Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan állnál a főnök elé ha...

Hogyan állnál a főnök elé ha dupla fizetést szeretnél és erre ráakarnád bírni?

Figyelt kérdés

Most 150 ezer a fizetésem de rájöttem hogy ennél kétszer többet is ér a munkám a cégnek mivel milliókat szed ki havonta belőle a főnök.


Próbálkoztam pár kollégát meggyőzni este facebookon hogy együtt lépjün kfel de nem akartak inkább.


Szóval valahogy egyedül kéne neki futnom , arra gondoltam hogy bemondok először 500 ezret és elkezdünk utána alkudozni mondjuk ő mond 200at aztán én 400at aztán megállunk közuépen 300 ezernél és mindenki boldog.


De arra is gondoltam hogy mondom neki hogy a kollégák is beálltak mögém aztán valamit úgy, csak ugye akkor az drágább lenne neki ha nem csak nekem emelné a fizetést, valahogy ezt kéne úgy fdorgatni hogy mögöttem vannak a kollégák de csak nekem adjon emelést és akkor lecsítitom őket cserébe , és akkor így nem mondanám el kollégáknak hogy én kaptam emelést de még is a megérdemelt bérem kapnám.


Valami ilyesmi kéne de nem juitottam még végérvényre , valami tipp?


2021. márc. 28. 16:19
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik állást. Ha van ajánlatod, akkor azzal bemesz a fonokhoz és felmondasz.

Ennyi.

2021. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
93%

Én is azt mondom, hogy keress másik állást, ahol megadják a 300-at, aztán a főnök elé állhatsz azzal az ajánlattal, hogy ha meg akar tartani, akkor adja meg ő is. Ha nem, akkor meg lelépsz.

De ha a környéken ebben a poziban max 200-at lehet keresni, akkor hülye lesz neked sokkal többet adni.

2021. márc. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
100%

Több opció is van, igazából párat a többiek leírták már.

1. Odaállsz elé azt mondod SZERINTED a munkád többet érne és kíváncsi vagy az ő véleményére is, mert emelést szeretnél. 10-15%-ot talán kapnál, többet aligha.

2. Megkérdezed a főnököt, nincs e lehetőség feljebb lépni / másik pozícióba és nyilván ott több pénzért dolgoznál, de több munkád is lenne és/vagy több felelősséged. Ekkor talán 20-30%-os emelést elérhetnél, hacsak nem valami nagyon magas pozícióba tenne egyből (nem valószínű).

3. Keresel munkát és amikor az áhítottfizetéssel vagy akörüli összegért felvennének, csak akkor állsz oda főnök elé, hogy neked van jobb ajánlatod, de ha ő emel akkor maradsz. Vagy valami hasonló.

4. Ugyanaz, mint az előző szituáció, csak nem szarkodsz a főnökkel, hanem felmondasz és az új helyre mész.

5. Nyersz a lottón...

2021. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos, dupla fizut akkor se fogsz kapni ha vert izzadsz :) majd legyszi holnap tajekoztass minket a fejleményekről
2021. márc. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:

"Most 150 ezer a fizetésem de rájöttem hogy ennél kétszer többet is ér a munkám a cégnek"

Na, ha erre rájöttél, akkor ne nagyon járjon a szád, mert a cégnek a 150 ezer nettód több mint 300 ezer szuperbruttójába kerül. Tehát ha csak kétszer többet ér a munkád, akkor éppen pénzednél vagy! Akkor jobb ha hallgatsz te is!

2021. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
Másnap van. Mi volt? Mesélj!
2021. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 A kérdező kommentje:

Reggel már azzal várt hogy valamelyik kolléga szólt neki hogy mit írogattam nekik és hogy fejezzem be vagy kirúrg szóval el se jutottunk odáig hogy emelést kérjek mert szinte kizavart az irődából , nem tudom melyik volt de kiderítem ki árulkodik ahelyett hogy inkább velem fogna össze a több fizetésért


Mindenesetre nem mondok le a dologról csak most kicsit kivárok és megnézem mik lesznek az opciók az új tervre

2021. márc. 29. 16:56
 28/69 anonim ***** válasza:
100%
Hehe
2021. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
84%
En a helyedben mar keresnem is az uj embert a helyedre :)
2021. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
100%
helyeben*
2021. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!