Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért jó egy munkáltatónak...

Az miért jó egy munkáltatónak hogy egy embert az összes többinél tízezrekkel rosszabbul fizet meg?

Figyelt kérdés

Diplomás ember és bőven 200 nettó alatt kap. A cégnél rajta kívül senki sincs 220-230 nettó alatt. És van köztük olyan akinek érettségije van csak vagy még az se( 8 általános).


Miért jó ez egy cégnek? Ezzel akarja elüldözni azt az egyet? Felmondhatna neki ugyan de akkor végkielégítést kéne adni, az úgy nem jó.


És ezzel a fizetést a padlón tartom módszerrel akarja "távozásra ösztönözni"?


2021. máj. 10. 19:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 A kérdező kommentje:

"a és ha van diplomája, kell hogy legyen nyelvvizsgája is."


így van!!! de sehol nem NYELVVIZSGÁT kérnek... hol élsz te. Hanem nyelvTUDÁST. KI kell fejtsem ez mit jelent?

mellesleg épp a tavalyi év után még azt se lehet kijelenteni akinek diplomája van, van nyelvvizsgája is..... 110.000 ember kapta meg a diplomáját nyelvvizsga nélkül TAVALY.

2021. máj. 12. 11:51
 62/84 anonim ***** válasza:
Nem a mi hibánk, hogy csak magyarul tudsz. És nem is a mi problémánk. Ha ennyire értéktelen vagy a munkaerőpiacon, akkor ne sírj, hanem tedd össze a kezed, hogy a főnököd egyáltalán foglalkoztat téged.
2021. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
100%
61: ezzel kiállítottad magadról a bizonyítványt. Halmozod az értéktelen szocmunkás diplomákat, de nem tudsz megtanulni angolul? Ez szánalom
2021. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:

Kérdező, az utolsó 4 hétben hova és hány pályázatot adtál be?


Van nyelvtudasod? (Anyanyelven kívűl) Nem vizsgád, hanem élő-, aktív nyelvtudás.


En aktív álláskereső vagyok és minden irodai-, adminisztrációs állást elolvasok. Azt veszem észre, hogy alig van olyan állás ahova ne kellene vm. idegen nyelv.


Idegen nyelvismeret nélkül tényleg nem fox tudni váltani.

A 200 K az nagyon is megfelel arra az állásra amit jelenleg betöltesz.


Lehet, hogy a kollégáid még ennyit sem kapnak mint te és a fizetésüket inkább felfelé tagadják mert annyira kevés.

2021. máj. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 A kérdező kommentje:

"A 200 K az nagyon is megfelel arra az állásra amit jelenleg betöltesz."


KÖNYÖRGÖM MILYEN 200 K???


leírtam: a 200ból vonj le 50-et nettóban...annyit kapok.


Az meg hogy a TÖBBIEK mennyit kapnak, nem bemondásra megy: előttem van a bérdokumentáció. Forintra tudom ki mennyit kap. Szerződésekkel bérpapírokkal banki utalásokkal.


A 8 elemis gondnok aki az udvart söpri megkapja a 220-at a kezébe nettóban .Nincs itt 2 éve se.


Én 10+ éve itt vagyok diplomával és 150 nettó.

Na leírtam a helyet vagy kell még valami?

2021. máj. 12. 12:16
 66/84 anonim ***** válasza:
Nem, nem kell semmi. Ennyit ér a munkád. Egy forinttal sem többet. Ha többet érne, meg lenne rá reális esély, hogy elmész máshova, akkor többet kapnál. De nem kapsz, mert ENNYIT ÉRSZ.
2021. máj. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:

Még nem tudni mi a végzettséged és mi a munka maga. Még a közszféra is jobban fizetne.

De akkor panaszkodj, egyszerűbb, mint cselekedni. Ha meg esetleg Pesten laksz akkor pláne...

2021. máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 A kérdező kommentje:

"Még a közszféra is jobban fizetne."


csomó helyen GBM van, ami még 150-et sem éri el, csak szólók. ill csomó helyen kirúgják az alkalmazottat és visszaveszik ugyanoda közfogi keretében nettó 70-ért.

2021. máj. 12. 13:36
 69/84 anonim ***** válasza:

“Gondolod ez úgy megy hogy odamegyek a főnökhöz hogy hééé főnök nem elég ám a bér, dobjál már rá még egy 100-ast? Gondolod ez így megy?“



Nem egészen. Mielőtt oda mész a főnöködhöz veszel egy nagy lélegzetet és kulturáltan tálalod.

100-at 1X-re nem fogsz kapni, de 20 %-ot reálisnak érzek. (Már a lojalitásod végett is, hűségesebb vagy mint a kutya - domesztikálva vagy)

Almáspitén kb. 180-át keres egy bérszámfejtő.


Fizetésemelés ellenére is szord a palyazataidat. En soha nem hagyom abba a munkakeresést.

Több mint 2X annyit kerestem mint te és fizetésemelés után mondtam fel. Dolgozni szeretek, de nem minden áron.

2021. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 A kérdező kommentje:

Túlfizettek egyszer véletlenségből 2000 ft-tal.

Azonnal rohantak be hogy még aznap utaljam vissza mert ha nem akkor fegyelmi stb...


szaros 2000 ft. Nem hagyták volna nálam! Azonnal visszautalandó!!! Na így állnak hozzám!!!


CSAK KÉRDÉS MIÉRT? HA ennyire GYŰLÖLNEK miért nem rúgnak ki?

Kiperkálják ami jár és már holnap nem megyek!

Na ilyen ez a hely!! Egy utolsó mocsadékos kupleráj!

2021. máj. 12. 18:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!