Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikorra leszek felsővezető a...

Mikorra leszek felsővezető a közigazgatásban?

Figyelt kérdés
2017-ban végeztem a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közigazgatás-szervező szakán és már 3 éve egy önkormányzatban dolgozom. Az egyetemen azt mondták nekünk, hogy a szak lényege, hogy vezetőket képezzen a közigazgatás számára és, hogy bármely közigazgatási területen, intézményben helyt tudunk állni a tudásunkkal és vezetők leszünk. Sőt a miniszteri pozíció is elérhető, hiszen az is közigazgatási munka. Viszont nyáron lesz 3 éve, hogy itt dolgozom és semmi feljebb lépést nem tapasztaltam, ugyanúgy ügyintéző vagyok, mint amikor kezdtem. Nem azt mondom, hogy nekem kéne a jegyzőnek lenni, de azért egy osztályvezető pozíció kijárna nekem, ha már elvégeztem az egyetemet,ami arra lenne hivatott, hogy vezetőket képezzen. És ami irritál, hogy nálunk a vehetők nagy része jogász (jegyző, aljegyző, csomó osztályvezető). Hát, akkor miért képzik a közigazgatás szervezőket, ha utána a jogászok ülnek a pozíciókon?? Mit értenek a jogászok a közigazgatáshoz? Egy NKEs diplomás sokkal több mindent tanul, sokkal átfogóbb a tudása és jobban ért a közigazgatáshoz, mint egy jogász. Egyre több volt évfolyamtársam mondja, hogy náluk is ez a helyzet (másik önkormányzat, járási hivatal vagy kormányhivatal). Csak én látom rosszul a helyzetet, türelmetlen vagyok vagy miért történik ez?

2020. máj. 27. 13:19
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Műszaki menedzser képzés is van. Azt is kb a 'mindenhez ért de semmihez' kategóriának képezik, vezetőnek mint téged. Ismerek párat, de egyik sem dolgozik vezető beosztásban.
2020. máj. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező hogy lehet ekkora az arcod? Vedd már észre magad. Amiatt, hogy 3 éves munkatapasztalattal huszonévesen vezető akarsz lenni. Egy kis szerénység, egy kis alázatosság? Gondolkodj már el magadról!


Ahhoz hogy valaki jó vezető legyen, ahhoz a képességeket biztosan nem az egyetemen tanulja meg. Hanem részben a való életben szerzett tapasztalatokból, részben pedig esetleg még ezzel foglalkozó könyvekből, tanfolyamokból, amiket saját maga indíttatásából tanul meg.

2020. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
62%
Szerintem sokan félreértik a kérdezőt. Én úgy látom, hogy azért kifogásolja a mostani állapotot, mert látja, hogy az összes vezető jogász/közgazdász és nem lát a saját szakmajából egy vezetőt sem.. így jogosan gondolkodik el az ember, hogy minek tanulta ezt, ellenkező esetben engem is érdekelne, hogy így milyen esélyeim vannak, hogy vezető lehessek, ha ezt a képet látja maga előtt.
2020. máj. 28. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

13.

De hát erről már volt szó, hogy a jó vezetőséget nem első sorban iskolapadban lehet tanulni.


"jogosan gondolkodik el az ember, hogy minek tanulta ezt"

Ezek szerint a kérdező álomvilágban él teljesen, sosem olvasott utána régebben sem hogy ezzel a szakmával mit lehet kezdeni, nem érdeklődött tőle idősebbektől akik ugyanezen a szakon végeztek hogy ők mit tudtak vele kezdeni, de még úgy általában sem nézett utána annak hogy működik a világ, hogy működik egy munkahely. A való életben, nem úgy ahogy iskolában tanulják.

Az is sokat elárul, hogy a diploma milyenségéről beszél, mint hogy ki jogász, ki közigazgatás-szervező, miközben olyan 30 éves kor felett már sehol nem nézik azt (csak néhány specifikus szakmában), hogy milyen diplomád van, sokkal inkább azt, hogy milyen munkatapasztalatokkal rendelkezel.


Vicces hogy arról egy szót sem írt a kérdező, hogy mennyire tartja a magát jó vezetőnek olyan értelemben, hogy mennyire ért az emberekhez, mennyire tud velük bánni, mennyire tudja őket motiválni, stb (amik egy jó vezető ismérvei)

A kérdező álomvilágban él. Ha már 3 éve a munka világában van, ezeknek a dolgoknak igazán maga is utána nézhetett volna, hogy ne gyakorikerdesek.hu-s válaszokból kelljen megtudnia a valóságot.

2020. máj. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
88%
14: PONTOSAN! a vezetői képességeket nem az egyetemen tanítják! Eleve kell hozzá egy alapvető affinitás, ill. képesség - de leginkább "learning by doing", amit nem 2-3 év alatt szoktak elsajátítani...
2020. máj. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire szerény vagy, akkor még legyen egy kis türelmed, és pár év múlva talán lehetsz felsővezető. Lehet, hogy 10-20 év múlva, de türelem és kitartás!
2020. máj. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
82%

" nyáron lesz 3 éve, hogy itt dolgozom és semmi feljebb lépést nem tapasztaltam, ugyanúgy ügyintéző vagyok, mint amikor kezdtem. "



Valószínűleg a főnökök látják a képességeidet, és erre tartanak alkalmasnak!

2020. máj. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kamuztak a tanárok! Egyébként közigazgatásban nem meghatározott karrier rangsor van? Tehát egy sima ügyintéző nem lehet hipp-hopp osztályvezető 2 év alatt. Mert fixen le van fektetve, hogy mi után, mi következik és mekkora gyakorlati időt várnak el? A szak amit végeztél mióta van? Lehetséges, hogy 20-30 éve végzettek nem jutottak vezetői pozícióba? Vagy egy viszonylag új képzésről van szó? Én “csak” jogász vagyok, ezért az 5 év alatt tanult közigazgatási ismereteim nem túl szélesek. Mindenesetre egy kezdő tanár is 2 évig “gyakornok”, egy kezdő jogász 3 évig jelölt vagy fogalmazó, aztán jön a szakvizsga. Neked mióta van meg például a közigazgatási szakvizsgád?
2020. máj. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha 40 éves lennél, akkor reális lenne ez a nyivákolás (persze ahhoz is tenni kell sokat és sok feneket is fényesre kell tisztítani), de addig semmi.
2020. máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
72%
25 évesen te mégis mit akarsz? Csak saccoltam de ha kereken 30 vagy az is kevés egy vezetői pozihoz. Az egy dolog h van diploma csak épp tapasztalat nincs, nem értesz az emberekhez nem ismered az embereket rengeteg olyan képességgel még nem rendelkezhetsz amely vezetői feladatok hozzáállás szerves része. A versenyszféra élő példa rá h a 28 éves beleül a főnöki székbe és a cég mindenfele halad csak nem felfele. Én spec nem tudnálak vezetőként kezelni mivel egy fiatalabb szarosabb emberke ne ossza az észt egy tőle 10-20 évvel idősebb embernek.A diploma még kevés szerezz sok sok tapasztalatot és várd ki az idődet. Nem a farok irányítja a kutyát.Azért egy vezetői poziba lévő emberek bőven 35-40 felett vannak.
2020. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!