Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért jó egy munkáltatónak...

Az miért jó egy munkáltatónak hogy egy embert az összes többinél tízezrekkel rosszabbul fizet meg?

Figyelt kérdés

Diplomás ember és bőven 200 nettó alatt kap. A cégnél rajta kívül senki sincs 220-230 nettó alatt. És van köztük olyan akinek érettségije van csak vagy még az se( 8 általános).


Miért jó ez egy cégnek? Ezzel akarja elüldözni azt az egyet? Felmondhatna neki ugyan de akkor végkielégítést kéne adni, az úgy nem jó.


És ezzel a fizetést a padlón tartom módszerrel akarja "távozásra ösztönözni"?


2021. máj. 10. 19:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egyszer mondtak ilyet, hogy ha nem tetszik, el lehet menni. Másnap beteget jelentettem, egy hét múlva volt jobb állásom, jobb fizuval.


Te miért is nem teszed ezt? Ja, tudom. Mert egy lusta, destruktív, neurotikus sz**darab vagy. És nem, a főnöködet nem kell kirúgni, rengeteget spórol ezzel a cégnek.

2021. máj. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:

"megtettem . nem egyszer. A válasz is megvolt: hát nem kell itt dolgozni."


Valoban ez a valasz, teljesen oszintek voltak, mi se tudunk jobb tanacsot adni neked.

Nagyon egyszeru a helyzet, ha tudsz jobb munkat kapni akkor elmesz oda es boldog leszel, ha nem tudsz az azt jelenti hogy a jelenlegi fizetesed is versenykepes, sot meg talan tul is vagy fizetve.


Fizetest a ceg nem arra adja hogy mennyire kemenyen dolgozol, milyen papirjaid vannak, mennyi eve vagy a cegnel es hasonloak.

Fizetesnel meghatarozasanal csak ennyit vesz figyelembe a ceg:

- Mennyit kell keresned ahhoz hogy ott maradj a cegnel es elvegezd a munkad (jol latjuk, hogy nem mesz sehova, szoval eleget keresel)

- Mennyiert tudnanak valaki mast talalni helyetted (valoszinuleg hasonlo penzert)

- Mennyi penzt hoz a munkad a cegnek, nyilvan ennel tobbet nem tudnak adni ha akarnak se

Ebbol a harombol minden esetben a legalacsonyabb osszeget fogod megkapni, hulye is lenne az a ceg aki tobbet adna.

2021. máj. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 A kérdező kommentje:

"- Mennyi penzt hoz a munkad a cegnek, "


PONTOSAN ugyanannyit amennyit az összes többi emberé uis szoc szférában tevékenykedő szolgáltató intézet nonprofit fenntartóval, ez nem egy gyár, itt pénzben kifejezve senki soha egyetlen fillért sem termelt. ez nem erről szól. Mint ahogy egy mentős egy tanár egy rendőr stb sem termeli a pénzt, csak viszi ha úgy tetszik.

Erre ez a válaszom.

2021. máj. 11. 10:04
 34/84 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mersz felmondani és jobbat keresni? Erre még nem nagyon feleltél.
2021. máj. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:

Nonprofit intezet is termel penzt, csak profitot nem. Ha nem termelne penzt semmi modon akkor fizetest se tudna adni.

Pl egy iskola is nonprofit, de bevetelt termel azutan hogy hany gyerek tanul ott.

2021. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
Gondolom nincs máshoz semmi gyakorlata, se lehetősége ezért nem lép, csak akkor nem értem minek sír itt? Nincs szakma, ha van nincs gyakorlat, semmit nem ér vele, nincs hova máshova átmennie. Kb. ennyi.
2021. máj. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 A kérdező kommentje:

"Nonprofit intezet is termel penzt, csak profitot nem."


ne játszunk a szavakkal. az intézet 100%ban az államtól kapott normatívától függ, nulla azaz nulla ft egyéb bevétele van. Ha az állam nem adna pénzt, egyetlen nap alatt bezárna mert NULLA saját forintja van.

2021. máj. 11. 10:18
 38/84 anonim ***** válasza:

A sajat allitasod szerint a ceg azt szeretne hogy elmenj a cegtol.

Mi mind azt mondjuk hogy menj el a cegtol es keress masikat.

Te ugy gondolod hogy a ceg alulfizet, azaz mashol biztosan tobbet kapnal.

Ezekutan megse mesz el.


Azt allitod hogy egy 8 altalanosos semmit se tud hozzad kepest, de pont ezt tudjak, hogy kepesek tobbet tenni a karrierjukert mint hogy egy anonim forumon sirnak.

2021. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:

"Ha az állam nem adna pénzt, egyetlen nap alatt bezárna mert NULLA saját forintja van."


Ez elmondhato minden cegre. Ha az en cegem ugyfelei holnap nem fizetnek tobbet akkor nem lesz a cegnek penze es holnap be kell zarnia. Te vagy az aki jatszik a szavakkal, es a sok sok kommentbol kiszemezed azt az 1-2t amibe ugy erzed bele tudsz kotni (nem tul sikeresen), a tobbit meg figyelmen kivul hagyod.


Amikor ugy erzed hogy neked van igazad, es rajtad kivul a vilagban mindenki egy idiota, akkor valoszinuleg te vagy az idiota es tobbieknek van igazuk.

2021. máj. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 A kérdező kommentje:

"A sajat allitasod szerint a ceg azt szeretne hogy elmenj a cegtol."


így van!! ezt mondom a kezdet óta!!! hoyg az egész semmi de semmi máról se szól csak arról hogy magamtól menjek el és ne kelljen azt a szaros 3-4 havi bérnek megfelelő végkielégítést kifizetni. erről szól és nem másról.


de ha agyonvernek se fér a fejembe. A cég 1 év alatt a végkielégítés 3x fizeti ki nekem bérben. de nem küld el arra számít megyek magamtól. de nem megyek.és ő inkább vár és vár évek óta, és ezalatt 10x annyit kifizetett nekem bérben mint amennyi a végkiel. lett volna.


??? ahelyett hogy összekapná azt a szaros 3-4 havi pénzt odaadná és másnap már nem mennék.

Hát ők tudják. én el nem megyek, fel nem állok, ha akármi van akkor se.

Mondjanak fel ők és fizessék ami jár. Éve óta folyik ez a nóta, én állom!

anyagilag nekik ez 10-20x bukta a végkielégítéshez képest de ők tudják!

Olyan szuperokos a vezetés-hát látható mennyire.

2021. máj. 11. 10:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!