Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriai munka nyelvtudas...

Ausztriai munka nyelvtudas nelkul, meg merjem tenni?

Figyelt kérdés

Egy baratom intezett nekem munkat, egy faluban ahol nagy sok hotel van, szobalany munkarol van szo.

Azt mondja, az egesz faluban sok a magyar a hotelben is van egy par ahova menni fogok. De en egy szot sem tudok nemetul, a baratom ezt mondta a fonoknek, tud rola.

Nagyon rossz lesz igy ott dolgozni?

A fonokkel sem tudok szot erteni, de a baratom mindent megbeszelt mar vele, azt mondja minden rendben lesz, adnak szallast is a barat akirol szo van ugyanabban a faluban dolgozik ahol en fogok, nagyon kozel leszek hozza, ez megnyugtat. O folyekonyan beszel nemetul, evek ota ott dolgozik vendeglatasban.

Nagyon felek, nem tudom menjek e, de ez nagyon nagy lehetoseg lenne nekem mert jol keresnek.

Felek hogy le fognak nezni mert nem tudom nemetul, es a kollegak gonoszak lesznek velem.


2022. dec. 14. 21:27
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Takaritani megyek, nekem nem kell a vendegekkel kommunikalni.
2022. dec. 14. 21:48
 12/35 anonim ***** válasza:
68%
Hát, figyelj, ha nem értesz németül egy szót sem, legalább azt sem fogod észrevenni, ha a kollégák gonoszak veled. :}
2022. dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem csak akkor menj ki, ha már beszéled valamennyire a nyelvet és nem egyedül mész, ráadásul előtte le tudod informálni a helyet és a munkáltatót illetve te beszéltél vele és tudod, hogy mi van a szerződésben, mit vállalsz és mit kapsz pontosan.


Mert a közvetítő barátoddal is akármi történhet és akkor kihez fordulsz, kire szorulsz?!

2022. dec. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
40%

"Takaritani megyek, nekem nem kell a vendegekkel kommunikalni."


Ezek szerint te még vendégként nem jártál szállodában...


De, bizony kell kommunikálni, mert vannak olyan helyzetek!

2022. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
80%
Ha most azonnal elkezded tanulni és folytatod akkor már az akaraterő megvan az óriási dolog, szóval ha ez megvan én mennék innen.
2022. dec. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
71%

Ha angolul elgügyögsz valami nagyon alap szinten, az bőven elég az elején, főleg szobalányként, aztán ha jobb állást szeretnél, szépen lassan megta ulsz németül...

Èn asztalosként jöttem ki 7éve magyar brigádba, az elején egy szót nem tudtam németül, és el se tudtam képzelni, hogy ez valaha is változzon, ma már eéve a saját vállalkozásomat vezetem és napi szinten tárgyalok németül.

2022. dec. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
26%

"Èn asztalosként jöttem ki 7éve magyar brigádba"


Lehet, de a kérdező nő és közvetlenül nem magyar brigádba megy, hanem egy olyan hotelbe, ahol más magyar is előfordul(hat vele egy időben), de neki egyedül kell dolgoznia napi szinten, mivel elképzelhető, hogy nem egyszerre takarít majd azzal a pár magyarral közösen egy szobát....

2022. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
80%

Én is szobalány vagyok, egyáltalán nem kell kommunikálnom senkivel.

A párom dpd futárként kezdett , mai napig nyelvtudás nélkül keresik a dpd futarokat, annyira hiány van belőlük, pedig ők aztán tényleg hamarabb találkoznak emberekkel.

2022. dec. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
83%

Végig olvastam a hozzászóládokat...

Pfff basszus... nem atomfizikusnak akar kimennei, hanem szobalánynak...

Az ami kell egy szobalánynak a nyelvből, az konkrétan 1 hét alatt rádragad...

Majd aki betanít, ha egyáltalán német, akkor majd rámutat az ányneműhuzatra, elmondja németül, te pedig tudni fogod, hogy át kell húzni... rámutat a felmosóvödörre meg a folyosóra, elmondja németül, te pedig tudni fogod, hogy fel kell mosni... és így tovább és így tovább... észre se veszed és már németül köszönsz az embereknek, hipp hopp rád ragadnak az alap szavak, kifelyezések... kb 2 hét után már lazán rendelsz magadnak pizzát németül... nem kell beszarni, az osztrákok jó arcok, és sokkal jobban megbecsülik a magyar munkaerőt, mint itthon...

Még örülnek is, hogy nem vagy ukrán, román, vagy muzulmán...

2022. dec. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
88%
Én az elején telefonos alkalmazásokkal szarakodtam német myelvtanulósokkal, meg pepa malacot meg teletabit, meg ilyen gyerekszarokat néztem németül, pikk pakk megvolt egy a2 szint.
2022. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!