Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkaerőhiány?

Milyen munkaerőhiány?

Figyelt kérdés

Tele van a média azzal, hogy ebben az országban igenis munkaerőhiány van, főleg az IT-ban, ami nem igaz. Miért van ez? Gyári sori munkára ott vannak az importált biorobot migránsok, IT-ban szintén nincs munkaerőhiány. (tapasztalat!)

Ez miféle terelés akar lenni?



2023. ápr. 28. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
90%

2: Mik ezek?

Ez nagyon speciális dolog, nem?

Mért nem indít rá képzést akkor a cég?

2023. ápr. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
16%
9: És tudsz valamilyen nyelven anyanyelvi szint közelében?
2023. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
16%
Annyira van munkaerőhiány, hogy 2018-19-ben nem találtam pályakezdőként munkát informatikus diplomával.
2023. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
91%

Pesten van munkaerőhiány, de vidéken meg nincs semmi, nem lehet elhelyezkedni diplomával, csak gyári munkára lehet menni 3-4 műszakban.

Ami meg irodai munka van, oda meg csak haveri alapon lehet bekerülni.


Én is gondolkodok már a költözésen.

2023. ápr. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
56%

"ja hát nem sok mindent, egy vidéki egyetem kihelyezett tagozatán voltam, olyan, hogy TDK, áh..."


Hát akkor ez a baj hogy a nagyobb multik (ahol most egyébként is hiring freeze van a legtöbb helyen) sajnos azokat nem veszi emberszámba aki teljesen pályakezdő, hiába a diploma. Ezt legjobban úgy tudod leküzdeni hogy egyetem alatt kihasználod a lehetőségeket, amit ahogy írtál Neked nem sok volt... szóval még amit tehetsz hogy összeraksz egy komolyabb portfólió oldalt / a projektjeidet feltöltöd githubra így nagyobb az esélyed hogy látják hogy valóban érdekel a téma.


Egyébként tapasztalattól függően egyre több és több lehetősége van az embernek, senior szinten pedig szinte végtelen. A senior szintű ismerőseim és jómagam is heti szinten 20-30 linkedin megkeresést kapunk különféle recruiterektől, kezdve külföldi relokációs ajánlatoktól a 100% remote contractor poziig, bruttó 2 milliós aiánlatokkal.


Szóval nem, nem telített az IT piac, hatalmas szükség van JÓ és GYORS szakemberekre - csak kevesen ütik meg ezt a szintet. Amiről a cikk szól a 30 000 emberből körülbelül 29 500 senior szakemberre vonatkozik a maradék 500 oszlik el medior és juniorok között.


Jelenleg úgy néz ki az IT piac hogy 1 junior pozícióra van 100 jelentkező, 1 senior szakemberért pedig sorban áll 100 cég és ajánlat.

2023. ápr. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
29%
25: Ez hogy néz ki ez a linkedin, hogy megkeresnek? Ez nem egy szabadidős közösségi oldal, mint a FB meg az Insta?...
2023. ápr. 29. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
89%
Állásinterjúkra behívnak azért, kérdező? Vagy oda se?
2023. ápr. 29. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 A kérdező kommentje:

22: Igen, angolból megvan a felsőfokú nyelvvizsga, és nem csak a papír, tényleg jól beszélem.


23: Átérzem, azóta maximum csak rosszabb lett a helyzet.


24: Pontosan, de még haveri alapon se mindig fix a dolog, az a baj :'D .


27: Eddig csak egyszer voltam. Kiválasztásra is kerültem, ez fehérváron egy folyamatmérnöki gyakornok pozició volt, de nem tartottak meg sokáig, csak akkora hiány volt gépészmérnökből, hogy az infós végzettségű is belefért. (én :))) )

2023. ápr. 29. 05:59
 29/73 A kérdező kommentje:
21: Igen, a CCNP az már a legmagasabb szint, amit a Cisco biztosít hálózati ismeretekből. A CCNA se ér már semmit úgy néz ki :P
2023. ápr. 29. 06:01
 30/73 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem 1-2 olyan informatikushoz (a menedzserekről meg ne is beszéljünk) volt szerencsém, akinek nem ment pl. négy szám behelyettesítése és az értékek összeszorzása, sőt a 0,1-el való osztáshoz is számológép kellett neki, de még úgy is elrontotta!
2023. ápr. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!