Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkaerőhiány?

Milyen munkaerőhiány?

Figyelt kérdés

Tele van a média azzal, hogy ebben az országban igenis munkaerőhiány van, főleg az IT-ban, ami nem igaz. Miért van ez? Gyári sori munkára ott vannak az importált biorobot migránsok, IT-ban szintén nincs munkaerőhiány. (tapasztalat!)

Ez miféle terelés akar lenni?



2023. ápr. 28. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
91%
De amúgy igen, külföld is egy lehetőség.
2023. ápr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
73%

"hát igen, úgy néz ki ebből a mérnökinfó bsc-ből sori munka lesz, vagy menekülés külföldre, jól tudom én."


Megkérdezhetem hogy mégis mit csináltál az egyetemi évek alatt?

-Szakmai gyakorlat?

-Kapcsolatépítés?

-Egyetemi szakmai tevékenység?


Az a helyzet hogy JÓ szakemberből van hiány, ha végigülted az egyetemet és azon kívül hogy a vizsgáidat letoltad 3-4-re akkor valóban nem lesznek rád túl sokan kíváncsiak mert ilyen embert sokat találnak. Viszont ha a vizsgákon túl kihasználtad az egyetem által nyújtotta szakmai lehetőségeket arra felfigyel a munkáltató mert látja hogy motivált, lelkes vagy akit valóban érdekel a szakmai fejlődése nem csak beböfögi az önéletrajzába de nem tesz érte semmit.


Én gyakornok voltam 1 cégnél heti 20 órát 1 éven keresztül, mellette demonstrátorkodtam fél évet az egyetemen és bekapcsolódtam egy egyetemi kutatás+fejlesztés projektbe TDK munkára és szakdogámat is ebből írtam. Mire elvégeztem az egyetemet egyből 4 állásajánlat fogadott frissdiplomásként: egy a gyakornoki helyemről hogy átvesznek teljes állásba, a kutatási projektben résztvevő cégtől szintén kaptam ajánlatot, a demonstrátor koordinátortól szintén és még az egyetemmel kapcsolatban álló cégtől is. Haladékot kértem a döntésre és közben elkezdtem jelentkezni multihoz az önéletrajzommal ahová beírtam a tapasztalataimat és szakmai tevékenységemet, 3-ból 2 be is hívott interjúra és megállapodtam bruttó 780 ezres junior fizuért + cafeteria, mindezt 2 hét alatt.

2023. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 A kérdező kommentje:
ja hát nem sok mindent, egy vidéki egyetem kihelyezett tagozatán voltam, olyan, hogy TDK, áh... 😆
2023. ápr. 28. 19:10
 14/73 anonim ***** válasza:
15%
Budapesten élni nem jó
2023. ápr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
92%
Több ezer nyitott pozíciót hirdetnek most is csak LinkedIn-en. Én is interjúzok épp több céggel, illetve a mostani csapatomba is keresünk devops engineert.
2023. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
88%
Én fél éve vagyok munkanélküli diplomával, diplomás munka nincs, betanított munkára meg túlképzettnek tartanak
2023. ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 A kérdező kommentje:

14-es: Elhiszem, voltam párszor Pesten, és el tudom képzelni, hogy sok lehet az embernek az ottani élet.


15-ös: Ismerem a LinkedIn-t igen, én nem mentem sokra vele.


16-os: Hasonló a helyzet, ismerek olyat aki pont ilyen helyzetben volt, le kellett tagadnia a diplomáját, hogy sima, betanított munkája legyen.

2023. ápr. 28. 19:32
 18/73 anonim ***** válasza:
95%

Hát szerintem meg pont az IT a kivétel.

Minden más terület sajnos telített. Na jó, még az egészségügy, meg bizonyos mérnök pozik, amiből hiány van.

2023. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 A kérdező kommentje:

az IT is elég telített már. :-((

legjobb mérnöki területek a gépészmérnök, mechatronikai, meg a villamosmérnök. ezekkel még talán ér valamit az ember.

2023. ápr. 28. 22:12
 20/73 anonim ***** válasza:
86%

Nem jó, ha már az IT is telítődik...

Eddig teljesen abban a hitben voltam, hogy ott van a legnagyobb hiány. 😒

2023. ápr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!