Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30 alattiak, nektek mennyi...

30 alattiak, nektek mennyi megtakarításotok van?

Figyelt kérdés

Kocsid/lakásod is van?


Én most a koronavírus miatt pánikoltam be nagyon. 26 éves vagyok, nincs semmim, tehát nincs autó, nincs lakás, havi 140-et keresek, sajnos cafeteria vagy más extra juttatások sem járnak a munkámmal.


Albérletben élek, ami miatt minden hónap végére el is fogy a fizetésem, épp csak túl tudok élni belőle. Szerencsére engem nem küldtek el a munkahelyemről (tanárként dolgozom), de ha valamiért mennem kéne onnan, valószínűleg egy hónapon belül hajléktalan lenne belőlem.


Más is van ilyen anyagi helyzetben, vagy csak nekem nem megy az élet?



2020. ápr. 1. 21:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/73 anonim ***** válasza:
Ha jó szakon végzel, akkor lesz. Én is ennyivel indultam, de kb. 4 év alatt megnégyszereződött.
2020. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/73 anonim válasza:

Van egy új építésű, 1,5 szobás lakásom egy megyeszékhelyhez közeli kisváros belvárosában. 15 millió Ft volt 6,5 millió hitellel, de azt a párom fizeti, mert Ő "csak" 1 millióval tudott beszállni, az én részemet kifizettem.Autóm nincs, csak használhatom a páromét, mert Ő kap egy másikat a munkahelyéről. Jelenleg 5 millió Ft likvid megtakarításom van, és 3 db lakástakarékom, ami jelenleg is fut, de kb 1-2 év és le is járnak. Hogy csináltam? K*rva sok lemondással. Rengeteg kihagyott baráti eseménnyel, bulizással stb. 19 éves koromtól kezdve havi 15-25 napot dolgoztam napi 15 órában, volt olyan időszak, hogy hónapokon keresztül minden hétvégén is. A szabadnapjaimon suliban voltam és tanultam. Engem is kissé sz*rul érintett a helyzet, de mindenre kell, hogy legyen A,B,C és D terved...hasonlóképpen a manőverezés a munka és iskola között átváltozott a "manőverezés 2 munkahely között"..ami nekem igazság szerint nem 2, hanem 5. Nem kell megriadni és hitetlenkedni, ebből 4 saját időbeosztásom szerint végezhető, csak azért bizonyos kereteken és határidőn belül meg kell lennem velük. Nem nehéz találni, csak keresni kell. Ebből önmagában 2-3 nem tesz ki egy teljes fizetést, de összerakva őket azért elég szép kis bevétel kerekedhet belőle. Tudom nagyon elkeserítő a helyzet, de rendszerezni kell az életed, erre rengeteg tipp és tanács van, járj utána. Ha nem tudod merre indulj el, szívesen leírom pár mondatban, ha érdekel a véleményem.

Egyébként a lakásunkat áruljuk, mert saját házat szeretnénk építeni. Ezt a szintet 28 éves koromra értem el. Szülői támogatás annyi volt a történetben, hogy Anyukámnál lakhattunk. Természetesen adtunk haza pénzt, de az életünkhöz szükséges dolgokat (kaja,mosó- tisztálkodó- takarítószerek, ruházat) mi magunk vásároltuk meg. Szóval annyi segítség volt, hogy nem dobáltuk ki a pénzt minden hónapban albérletre. Véleményem szerint azért kidobott pénz, mert hiába fizetsz érte, soha nem lesz a tiéd. Sok sikert!

29/L

2020. nov. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/73 anonim ***** válasza:
Hiába fizetsz érte, sosem lesz a tiéd, de nem kell hozzá annyi önerő, mint egy lakáshitelhez, így az a pénz hozamot tejel neked akár részvényindexben.
2020. nov. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!