Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikorra leszek felsővezető a...

Mikorra leszek felsővezető a közigazgatásban?

Figyelt kérdés
2017-ban végeztem a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közigazgatás-szervező szakán és már 3 éve egy önkormányzatban dolgozom. Az egyetemen azt mondták nekünk, hogy a szak lényege, hogy vezetőket képezzen a közigazgatás számára és, hogy bármely közigazgatási területen, intézményben helyt tudunk állni a tudásunkkal és vezetők leszünk. Sőt a miniszteri pozíció is elérhető, hiszen az is közigazgatási munka. Viszont nyáron lesz 3 éve, hogy itt dolgozom és semmi feljebb lépést nem tapasztaltam, ugyanúgy ügyintéző vagyok, mint amikor kezdtem. Nem azt mondom, hogy nekem kéne a jegyzőnek lenni, de azért egy osztályvezető pozíció kijárna nekem, ha már elvégeztem az egyetemet,ami arra lenne hivatott, hogy vezetőket képezzen. És ami irritál, hogy nálunk a vehetők nagy része jogász (jegyző, aljegyző, csomó osztályvezető). Hát, akkor miért képzik a közigazgatás szervezőket, ha utána a jogászok ülnek a pozíciókon?? Mit értenek a jogászok a közigazgatáshoz? Egy NKEs diplomás sokkal több mindent tanul, sokkal átfogóbb a tudása és jobban ért a közigazgatáshoz, mint egy jogász. Egyre több volt évfolyamtársam mondja, hogy náluk is ez a helyzet (másik önkormányzat, járási hivatal vagy kormányhivatal). Csak én látom rosszul a helyzetet, türelmetlen vagyok vagy miért történik ez?

2020. máj. 27. 13:19
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, téged nagyon átvágtak az ígéretekkel a főiskolán. Vagy te festetted ki magadnak szép színesre az eget.


Semmilyen egyetemen nem képeznek vezetőket.

A munkatársak a munkájuk eredményeképpen, a feletteseik megítélése alapján kerülnek feljebb - nem csak a közigazgatásban. Az édeskevés, hogy te azt állítod, hogy marhajó vezető lennél, és már kijárna neked...

Legfeljebb a szád járhat... :-DDD

2020. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!