Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok fiatal pályaválasztó...

Sok fiatal pályaválasztó miért hoz irracionális döntéseket, utána meg problémázik,hogy kevés a pénz?

Figyelt kérdés

Több ilyet ismerek, köztük a húgomat is.


3-an vagyunk testvérek,a szüleink szabad kezet adtak pályaválasztásnál.Egy feltétel volt, legyen diploma.Én és a bátyám esetében nem volt gond, ő IT irányba ment, én pedig műszaki irányba.


A húgom viszont más irányt talált magának.Olyan szakot választott, amivel csak közszférában lehet elhelyezkedni.

A bátyámmal hiába mondtuk,hogy ne legyen hülye, meg ezzel nem fog rendesen keresni, nincs karrierlehetőség...stb.Azt mondta, őt nem érdekli, meg amúgy se szóljunk bele.


Most meg panaszkodik, hogy mesterfokozatú diplomával a szekrényben alig bír fenntartani egy garzonlakást Budapesten, meg mondja,hogy milyen rossz a munkahely.

Meg, nézi a szakirányú továbbképzéseket, amikkel átképezheti magát mássá.



Nagyon sok az ilyen fiatal pályaválasztó.Nem tudnak racionális döntést hozni.

Én sem szerettem a választott szakomat, sőt kínlódtam a matekokkal, de megcsináltam, mert tudtam,hogy normális bért fogok kapni.



Pályaválasztási orientáció kereteiben munkaerőpiaci oktatást kellene bevezetni az iskolákban.


2021. szept. 13. 15:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
80%

"Én sem szerettem a választott szakomat, sőt kínlódtam a matekokkal, de megcsináltam, mert tudtam,hogy normális bért fogok kapni."


Annyira ne légy büszke, mert kiégsz hamarosan te is, mert rájössz hogy hosszútávon a pénz már nem kárpótol a szenvedésért.

2021. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:

1#

De, kárpótol és motivál.

Ha nincs pénzed, a hobbilehetőségek száma is leszűkül.

De például annyi gyümölcsöt, zöldséget sem tudsz venni.



A munkámat nem utálom, megcsinálom, elvégzem legjobb tudásom szerint.Viszont nem fogok örömtáncot lejteni érte.

2021. szept. 13. 15:38
 3/68 anonim ***** válasza:
95%

Felteszem a húgod azért választotta azt, mert azt szerette volna csinálni. Így van?


Pl. tanárnak is sokan azért mennek, mert oktatni akarnak gyerekeket, csak aztán találkoznak a fizetés valóságával.


Szóval romantikus hozzáállásuk van.

2021. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim válasza:
8%
Ezt én sem értem, nem annyira zsákbamacska az egyetemi szak választás, előre lehet tudni, hogy mennyit keresnek az ott végzettek és hány % dolgozik szakmán belül. Ha valaki egy ilyen szakot elvégez, az mégis mire számít? Hogy ő majd nem az átlag lesz? Ennél egy ~18 évesnek illene érettebb döntéseket hoznia, és ha érdekli is egy terület, akkor azt úgy végezze, hogy tudja, mire számíthat egyetem után és legyen B terv...
2021. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
94%
4: a probléma az, hogy ha mindenki a jól fizető szakokra akarna menni, akkor nem biztos, hogy mindenki beférne, szóval valakinek óhatatlanul mást kell választania, illetve a közszférának is működnie kell, azokat a munkákat is vinni kell valakinek
2021. szept. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:

3.


Igen, mert az tetszett neki.

Én nem romantikusnak nevezném,hanem jövőkép nélkülinek.


Akik ilyenek, vagy észbe kapnak és átképzik magukat valami jobban fizetőre, vagy keresnek egy pénzesebb partnert.

A legtöbben a könnyebb utat választják,vagyis az utóbbit.

2021. szept. 13. 15:42
 7/68 A kérdező kommentje:

5.


A közszféra működtetése az állam dolga.Oldják meg.

2021. szept. 13. 15:44
 8/68 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Mert gyerek fejjel tapasztalatlanul nem biztos hogy jó döntéseket hoz az ember.
2021. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
84%
#2, most még motivál, de térjünk erre rá 10 év múlva, rendben? :)
2021. szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
89%

van olyan ember, aki nem a pénzért dolgozik, nem ez motiválja, hanem ami érdekli, amit szeret. a pénz csak plusz emellé.


az meg hogy Magyarországon csomó munkából nem lehet megélni, az nem az egyén szégyene hanem az országé.

2021. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!