Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok fiatal pályaválasztó...

Sok fiatal pályaválasztó miért hoz irracionális döntéseket, utána meg problémázik,hogy kevés a pénz?

Figyelt kérdés

Több ilyet ismerek, köztük a húgomat is.


3-an vagyunk testvérek,a szüleink szabad kezet adtak pályaválasztásnál.Egy feltétel volt, legyen diploma.Én és a bátyám esetében nem volt gond, ő IT irányba ment, én pedig műszaki irányba.


A húgom viszont más irányt talált magának.Olyan szakot választott, amivel csak közszférában lehet elhelyezkedni.

A bátyámmal hiába mondtuk,hogy ne legyen hülye, meg ezzel nem fog rendesen keresni, nincs karrierlehetőség...stb.Azt mondta, őt nem érdekli, meg amúgy se szóljunk bele.


Most meg panaszkodik, hogy mesterfokozatú diplomával a szekrényben alig bír fenntartani egy garzonlakást Budapesten, meg mondja,hogy milyen rossz a munkahely.

Meg, nézi a szakirányú továbbképzéseket, amikkel átképezheti magát mássá.



Nagyon sok az ilyen fiatal pályaválasztó.Nem tudnak racionális döntést hozni.

Én sem szerettem a választott szakomat, sőt kínlódtam a matekokkal, de megcsináltam, mert tudtam,hogy normális bért fogok kapni.



Pályaválasztási orientáció kereteiben munkaerőpiaci oktatást kellene bevezetni az iskolákban.


2021. szept. 13. 15:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
94%

1. A diploma csak egy szakkepestiest ad, nem jo munkat es csiliardos fizetest, semm jellemet es nem leszel jobb ember masnal emiatt.


2. Itt is tudni kell valasztani, valoban


3. Teged miert erdekel, hogy mas mit csinal?


"Én sem szerettem a választott szakomat, sőt kínlódtam a matekokkal, de megcsináltam, mert tudtam,hogy normális bért fogok kapni."


Feltekeny vagy, mert azt tanulta, ami erdekli? Jol erzi magat benne?


Felolem egy ugyfelszolgalatos is lehet, ha szeret emberekkel foglalkozni, kiegyensulyozott hajra.



En is jartam infora...gyuloltem es kibuktam, ha vert izzadtam sem ment a matek. Ez hulyeseg, hogy mindenkinek megy. Kell hozza egy "it" eszjaras.


Viszont elkeseritelek, hamarosan te is atkepzed magad. Rajossz, hogy napi 12-14 orat bamulni a monitort nem neked valo, mert ahogy irtad, kenyszerbol tanultad es nem elvezetbol csinalod.


Az emberek tobbsege nem a szakmajaban dolgozik, vagy nem tudja mivel szeretne foglalkozni.


Kepzeld, szeribted nehany emmber miert lesz cukrasz, festo, pek, asztalos mert bunko proli vagy azert, mert szereti csinalni es jol erzi magat benne?

2021. szept. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
94%

Műszaki ember létedre kifejezetten szűk látókörű vagy. Nagyra vagy magaddal meg a hatalmas fizetéseddel, közben meg lenézel másokat, amiért nem kapnak annyit. Gratulálok.

Mennyi pénzt is keresel? 7-800 bruttó? Oszt az szerinted pénz? :D haver, ne nevettess, szánalmas vagy!

2021. szept. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom anyuciek fizettek a tanittatast es ugy nezel le masokat.
2021. szept. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
70%
A feleségem közalkalmazott, azt csinálja amit szeret nettó 200 ezerért. Én pedig gyárban dolgozok, maga a munka nem életem célja, de meg lehet csinálni nettó 450-550 ezerért tiszta környezetben. Viszont én nem szólok bele, hogy a feleségem miért csak annyit keres amennyit. Ő azzal a munkával érzi jól magát én pedig a nagy fizetésemmel érzem jobban magam férfiként. És nem szólunk bele egymás dolgába, kérdező neked is ezt tudom ajánlani.
2021. szept. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
0%
Uh, jó sok butthurt McDonalds tisztasàg "menedzser" van ezen az oldalon, yikes.
2021. szept. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
96%
Mibajod van 25?
2021. szept. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
11%
Az, hogy a csávó feltett egy normális kérdést, szerette volna megtudni a motivációját a büfészakokra jelentkező embereknek, erre "gondolom anyuciék fizették, ezért nézel le másokat", hol nézett le a kérdező bárkit? "Műszaki szakember létedre, szűk látköröd van" - ja hàt nem mindenki azzal töltötte az egyetemet, hogy nietzsche-t olvasott ;). Ezek a hozzászólások garantáltan, büfészakos embertől jötte, mély fusztràcióval és agresszióval.
2021. szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
10%
Ja ehhez hozzászokhattál volna már ezen az oldalon.
2021. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki azt tanulhat amúgy amit akar, csak ne legyen sírás utána. Tudom, hogy rohadt frusztráló, mikor egy segg hülye épp, hogy kettessel átbukdácsoló kamuegyetemen végzett mérnököcske kezdő fizetése annyi, mint amit mekibe műszakban fizetnek és megnyugtatja a lelkeketeket, hogy "te is kifogsz ám ègni -hehe-", sikerül beböfögni.
2021. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
92%

Normális országban minden szakmát megfizetnek, mert mindenre szükség van. Igen kellenek a mérnökök, az IT szakik, de az nem elfogadható, hogy csak pár szakmában lehet érvényesülni, minden más gyakorilatilag kihal. Így van ez a hagyományos szakmákkal is. 10+ éve mindenki egyetemre akart menni, meg "menedzser" akart lenni, a szakmunkások, kétkezi dolgozók le voltak nézve. Most mi a helyzet? Nincsenek kőművesek, ácsok, villanyszerelők stb. Akik vannak hivatalosan 90%-ban nem azok, csak kóklerek, az igazi szakik meg kinn vannak nyugaton és 10X-es pénzt szednek össze, mint itthon a "nagy mérnökök". De még a kóklerek is jobban élnek az biztos.

Normáli esetben mindennek és mindenkinek megvan a helye, mindenféle szaktudással normális életet tud magának biztosítani az ember.

Mert mi lenne ha senki nem menne óvónőnek, tanárnak, ápolónak?

És mi lenne akkor ha senki nem lenne gyári munkás, takarító, utcaseprő?

Akkor azon menne a panaszkodás, hogy 6+ év egyetem után a soron kell állni, mert senki nincs aki megcsinálja a fizikai munkát...

Középsuliban engem történelem és a földrajz érdekelt igazán, jó voltam még irodalomból és idegennyelvből (angol).

De inkább az első kettő. Mehettem kb. tanárnak, sima töri szakra vagy földrajzra. Az utóbbit válaszottam. Volt értelme? Aligha, de még így is jobb, mintha csak egy érettségim lenne. Mérnöknek nem lettem volna jó, kínszenvedés lett volna az egész, mert bár nem voltam különösebben hülye pl. matekból, de nem szerettem igazát. A fizikát kifejezetten utáltam, a kémia szenvedés lett volna, biológia még csak-csak, de egyik sem érdekelt úgy önmagában ÉS egyikból sem voltak olyan tanáraim akik nagyon motiválni tudtak volna.

És ez rohadt fontos. Egy tizen éves gyerek még nem gondolkozik azon, főleg ha normális családi háttere van, hogy úr isten miből fog megélni, meg inkább fizikát kell tanulnia nem irodalmat, mert az majd később kifizetődőbb lesz.

Viszont megfelelő tanári iránymutatással könnyen mindenkiből ki lehetne hozni azt amiben a legjobbá válhat. De ehhez jó tanárok kellenek, amik ugye ritkák, mivel rohadtul nincs megbecsülve a szakma. Na itt vissza is tértünk az elejére, hogy minden szakmát egyformán kellene becsülni, de legalábbis el kellen érni, hogy tisztességes életet tudjon magának teremteni vele az adott személy.

2021. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!