Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha céges célra használom a...

Ha céges célra használom a saját netemet (home office) a cégnek nem illenék beszállnia a havidíjba?

Figyelt kérdés

Ismerősöm jó ideje évek óta van néha home officeban heti 1 napokat. És azt mondja noha csak heti 1 nap (4 nap meg bent) mégis evidens hogy a cég állja a netet hiszen hát céges célra is használja.


Én új vagyok ezen a téren nálunk eddig sose volt h office, de az elmúlt 1 hónapban (lassan) nem heti heti hanem full heti 5 napot a céges dolgokkal ügyködök a saját netemen.

Ezek után nem lenne evidens hogy ezt a cég állja? De legalábbis beszáll a haviba?


2020. ápr. 3. 20:33
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

(laptopot a cég ad"


Jajjjj hát figyelitek ezt az állatot??? Figyelitek??? Fel vannak háborodva mert én a szaros netes havidíjat kérném a munkahelytől és azt nem lehet hát hogy képzelem... de azért leírja az állatja hogy más cég laptopot ad....


jajajjajjaj!


Na akkor! Meggondoltam magam!!


Nem kell a net havidíj! Minek!

ÉN laptopot kérek! Hiszen lám itt a példa más cég AD!!

(az enyém nem-én a saját gépem használom...)


Na akkor így jó lesz? Ez már nem sóherség ugye?

nem lehet az hát lám más cég adja...

Hát akkor így jók leszünk?

2020. ápr. 4. 22:10
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Figyi haver, a home office ajándék, ha nincsenek meg otthon az eszközeid, akkor irány az iroda. Gépet lehet, hogy kapsz, de a netet neked kell megoldani. Illetve nem kell, de akkor betakarodsz az irodába melózni, így érthető?
2020. ápr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

"de akkor betakarodsz az irodába melózni, így érthető?"



Madárkám. Már leírtam, de akkor a gyökerek kedvéért még 1x. Az iroda ZÁRVA. Teccik érteni? NIncs benn senki nem is mehet be senki max zárfeltörés után.

Nem mehetek be.

Teccik érteni? Vagy magas?

2020. ápr. 4. 22:30
 34/46 A kérdező kommentje:

"Gépet lehet, hogy kapsz"


Igen? És mikor? Hm? Mikor kapom meg? SOhanapján? Az itteni főnöktől egy doboz gyufát se nem még laptopot.

2020. ápr. 4. 22:32
 35/46 anonim ***** válasza:

De ezek szerint tudsz otthon dolgozni, akkor dolgozz. Végül is jobb, mintha szabira küldenek vagy kirúgnak.

Amúgy a főnököd helyében, ha ennyire nem vagy együttműködő, akkor elküldenélek a búsba, aztán mehetsz a Tescoba polcot tölteni.

2020. ápr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
69%

Bocs, azt hittem választ akarsz.


Már látom, hogy te csak hisztizel. Ezzel a stílussal sosem kerülhetsz be egy olyan céghez, ahol akkora értéket bíznak rád, mint egy laptop, így aztán maradsz a nagy magyar vállalkozó KKV-ban minmálbéren, meg zsebbe pénzen, és rinyálhatsz a havi 3500 forintos neten, amit szerinted felesben a főnköödnek kellene fizetnie.


Gondolom azt is odavágja néha, amit a nagy magyar vállalkozó szokott, hogy lecserél holnap egy másik olcsóbb emberre, mert ilyet kettőt talál fél pénzen, mint te.


Szar ügy, nem csodálom, hogy ennyire felszívtad magad. Elszúrt egy életed lehet, ha a fél netes pénzen kell aggódnod :)

2020. ápr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

"Abszolút nem , mondjon fel, fizesse ami törvény és szerződés szerint is jár, alapból van 60 napos felmondási időm mely fizetett és jár 3 havi végkielégítés ez így egyben 5 havi pénz lenne, semmi gond ezt leszurkolja nekem és már ott se vagyok."


Vagy azt mondha súlyós hibát okoztál a cégnek, és kirak. Ez is törvényes. Emberek hibáznak ám, és akkor nincs végkielégítés.

2020. ápr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
36os! Te új vagy még itt? Naponta többször ír ki munkaügyes troll kamu kérdéseket és bármit írsz csak kötözködni tud.
2020. ápr. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Minden értelmes cégnél az első napon hozzávágják az emberhez a félmillás laptopot, nyilván ahol az ember munkájához ez szükséges. De ez nem juttatás, hanem munkaeszköz. Az internet meg gyakorlatilag levegő ma már. Ha annyira az építőiparhoz akarjuk hasonlítani, akkor a lapátot adja a munkáltató a melósnak, de a szalonnát meg a vágódeszkát nem. Gépet, VPNt igen, internetet nem.


Azon meg nem kell csodálkozni, hogy nem kaptál laptopot, hiszen a te munkádhoz alapvetően nem indokolt. Azt meg egy BCPbe se lehet beleírni, hogy hirtelen venni kell 300 új laptopot és kiosztani. Kényszermegoldások vannak, és még a jobbik eset, ha tudsz otthonról dolgozni.


A munkaügyis troll meg nem válaszokat akar, hanem csak ventillálni.

2020. ápr. 5. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Neked bármit lehet írni munkaügyes trollkám.


Nem,hogy örülnél,hogy van melód.

3500 Ft-on hisztizel mint egy kva,puncid remélem borotvált?

Naponta elszórtok minimum 1200Ft-ot a büdös cigire.

Nem is érdemelsz te jobb melót,max egy KKV-nál ahol bejelent 4 órás minimálbérre zsebbe ad talán plusz 150e,azt leaulkodja a felére kifogásokkal aztán 3 részletbe oda is adja.

Ha nem tudsz dolgozni akkor szépen bemész az irodába,zárva van?


Akkor hello XY(főnököd),sajnos nem tudok itthonról dolgozni,iroda zárva,be tudnék menni az irodába mert dolgozni akarok?


Ennyi,de nehéz mi,életből felmentettke?

Vagy elmész netkávézóba,könyvtárba,elmész egyik haverodhoz ott van net.


Amúgy aki szídja a multikat 27-s nem kell irigykedni,hanem tanulj,hogy bekerülj olyan poziba,26-osnak igaza van,kutyát nem érdekli a KKV-k amikor multi sokat,jól fizet van karrier lehetőség.

Megkapom a fizumat,képeznek,karrierem épül.

Az,hogy a profittal mi lesz egyet mondok lesz_rom nem érdekel csak a lényeg,hogy befolyik a pénza kasszámba,nem kell reszkessek mint Balogh és Fia KFT-nél.

2020. ápr. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!