Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkaerőhiány?

Milyen munkaerőhiány?

Figyelt kérdés

Tele van a média azzal, hogy ebben az országban igenis munkaerőhiány van, főleg az IT-ban, ami nem igaz. Miért van ez? Gyári sori munkára ott vannak az importált biorobot migránsok, IT-ban szintén nincs munkaerőhiány. (tapasztalat!)

Ez miféle terelés akar lenni?



2023. ápr. 28. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
77%
Bizonyos területeken van csak hiàny. Èpìtőiparban dolgozom. Egy jó komuves egy kis túlzással persze, de oda megy dolgozni ahova szeretne. Van pár szakmunka ami valóban nagyon keresett.
2023. ápr. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
77%

Épìtésveuetőként írtam ezt hozzateszem. Es egy komoly generalkivitelező cég sztem kozel 500 ezret is megadhat egy komuvesnek bejelentve. Persze a kis cégeket hagyjuk inkább. És vállalkozóként van feljebb is

. De mondhatnam a bádogos vagy acs szakmát is.

2023. ápr. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
24%

Ne legyen igazam, de a fejlesztés területén a junioroknak és gyakornokoknak az AI alapú toolok miatt valószínűleg csak még rosszabb lesz. Ha a tipikusan rájuk sózható "kulimunkákat" meg tudja majd egy medior/senior is oldani, minimális időveszteséggel, akkor nem lesz értelme a cégek számára, hogy felvegyen az utánpótláshoz szükséges 1-2 gyakornoknál többet. Vagy még annyit se, ha épp a pillanatnyi profitra koncentrál. Mivel sokan végeznek, azokból meg nyilván csak a legjobbakat fogják kiválogatni.


A vidéket meg tényleg felejtsd el, az IT ott közel halott, gyere Budapestre.

2023. ápr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 A kérdező kommentje:

na igen, vidéken Székesfehérvár, Veszprém, meg talán Pécs az, ami jó. Keleti országrészen meg talán Debrecen, azzal nem vagyok annyira tisztában, az ország délnyugati részén élek.


ez az AI alapú fejlesztés most nagyon vitatott igen, a GPT-4 -es modellt is kipróbálhattam, és komolyabb szaktudás nélkül is lehet vele nagyot alkotni igen, persze tapasztaltabb programozók mondják, hogy "hát de nem, kell aki tudja debugolni a kódjait stb. stb." de ezt egy nagyobb projektnél nem a junior-ra fogják bízni.

2023. ápr. 29. 09:22
 35/73 Lilluci27 ***** válasza:
83%

[link]


Tessék, jó jelentkezést:) amúgy megmutatod az önéletrajzod? Persze név és minden nélkül:)

2023. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 Lilluci27 ***** válasza:
91%
Ccnp nem a legmagasabb szint, ott van a ccie az magasabb mint a ccnp:)
2023. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 A kérdező kommentje:

Jó dolog az a Profession.hu! 💕

[link]


CCIE-ről nem is hallottam még. Jó tudni, hogy ilyen is van.

2023. ápr. 29. 19:03
 38/73 Lilluci27 ***** válasza:
100%

Ez nem önéletrajz:(


[link]

2023. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
74%

Képzett IT szakemberekből hiány van. Aki IT-sként nem talál sokáig munkát, ott a munkakeresői oldalon van probléma. Nincs telítve a szakma.

Amit a kérdező itt nyom az csak hiszti, a panaszkodó hszekre megy a megerősítés és ennyi.

Mihez értesz kérdező? Az lejött, hogy mérnökinfo diplomád van, de milyen területen szereztél tapasztalatot? A mérnökinfo az amivel el lehet helyezkedni akár fejlesztésben, akár üzemeltetésben, sokkal több lehetőséget biztosít, mint a proginfo, amivel üzemeltetésben nehezebb elhelyezkedni.

2023. ápr. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
89%

#39 Én is ugyanezt szűrtem le, sokan azt hiszik hogy megcsinálnak egy IT diplomát aztán az ölükbe pottyan egy milliós állás függetlenül hogy melyik részén él az országnak és függetlenül hogy mihez ért.


Megsúgom hogy vidéken még tanárként vagy óvodapedagógus asszisztensként is milliószor több esélyed van elhelyezkedni mint "mérnökinformatikusként" mivel a legtöbb IT / szoftverfejlesztő cég és állás a fővárosra koncentrálódik. Ezen kívül pedig azzal hogy van egy diplomád még önmagában semmit nem érsz esetleg KKV-ba felvesznek bruttó 300-ért Budapesten.


Ahhoz hogy valóban piacképes béred legyen kezdőként (bruttó 700+) akkor erős aktív angol tudással kell rendelkezni és legalább önálló referenciamunkákkal vagy gyakornoki tapasztalattal. Rossz esetben 3 héten belül el kell tudnod helyezkedni.


Az hogy van egy vidéki egyetemről egy diplomád de semmi egyebet nem tudsz felmutatni az egyenlő a nullával a munkaerőpiacon.

2023. ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!