Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért jó egy munkáltatónak...

Az miért jó egy munkáltatónak hogy egy embert az összes többinél tízezrekkel rosszabbul fizet meg?

Figyelt kérdés

Diplomás ember és bőven 200 nettó alatt kap. A cégnél rajta kívül senki sincs 220-230 nettó alatt. És van köztük olyan akinek érettségije van csak vagy még az se( 8 általános).


Miért jó ez egy cégnek? Ezzel akarja elüldözni azt az egyet? Felmondhatna neki ugyan de akkor végkielégítést kéne adni, az úgy nem jó.


És ezzel a fizetést a padlón tartom módszerrel akarja "távozásra ösztönözni"?


2021. máj. 10. 19:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valóban szuper okosak, ugyanis megcsináltatják veled fillérekért a munkát, azaz költséghatékonyak.

Még nem sikerült válaszolni arra, miért nem keresel jobb helyet?

2021. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
100%

Szoval most nem dolgozol, csak bemesz es reggeltol estig a falat nezed?

A ceg nem biztos hogy szeretne hogy elmenj, mert olcsobb vagy mint masok, ok csak orulnek nekik ha ottmaradsz meg 10 evet, es akkor majd csak feleannyit adnak neked mint tobbieknek, mert mindenki masnak szep lassan majd megy fel a bere.

Arra mar rajottel hogy neked igazabol fizetescsokkenest adnak evente? Mert ugyanaz a 200ezer forintod inflacio miatt evrol evre egyre kevesebbet er, szoval minel tovabb tudnak ott tartani ezert a berert annal olcsobb leszel nekik.


A sajat logikad pedig meg is fordithatnad, hogy te maradsz ott azert a "szaros 3-4 havi pénzert", mikozben elmehetnel mashova, es ha valoban tobbet ersz akkor magasabb fizetesedbol egy even belul behoznad ezt a 3-4 havi bert.

2021. máj. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:

"ez esetben az én főnökömet még a mai nap azonnali hatállyal el kell bocsátani. mert ha egy főnök sok éve eltűr egy lusta és semmirevaló embert, ott az a főnök totálisan alkalmatlan a feladatára."

Valakivel összekevered a főnöködet! Ja igen, magaddal. Te vagy ugyanis olyan hülye, hogy máshol nem találsz állást.

2021. máj. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 A kérdező kommentje:

"Arra mar rajottel hogy neked igazabol fizetescsokkenest adnak evente?"

Tökéletesen tisztában vagyok vele. pontosan tudom mit jelent a reálbér-reálkereset-vásárlóérték fogalma.

mert még inflációkövetőt se kapok, semmit egy fillért se.


És? ez az "akadémikus" tudás mit segít nekem a való életben?

2021. máj. 11. 10:38
 45/84 A kérdező kommentje:

"Mert ugyanaz a 200ezer "


Bár annyi lenne !! Vonj le belőle 50 nettót!

2021. máj. 11. 10:39
 46/84 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem válltassz akkor munkát????
2021. máj. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/84 anonim ***** válasza:
100%

ez az "akadémikus" tudás mit segít nekem a való életben?


Segithet abban hogy rajojj hogy te itt csak ugy nyerhetsz ha munkahelyet valtasz, es amig ezt nem teszed meg addig a munkaadod csak rohog a markaba. Majd szep lassan eljutunk oda hogy 65 evesen nyugdijba mesz, mindenki mas mar sokszorosat keresi annak mit te, te pedig majd meg mindig ott leszel es varos a 3-4 havi vegkielegitesed.


Igazabol en ennek orulok, szoval visszavonom a tanacsom, maradj ahol vagy. Nekem se jobb ha te elmesz es helyetted valakit felvesznek aki tobbe kerul, megiscsak az en adombol kapod a fizudat, milyen jo mar hogy ezert a loszar fizuert is megcsinalod.

2021. máj. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/84 A kérdező kommentje:

"megiscsak az en adombol kapod a fizudat, "


ne gondold ám hogy a főnök az államtól az én béremre annyit vesz fel amennyit átad! ugye nem vagy ilyen naiv? soksok éve nyílt titok hogy az állam felé más bérszámolást ad át az intézet és az állam felé én is többet keresek jóval! Szerinted ki nyalná azt be hogy én 5-6 éve nem emelt bért kapok?? Az állam ellenőrei se hülyék. Az én bérem is szépen van emelve, de hozzám az az emelés nem jut el.

és hol az emelés? Abban a zsebben, amely zseb a bért eldöntő és kiosztó emberez tartozik.

ezt a jog SIKKASZTÁSNAK hívja.

Soksok éve mindenki tudja itt hogy nem annyit keres amennyit kap.

Én se. 20 éve a pályán egyetemi diplomával szerinted 150 nettót fizetnek ki nekem? helyette olyan 260-270 körül.És hol a többi? a 270-150 különbözete? NA hol?

Tudjuk hol.

SOksok éve tudjuk ezt itt ....

2021. máj. 11. 10:51
 49/84 anonim ***** válasza:
100%
A fonokod vanloszinuleg egy okos ertelmes ember, szoval nem baj ha jut neki egy keves a te fizudbol.
2021. máj. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 A kérdező kommentje:

" egy okos ertelmes ember,"


amennyire pl. Hagyó Miklós volt. okos és értelmes. amíg le nem csukták.

2021. máj. 11. 10:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!