Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha céges célra használom a...

Ha céges célra használom a saját netemet (home office) a cégnek nem illenék beszállnia a havidíjba?

Figyelt kérdés

Ismerősöm jó ideje évek óta van néha home officeban heti 1 napokat. És azt mondja noha csak heti 1 nap (4 nap meg bent) mégis evidens hogy a cég állja a netet hiszen hát céges célra is használja.


Én új vagyok ezen a téren nálunk eddig sose volt h office, de az elmúlt 1 hónapban (lassan) nem heti heti hanem full heti 5 napot a céges dolgokkal ügyködök a saját netemen.

Ezek után nem lenne evidens hogy ezt a cég állja? De legalábbis beszáll a haviba?


2020. ápr. 3. 20:33
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

"Ha nem végzed el a munkád,"


Na de KI MONDTA hogy nem végzem el? HOL ÍRTAM ÉN ILYET??

Idézd már be! Várom!

2020. ápr. 4. 09:55
 22/46 A kérdező kommentje:

Ja és ha holnap úgy döntök hogy kiköttetem otthon a netet akkor mi van?


Mert a mnunkavégzéshez szükséges feltételeket a cégnek kell biztosítania nem nekem ez evidens. A melós se otthonról viszi a lapátot.. evidens.


És a net az enyém én fizetem, holnap úgy döntök hogy kiköttetem-miért ne tehetném meg?

És akkor a cégnél a labda mert net nélkül meló sincs, a meló feltételeit meg neki kell biztosítania.


Nyilván kirúghat. Sima felmondással de nem azonnalival.

Mert az nem felmondási indok hogy nem dolgozom, ha egyszer a feltétetelek nem adottak. És ez már az ő dolga nem az enyém.

2020. ápr. 4. 09:58
 23/46 anonim ***** válasza:
73%
Ez a munkaügyes troll...
2020. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

Végülis lehet hogy igazad van, gyoztel. Mondjuk az irodába beküldhet lazan beulsz és melózol mert ez nem lehet tilos.


Ellenben az ilyen embereknek mint te van egy előnyük. A cegtulaj elgondolkodik, de jó ötlet a munkaerő kölcsönzés. Azert mert ilyenkor nem kell se miattad se a többi ember miatt felelősséget vállalni egyszerűen legyint egyet, ejti a közvetítő ceget, és mindenki elmehet a jó.... És le van tudva. A munkavállaló még ott áll se munka se pénz és kész.


Ez egy nagyon hasznos megoldás , nálunk így működik évek óta, teljesen problémamentes dolog, felvilagositottunk mindenkit, meló van, megoldjuk, bar itt nem biztos hogy kitermelik a pénzüket az emberek de dolgozunk rajta, fizetés marad, ha egy valaki is elkezd szórakozni akkor mindenki megy.

Logikusan senkinek se jutott eszébe pattogni, volt aki már kilépett de nem kért semmit , igaz 2.5 hét után szerdán újra munkába állt szorgalmasabban mint valaha.

2020. ápr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Nosza, akkor köttesd ki a netet!

Jobb lenne a gyakori népének nélküled.

2020. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim válasza:
38%

Kérdező jó nagy tróger kupleráj a munkahelyed nekünk havi 2-3 nap van h office, vagyis még heti 1nél is ritkábban és mégis alap a céges net (fizetik a számlát) meg a céges laptop.


A céges felhőre kifejezetten tilos is saját géppel felmenni. Csak cégessel. Elemi biztonsági szabály.

És nem heti 5 napos a h office hanem csak 1 vagy 1 se.


Gondolom ez olyan jóféle szittya magyar kkv.

2020. ápr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
#26 legyél büszke a német multidra, ami kiviszi a hasznot... a KKV-k viszik a hátukon a magyar gazdaságot, cserébe a törvény egy szinten kezel egy háromfős kis céget egy kétezer főssel, és ugyanazt várja el tőle...
2020. ápr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

Kérdező, kérd még el a pénzt a következőkre is:

- kaja, mert anélkül éhen halsz és nem tudsz dolgozni,

- víz, mert inni és fürdeni is kell,

- lakásod rezsije, mert különben megfagysz,

- ruhák, mert pucéran mégse járhatsz be dolgozni,

- kispárna, hogy ki tudd aludni magad és ne kialvatlanul dolgozz :D

2020. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
Örülj beki,hogy tudsz dolgozni,bazz ígyis úgyis van neted.
2020. ápr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az a mondás, hogy akinek nincs otthon meg a szükséges felszerelése (laptopot a cég ad, de asztalt, netet, etc nem), az nem dolgozhat home office-ban.


Amennyiben nem tud valaki home officban dolgozni, és bemenni sem tud, akkor fizetés nélküli szabadság, vagy bizonyos esetekben TB-re mehet (pl ha karanténba kerülsz, akkor az TB annak ellenére, hogy esetleg utólag kiderül, hogy nem voltál beteg).

2020. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!