Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért jó egy munkáltatónak...

Az miért jó egy munkáltatónak hogy egy embert az összes többinél tízezrekkel rosszabbul fizet meg?

Figyelt kérdés

Diplomás ember és bőven 200 nettó alatt kap. A cégnél rajta kívül senki sincs 220-230 nettó alatt. És van köztük olyan akinek érettségije van csak vagy még az se( 8 általános).


Miért jó ez egy cégnek? Ezzel akarja elüldözni azt az egyet? Felmondhatna neki ugyan de akkor végkielégítést kéne adni, az úgy nem jó.


És ezzel a fizetést a padlón tartom módszerrel akarja "távozásra ösztönözni"?


2021. máj. 10. 19:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 A kérdező kommentje:

"00-at 1X-re nem fogsz kapni, de 20 %-ot reálisnak érzek"


Hahhahahahhahahahahahahahhahahhahahahahahhahahahha!!!! 5 ft-ot oda nem adna!!!

2021. máj. 12. 18:40
 72/84 A kérdező kommentje:

"Fizetésemelés ellenére"


ez a veszély engem nem fenyeget!

2021. máj. 12. 19:03
 73/84 anonim ***** válasza:

Mi a pozíciód? Mi a végzettséged? Hol laksz?

Ha egy borsodi faluban tologatsz aktát 60 évesen érettségivel, akkor nyilván nehezebben ugrál az ember persze.

2021. máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 A kérdező kommentje:

"Ha egy borsodi faluban tologatsz aktát 60 évesen érettségivel,"


Nem először írom le hogy (több) diplomás ember vagyok... újra oda lyukadunk ki hogy rákérdeznek olyanra ami 100x le lett írva.


És bizony pesti vagyok és nagyon nem 60.... attól kb egy generációnyi életkor választ el.

2021. máj. 12. 19:24
 75/84 anonim ***** válasza:

Balázs, Balázs, nem először lyukadunk ki oda, hogy ugyanazt az istenverte hülyeséget kérdezed meg ezredszer. Teljesen feleslegesen, mert te nem válaszokat vársz, hanem hogy veled együtt hisztizzünk, hogy mekkora egy rohadék a főnököd. Nem Balázska. Ebben a történetben te vagy a negatív karakter. Vagy nincs alapja a hisztidnek, mert érsz annyit a munkaerőpiacon, hogy el tudsz menni máshova, - ez esetben hajrá, felmondasz, NEM VÁRSZ A KIB@SZOTT VÉGKIELÉGÍTÉSRE mint valami hülyegyerek, - vagy szintén nem jogos a hisztid, mert semmilyen eladható tudásod nincs. Ebben az esetben viszont a főnököd talpát kéne csókolgatnod, hogy nem hagyja, hogy éhenhalsz.

De nem, neked hetente többször ide kell írnod szó szerint ugyanazokat a hülyeségeket, mert a kis agyaddal nem bírod felfogni, hogy itt bizony csakis te vagy a hülye, a főnököd is jól csinálja, és veled szemben mindenki másnak van igaza. A főnököd beárazott, a rossz munkáért kevés fizetést érdemelsz, a munkaerőpiac beárazott, hiszen állításod szerint nem kellesz sehova, magadat is beáraztad, hogy olyan fizetésért dolgozol, amennyit én gyakornokként tört hónapban kerestem utoljára, és itt minden tapasztalt felhasználó is beárazott már téged, hogy neked bizony pszichiáterre van szükséged. A tévképzeteidet ugyanis ő tudja gyógyítani.

2021. máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 A kérdező kommentje:

"A tévképzeteidet "


Sorold a tévképzeteimet (hát ha TSZ akkor több van )!

Na sorold! Mi a tévképzet? A bér? Az egy szám. az eltöltött évek? Az is egy szám. A diplomák? Ott vannak a fiókban.

A többiek keresete? Hozom a béríveket.

Akkor mi is a tévképzet? Hm?

2021. máj. 12. 19:37
 77/84 anonim ***** válasza:
Az a tévképzeted, Bazsika, hogy te innen végkielégítést fogsz kapni. Az lehetetlen. Nem fogsz. Az is tévképzet, hogy itt van bármilyen látnivaló. Teljesen normális, ahogy a munkahelyed működik. Tévképzet, hogy bármilyen fizetésemelés járna csak azért, mert hetente többször itt hisztizel. Az is tévképzet, hogy téged el akarnak üldözni. Dehogy! Hiszen megtalálták a világ legnagyobb balekját, aki ilyen olcsón dolgozik. Valószínűleg az is tévképzet, hogy egy soha meg nem érkező végkielégítésre várni normális dolog lenne, pedig minimális gazdasági ismeretekkel belátható, mekkora baromság.
2021. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/84 anonim ***** válasza:
Diplomás fiatal vagy, aki nyelveket beszél, nyilván el ne higgyem, hogy 150 nettóért dolgozol. Még egy hajléktalanszálló is jobban fizet szoc. munkás diplomával.
2021. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:

“Kiperkálják ami jár és már holnap nem megyek!“


Jó, akkor tegyük fel, hogy ez a “best case”.

Kifizetik a végkielégítés és útnak eresztenek. Akkor is kell munkát keresned. Miért nem most keresel másik állást????


A válasz: azért, mert saját elmondasod szerint máshol sem kapnál többet.

Ez a tudásod piaci értéke, ezt kell megrágnod és lenyelned.

Nem a főnököd a hibás, hanem saját magad.


Nálunk még tavaly beharangoztak, hogy jövőre, azaz a 2021-es évre NAGY béremelés várható. Jó, eddig okay. Mindenki kétjegyű százalékkal számolt, aminek csak a fele jött be. A betűk nagyobbak voltak mint az emelés. Felmondtam.

Most kaptam egy ajánlatot ami 30 K-val többet fizet és el fogom fogadni.

Ennyivel csökkent a kizsákmányolásom mértéke és így, csak a váltással tudtam elérni azt, hogy emelkedjen a fizetésem.

2021. máj. 13. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 A kérdező kommentje:

"aki nyelveket beszél,"


Hol írtam én ilyet? azt írtam van nyelvvizsgám.van. kettő. közép. És itt meg is áll a történet.


Az egyik nyelven soksok éve mióta letettem meg se nyikkantam.Már egy pohár vizet se tudnék kérni.

2021. máj. 13. 08:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!