Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok fiatal pályaválasztó...

Sok fiatal pályaválasztó miért hoz irracionális döntéseket, utána meg problémázik,hogy kevés a pénz?

Figyelt kérdés

Több ilyet ismerek, köztük a húgomat is.


3-an vagyunk testvérek,a szüleink szabad kezet adtak pályaválasztásnál.Egy feltétel volt, legyen diploma.Én és a bátyám esetében nem volt gond, ő IT irányba ment, én pedig műszaki irányba.


A húgom viszont más irányt talált magának.Olyan szakot választott, amivel csak közszférában lehet elhelyezkedni.

A bátyámmal hiába mondtuk,hogy ne legyen hülye, meg ezzel nem fog rendesen keresni, nincs karrierlehetőség...stb.Azt mondta, őt nem érdekli, meg amúgy se szóljunk bele.


Most meg panaszkodik, hogy mesterfokozatú diplomával a szekrényben alig bír fenntartani egy garzonlakást Budapesten, meg mondja,hogy milyen rossz a munkahely.

Meg, nézi a szakirányú továbbképzéseket, amikkel átképezheti magát mássá.



Nagyon sok az ilyen fiatal pályaválasztó.Nem tudnak racionális döntést hozni.

Én sem szerettem a választott szakomat, sőt kínlódtam a matekokkal, de megcsináltam, mert tudtam,hogy normális bért fogok kapni.



Pályaválasztási orientáció kereteiben munkaerőpiaci oktatást kellene bevezetni az iskolákban.


2021. szept. 13. 15:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
100%

vannak szakmák, amikhez elhivatottság kell és aki csinálja szebbé szeretné tenni a környezetét, lenyomatot hagyni pl mentős, ápoló, tanár stb.


Ha ilyen vonzata van a választásának, jobban tudom becsülni, mint aki felxel a pénzével, de a bele kifordul önmagától is és nem önazonos.


"A munkámat nem utálom, megcsinálom, elvégzem legjobb tudásom szerint.Viszont nem fogok örömtáncot lejteni érte."


Ennek tudod mi a neve? Csicska munka, vagy szalagmeló. Bemész, kijössz és szevasz.


Igen, van, amikor el kell menni olyan munkát végezni, amit utálsz, de az kényszerből történik, ezt meg te választottad. Ha este úgy tudsz lefeküdi, hogy ja, elvagyok, az tök jó, végigcsináltam. De ha nem, akkor ne mások panaszkodásán akadj ki, azt meg Ő választotta és tudta, hogy nem lesz piacképes, most szembesül vele. Az az ő dolga.

2021. szept. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek tudod mi a neve? Csicska munka, vagy szalagmeló. Bemész, kijössz és szevasz."


Így van. Aki arra büszke, hogy a nemszeretem munkájával keres sokat, az ne higgye, hogy ő sikerember.


A munkahelyen töltjük életünk kb. harmadát, ha ez a harmad olyan, hogy undorral csinálod, akkor az életed harmadát pazarolod el.


Persze van olyan, hogy jobb híján ezt csinálja az ember, de érteni kell, hogy ez nem siker, csak kényszer, és arra kell törekedni,hogy azzal foglalkozhass napi szinten, amivel szeretnél, amit magadtól is csinálnál.

2021. szept. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel csak magatokat nyugtatjátok amúgy. Hidd el nekem, ha nettóban havonta a számládra egy magas 6 jegyű szám, vagy 7 jegyű szám érkezik meg, az sok mindenért kárpótol. Egyébként, pedig azzal, hogy jaj nekem "nem való" valami, ezzel is csak a saját safespaceteket erősítitek meg. Ràadásul, ha a munkám még nem is érdekelne annyira, akkor is tudnàm, motivàlni magamat azzal, hogy az adott területen én legyek a legjobb. Nyilván kifogasok mindig lesznek, arra miért keres szarul, miért ne legyél sikeres, de (ez csak addig érvényes, ameddig nem megyünk ki a kis biztonságos teredből :))
2021. szept. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
0%

+1 funfact)


Kapitalista piacgazdaság van, ahol a munkaerő árát, a piacgazdasági körülmények alakítják ki. Jelen esetben, akik sírnak "vicc ez az ország", sajnos nincsenek tisztában, hogy az ő munkaerőpiaci döntésük konzerválja, az állapotot. You know, kereslet-kínálat. Amíg el végzi valaki x forintért a munkát, addig senki se fog x+1 forintot adni, srácok ez màr nem a kommunizmus :)

2021. szept. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el veled ellentétben mi tapasztalatból beszelünk hogy nem kárpótol a hatszámjegyű. Persze, amíg még mi is csak álmodozunk róla, mint te, azt hittük, ez a minden, pedig nem. Kb ja, egy évig én is olyan kiskirálynak hittem magam mint a kérdező, aztán az ember leszáll a magas lóról, mert rájön hogy pénzzel együtt is lehet nyomorult az ember, ha nem változtat az életfelfogásán.
2021. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
86%

"A közszféra működtetése az állam dolga. Oldják meg."


Kérdező, én nem vagyok az állam, csak annak egy része, ahogy te is. És e részként, igen, azt teszem, megoldani próbálom. Kezdem azzal, hogy az ilyen semmit nem értő nagyszájú emberek mozgásterét korlátozom. Mégpedig azért, mert az általuk terjesztett hamis nézetrendszer ragadós, kevéssé odafigyelők elhiszik, és ez a szemlélet tömeggé válik. E pillanatban pedig a mindig meglévő hitvány politikus vezetővé tud válni, és államként nem megold, hanem tönkretesz. Nem jobbak a vezető politikusok másutt sem, mindössze tudják, ott figyelnek az emberek, ezért megoldják, amit meg kell oldaniuk. Ám ha tudják, hogy primitív emberek nagyképűen azt mondják, engem nem érdekel, oldják meg, és ez a selejtes réteg elég nagy, akkor nyugodtan garázdálkodhat.

Tehát felelős állampolgárként felszólítalak, végy vissza a nagy mellényből, mert többek között miattad keres rosszul a húgod. Pedig feltehetően többet érdemelne, mint te. Na ezt az állapotot kell visszaállítani.

2021. szept. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
0%
Hidd el nekem, hogy a munkám 70%-át szeretem 20%-a semleges 10%-ot utálom. 32 évesen 8 embert irányítok, nyilván vannak húzós időszakok, de ez része a fejlődésnek. Egyébként 2 napot töltök officeban, többit itthonról, ez max heti 45-50 óra, teljesen jó work-life balance. Nyilván tökéletes nem lesz ez sem, mint semmi, de tényleg hidd el, mikor nem kell a pénzen stresszeljek, illetve nem kérdés, hogy pénteken eltudom vinni vacsoràzni életem szerelmét, illetve az, hogy eltudunk menni nyaralni nyáron, ez sokat ér, nekem főleg, fiatalon. Privátban örülnék, ha linkelnéd, a LinkedIn profilod, ezt megteszem én is, ha már itt "tapasztalatról" értekezel.
2021. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy te konkretan hazaviszed a munkad (home office az) a te dolgod.


Az, hogy te draga vacsoraval nyugozod le a csajod (vagy draga cuccokkal), mert mas nincs benned, a te dolgod.


Az, hogy te nyaralgatsz es szerinted mindenkinek kell, a te dolgod.


Engedd mar meg, hogy masnak meg ne ezek a dolgok tegyek ki az eletet xd


Imadom, amikor az emberek a nyomorgast azonositjak a nem megyek etterembe heti ket alkalommal es nem utazom kulfoldre x havonta dologgal.

2021. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
100%
47: Én nem tudom mi a faxt jössz ide dicsekedni. Szerintem senki nem irigykedik rád azért, hogy a pénzen kívül más értéked nincs, de valaki javítson ki, ha tévednék. Mert a párod nem az eszedért szeret sz szinte biztos.
2021. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy vagy vele, de ez csak egy kisarkított példa volt a vacsora. Említhettem volna egy koncertet, egy mozit, egy jó könyvet, de akár az egészséges táplálkozást is vagy akár a jó minőségű lakhatást. Szerinted ezekre futja, mind mondjuk 200 ezer forintból? Nem. Egyébként, nem drága étterembe járunk, mert nem az a cél, hanem minőségi időtöltés, egy jó étkezés és a beszélgetés, sőt felvágós autóm sincsen egy 8 év Ford Focust használok. Nyilván lehet nyomorogni, 200 ezer forintból, de az semmire sem elég, ez tény. Választhatsz bármilyen szakmát, de ha nem fogsz eleget keresni vele, akkor szimplán nem tudom elképzelni, hogy lesz kiegyensúlyozott életed.
2021. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!