Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért jó egy munkáltatónak...

Az miért jó egy munkáltatónak hogy egy embert az összes többinél tízezrekkel rosszabbul fizet meg?

Figyelt kérdés

Diplomás ember és bőven 200 nettó alatt kap. A cégnél rajta kívül senki sincs 220-230 nettó alatt. És van köztük olyan akinek érettségije van csak vagy még az se( 8 általános).


Miért jó ez egy cégnek? Ezzel akarja elüldözni azt az egyet? Felmondhatna neki ugyan de akkor végkielégítést kéne adni, az úgy nem jó.


És ezzel a fizetést a padlón tartom módszerrel akarja "távozásra ösztönözni"?


2021. máj. 10. 19:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/84 A kérdező kommentje:

" Miért nem most keresel másik állást????"


Mert nem akarok elmenni utcát söpörni máshova meg úgyse kellenék. be se adom sehova minek, nézem az álláshirdetéseket, és már a feladat és elvárások sorolása nyilvánvalóvá teszi hogy totál felesleges még beadni is.

2021. máj. 13. 08:26
 82/84 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezzel a hozzáállással marad a panaszkodás. Sok sikert.
2021. máj. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/84 anonim ***** válasza:

"Mert nem akarok elmenni utcát söpörni máshova meg úgyse kellenék."


Jajj!

Azt Te honnét tudod?

Saját példa, én most egy olyan munkakörben fogok kezdeni amit eddig soha életemben nem csináltam. Magamtól ilyen pozícióra nem jelentkezek, mert én is azt mondtam, hogy "úgysem kellenék" mit akarok én ott? Fejvadászok adták tovább a CV-ém és felhívott az adott cég. Ahogy az interjún kiderült, semmi ördöngösség nincs a meghirdetett állásban. Van kettő olyan 'skills' ami elvárt és enélkül nem tölthető be a pozíció. Nos nekem ez megvan, a többi meg betanítható mert belső-, céges folyamatról van szó és ez cégenként változik. Neked is van valami erősséged, ami kiemel a többi pályázó közül.

Ez most olyan önbizalmat adott nekem, hogy mertem jelentkezni egy ugyanilyen állásra egy másik multihoz is. A tapasztalat is tőke. Ha most oda nem kellek, gyűjtők egy év tapasztalatot és megint váltok. Akkor már értékesebb leszek nekik.

A második munkahelyemen már annyi volt a nettóm, mint az első munkahelyen a bruttóm. Kiszámoltam mennyit nyertem a váltással. A harmadik munkahelyemen csak 30 K nettóval lesz több, de éves viszonylatban megfelel egy havi fizetésnek. Nem mindegy.


Írd meg a CV-éd és küld el, pályázzál. Enélkül nem fogod megtudni, hogy hova kellesz. Ha meg interjúztatnak ott majd megmondják, hogy mennyi az annyi. Ezáltal megtudod mennyi a diplomád piaci értéke.


Ahogy az előző is írja, nálad a hozzáállásoddal van a probléma. Vágányt kellene váltanod.

2021. máj. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/84 anonim ***** válasza:
Balázska, mi lenne, ha megkapnád a végkielégítést? Akkor szívesebben söpörnéd az utcát? :D
2021. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!