Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikorra leszek felsővezető a...

Mikorra leszek felsővezető a közigazgatásban?

Figyelt kérdés
2017-ban végeztem a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közigazgatás-szervező szakán és már 3 éve egy önkormányzatban dolgozom. Az egyetemen azt mondták nekünk, hogy a szak lényege, hogy vezetőket képezzen a közigazgatás számára és, hogy bármely közigazgatási területen, intézményben helyt tudunk állni a tudásunkkal és vezetők leszünk. Sőt a miniszteri pozíció is elérhető, hiszen az is közigazgatási munka. Viszont nyáron lesz 3 éve, hogy itt dolgozom és semmi feljebb lépést nem tapasztaltam, ugyanúgy ügyintéző vagyok, mint amikor kezdtem. Nem azt mondom, hogy nekem kéne a jegyzőnek lenni, de azért egy osztályvezető pozíció kijárna nekem, ha már elvégeztem az egyetemet,ami arra lenne hivatott, hogy vezetőket képezzen. És ami irritál, hogy nálunk a vehetők nagy része jogász (jegyző, aljegyző, csomó osztályvezető). Hát, akkor miért képzik a közigazgatás szervezőket, ha utána a jogászok ülnek a pozíciókon?? Mit értenek a jogászok a közigazgatáshoz? Egy NKEs diplomás sokkal több mindent tanul, sokkal átfogóbb a tudása és jobban ért a közigazgatáshoz, mint egy jogász. Egyre több volt évfolyamtársam mondja, hogy náluk is ez a helyzet (másik önkormányzat, járási hivatal vagy kormányhivatal). Csak én látom rosszul a helyzetet, türelmetlen vagyok vagy miért történik ez?

2020. máj. 27. 13:19
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Sokan nagyon félre értik itt amit mondok! Szakvizsga minek kéne?? Közigazgatási egyetemet végeztem, az 1000x többet ér, mint az a szakvizgaa! És igen is bántó, hogy jogászok ülnek mindenhol! Ez jobban bánt mint az, hogy nem én vagyok a góré!! Akkor minek van a közigazgatási iskola, ha nem mi leszünk a vehetők?
2020. máj. 28. 15:15
 22/31 A kérdező kommentje:
Amúgy meg tele van a közigazgatás 30as vezetőklwl. Sok 32-33 evs vehetőt ismerek. És ogsnis irányítanak idoseb embereket.
2020. máj. 28. 15:21
 23/31 anonim ***** válasza:
Lehet neked nem kell szakvizsga, viszont a jogászoktól megkövetelik, hogy legyen nekik, különben maradhatnak előadók/ügyintéző stb. Ahhoz, hogy egy jogász felsővezető legyen, kapcsolatokon kívül a szakvizsgát is elvárják tőlük. Mivel a szakot amit végeztél nem ismerem, ezért is kérdeztem, hogy akik 20-30 éve végezték el a szakod, azok is ügyintézők vagy már többségük komolyabb beosztásban van? Esetleg nincs mesterképzés amit elvégezhetnél? Azon a területen ahol vagy, mit ír elő a jogszabály? Minek kell megfelelni, hogy vezető lehess? Közigazgatás előnye és hátránya is, hogy törvény/rendelet fekteti le, milyen beosztáshoz, milyen végzettség és szakmai tapasztalat szükséges.
2020. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

21.

Te vak vagy? Itt írjuk, hogy a papír szart sem jelent arra nézve, hogy vannak-e vezetői képességeid vagy sem. Arra még semmit nem reagáltál, hogy rendelkezel-e olyan tulajdonságokkal, amik valakit egy jó vezetővé tesznek.

2020. máj. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
At látom a treületemet, értek hozzá. Ismerem az embereket a hivatalban, imserem a többi vehetőt is. Illetve ere lettem képezve mivel közigazgatási iskolában tanulta.
2020. máj. 28. 19:12
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy “kicsit” túlértékeled magadat is, meg a diplomádat is, nem beszélve a 3 év tapasztalatodról...vegyél kicsit vissza az arcodból, tanulj egy kis alázatot, mert ez a stílus nem segít abban, hogy vezető legyél....vezető munkakörbe kb.10 év után kerülnek az emberek, kellő tapasztalattal..
2020. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
100%

Az, hogy értesz a munkádhoz NEM jelenti azt hogy vezető vagy, lásd Mari nénit a lidlbe, ha álmából felkeltik kívülről tudja hogy melyik polcon van a marhahúskonzerv, még se ö vezeti az áruházat.


Egy vezető alázatos, ám mégis határozott, személyes példamutatásával ösztönzi társait, akikről megbecsüléssel és tisztelettel beszél, TE az első pár válaszodba leszóltad a jogászokat, könyvelőket hogy mégis mi a fenét keresnek ott ahol vannak, te sokkal jobban "megérdemled" a pozíciót, szinte már követeled.


Ha a helyedben lennék, és vezető beosztásra vágynék, mindent megtennék hogy BEBIZONYÍTSAM(nem követelem), alkalmas és méltó vagyok a vezetői pályára, remélem hogy az általunk javasoltakat megfogadod, vagy elgondolkodsz rajtuk.

2020. máj. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem érted a kérdést sem, hogy vannak-e vezetői képességeid???

Ez nem azt jelenti, hogy mit végeztél el!

2020. máj. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Jogász=doktor, te a köziggel- molyfing
2020. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Molyfing :DDDDD
2020. máj. 29. 15:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!