokon, és az is csak a közgazdászok mérhetetlen szakértelmét tükrözi, hogy már évekkel ezelőtt 2020-ra jósoltak egy nagy -ténylegesen nagy- világválságot. Nézz csak rá a dátumra! Hogy mik vannak...

2020. ápr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
70%

Virológusok, akik az egész életüket ennek szentelik már évek óta mondták, hogy egy ilyen járvány csak idő kérdése.(mindenki leszarta, a kutya se figyelt rájuk). És érdekes módon az összes szakértő egyetért abban, hogy teljességgel kizárt, hogy mesterségesen hozták létre. De te itt gyári munkásként jól megszakérted, hogy mi is történt. Oké. A gazdasághoz is hülye vagy az is nyilvánvaló.

Vérbeli proli vagy, hiába van diplomád. De legalább tudjuk az okát, hogy árufeltöltésen kívül miért nem vagy másra alkalmas. Mert buta vagy! Jó helyen vagy te ott a gyárban, ne akarj váltani!

2020. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
75%
Istenem, nem csoda, hogy nem vettek fel komolyabb munkakörbe. De buszsofőrnek pont jó leszel, ne aggódj.
2020. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!