Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkaerőhiány?

Milyen munkaerőhiány?

Figyelt kérdés

Tele van a média azzal, hogy ebben az országban igenis munkaerőhiány van, főleg az IT-ban, ami nem igaz. Miért van ez? Gyári sori munkára ott vannak az importált biorobot migránsok, IT-ban szintén nincs munkaerőhiány. (tapasztalat!)

Ez miféle terelés akar lenni?



2023. ápr. 28. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
100%

47: Ez szivatás, neked kell azt eldönteni, hogy jó-e neked egy munka... nekik azt kell eldönteni, hogy te alkalmas vagy-e a feladatra.

De ha az első mondatuk hozzád egy szivatás, akkor jó, hogy nem kell odamenned, képzeld, így kommunikálnak egész nap.

2023. máj. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
88%
Sokszor nem találkozik a kereslet meg a kínálat, így munkaerőhiány és munkanélküliség van egyszerre. Sajnos én sem találok munkát diplomával, több OKJ-vel, két nyelvvizsgával. Lehetne azt mondani, hogy nincs megfelelő tapasztalatom, rossz a diplomám, semmit nem ér az OKJ stb. De mikor rakodónak sem vesznek fel, ahova még 8 általános sem kell, akkor kezdek én is tanácstalan lenni. (Megjegyzem azóta is hirdetik az állást.)
2023. máj. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
100%

#52

Velem is ez van, tavaly november óta hirdetnek egy adminisztrátor állást, többször is jelentkeztem rá, de visszautasítottak. Azóta is hirdetik az állást. Gondolom oda is túlképzett vagyok.


Meg sok helyre a protekcióst veszik fel. Meghirdettek egy állást, jelentkeztem rá, 3 nap múlva jött a levél, hogy sajnáljuk, de már betöltötték az állást.

Persze, 3 nap alatt beérkezik elég pályázat és meginterjúvolják a jelentkezőket? Dehogy… Oda megvolt előre, hogy kit vesznek fel.

Akinek van ismerőse, azt bejuttatják olyan helyre, ahol 400-at kap érettségivel, más meg diplomával, OKJ-val, két nyelvvizsgával nem kell sehova.

2023. máj. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
64%

Ez a "munkaerőhiány" egy médiás megfogalmazás, lefordítva magyarra ez úgy szól, hogy NINCS PÉNZ MELÓST BEJELENTENI (járulékköltség), Ugyanaz mint a "kórházi várólista" fogalma.


Nem azért nem tudnak elláti mert mindenki hullabeteg, hanem azért mert a havi költségvetés az le van osztva három beteg ellátására per hónap.


Több fogyóeszköre meg alapanyagra nem kap pénzt a kórház így ennyi betegellátási kapacitásra futja a többi meg várjon.



Mivel adó meg annyi van mint réten a fűszál akkor lényegébe

HOL A KÖZPÉNZ?

2023. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
30%

A média (is) cenzúrázva van így csak ezeket a mantrákat ismételgethetik, de próbálj néha mögélátni...


Ok-okozat...

2023. máj. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
31%

Amúgy a napokban agyalgattam azon hogy az milyen már, hogy ha alkalmazott vagy akkor a törvény szerint egy havi nettó 400 ezres fizetéshez havi 200 at adózik (járulékol) a munkaadód, meg kb 100 at levonnak a melós béréből is. (aztán a szupernettósított jövedelemre kirótt 27% os áfa még sehol nincs amikor elköltik a jövedelmet)


Mindeközben egy egyéni vállalkozó megússza 98 ezerből ha ésszel fog a ceruzája!

2023. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
100%

"Akinek van ismerőse, azt bejuttatják olyan helyre, ahol 400-at kap érettségivel, más meg diplomával, OKJ-val, két nyelvvizsgával nem kell sehova."


Mindenhol megy a mutyi, nem véletlen, hogy "ismerős" kell!


Talán a kórházakba is megérkezik a megfelelő havi költségkeret, csak valahogy átvándorol a magánpraxisokba.


Mondok jobbat! Újpesten kb negyedévente hallgathatod hétvégente hogy ijáijáóó fssz0p0 újpeeest, de ha a rendőrsorfal előtt óbégatnám hogy fssz0p0 sünök szerinted hány percem maradna futni?


Fejekben vannak hatalmas bajok... Egyre több helyen...

2023. máj. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
89%
semmilyen.
2023. máj. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
100%
Persze van munkaerőhiány és megbővitésre igény. Az részlet kérdéze, hogy rengeteg cégeknek nincs ideje betanítani senkit, hogy JÓ szakemberek legyenek végre. Várja a sült galambot a cégek. Fordítva nem működik, hogy a képeznek az alulfinanszírozott oktatásban az ipari szereplők magyrésze nélkül JÓ szakembereket. A fidesz nem pénzeli az oktatás és az ipari szereplők nagyrésze oda se néz. Hát így hiány lesz sok ideig.
2023. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 A kérdező kommentje:

A betanítás is érdekes, rengeteg céggel ismerkedhettem meg az elmúlt 1 évben, azok közül 1-et tudok mondani, amely vállal ilyesmit, ez pedig egy vidéki elektronikus alkatrészeket gyártó gyár. Ők is azért kényszerültek erre, mert egyre kevesebb embert vonz a szokásos bullshit szöveg, hogy bruttó 300 ezer havonta, DEE van céges busz, és járnak "egyéb juttatások" is! Nincs sok jelentkező.


52-es esete: Az hogy rakodónak se vesznek fel valakit diplomával elég kiábrándító, az is egy tipikusan olyan hirdetés lehetett, amire már biztos megvolt az ember, vagy rögtön be is ajánlottak valakit protekcióval, magyarán ugyanazt tudom tippelni erre, amit 53-as is leírt.

2023. máj. 6. 14:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!