Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkaerőhiány?

Milyen munkaerőhiány?

Figyelt kérdés

Tele van a média azzal, hogy ebben az országban igenis munkaerőhiány van, főleg az IT-ban, ami nem igaz. Miért van ez? Gyári sori munkára ott vannak az importált biorobot migránsok, IT-ban szintén nincs munkaerőhiány. (tapasztalat!)

Ez miféle terelés akar lenni?



2023. ápr. 28. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
100%
Profession.hu-n van 90 darab leadott pályázatom, egyikre sem reagáltaj
2023. ápr. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 A kérdező kommentje:
41-es: Ez azért van, mert a Profession.hu egy béna oldal, amin nem ritka a kamu hirdetések feladása sem. Ilyen példa az, amikor csak azért tesznek ki hirdetéseket, hogy lássák mennyi érdeklődő lenne, de IT-nál előfordulhat az is, hogy behívnak valakit interjúra csak azért, hogy egy problémára ötletet kapjanak egy "interjúkérdésbe" beleágyazva.
2023. ápr. 30. 15:31
 43/73 anonim ***** válasza:
20%

Édes istenem, te nagyon egy álomvilágban élsz. Van egy cég aki nem tud megoldani vmi IT problémát ezért kitesz egy hirdetést, hogy majd az interjún megtudja egy jelölttől? :D

Azért így a hszeidből lejön, hogy miért nem találsz állást. Nem a végzettségedhez van köze, segítek.

2023. ápr. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 A kérdező kommentje:

Oh igen, az előző történetet csak a kisujjamból szoptam ki. 😁


Nem változtat a dolgokon semmit, a Profession.hu sz@r oldal, munkaerőhiány pedig nincs, igazolta több válaszadó is, ismerős is, minden anyám kínja, hiába "hAjRá fIaTaLok!!".

2023. ápr. 30. 15:57
 45/73 anonim ***** válasza:
37%
40: Mi az az IT diploma?
2023. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanád a példát amit láttál? Nagyon érdekelne, hogy mi az az informatikai probléma amit egy cég nem tud megoldani az alkalmazottakkal vagy akár egy küldőssel de te aki régóta nem talál állást, egy interjú alatt megoldod? :D

De ha nem te voltál az alany akkor is érdekelne.

2023. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
84%

Jelentkeztem egy irodai állásra. Ma írtak vissza “sajnos ez csak egy irodai adminisztrátori munka, ez nem jelent önnek kihívást”.


Magyarul a diploma miatt nem vesznek fel, túlképzettnek tartanak

2023. máj. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 A kérdező kommentje:

46-os: NEM, nem azt írtam, hogy az interjúalany oldja meg a feladatot, hanem azt, hogy felhasználhatják ötletekre x alanyt, utána y alany ötleteit egy általános vagy akár összetettebb problémára, amivel a cég küzd.


Velem nem történhetett, ugyanis írtam egy korábbi válaszomban, hogy életemben csak 1 interjún voltam, és az se IT-s állásra volt, de egy példa erre az, hogy adott egy hosszú SQL query, vagy egy backend-hez tartozó kód, melyre ötletet várnak, hogy hogyan optimalizálná az alany.


47-es: Igen, ez gyakori. Előző válaszaimban említettem egy ismerőst, akivel ugyanez volt, hogy túlképzettnek tekintették, ezért le kellett tagadnia a diplomáját, hogy felvegyék egy azzal egyszintű pozicióra másik cégnél. Szomorú módon ez is egy álláskeresői stratégia már.

2023. máj. 1. 14:41
 49/73 anonim ***** válasza:
63%
Komolyan azt hiszed megéri egy SQL query optimalizáslására meghirdetni pénzért egy pozíciót, rászánni az idejét a HR-nek/Recruitereknek, valamint a technikai interjúztatónak? Nagyon messze vagy a valóságtól.
2023. máj. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 A kérdező kommentje:

Nem változtat a tényen, hogy Profession.hu-n még mindig sok a kamu álláshirdetés, (az is kamunak számít, amit már betöltöttek, de még nem szedték le) és hogy valójában nincs munkaerőhiány.

Kit érdekel mennyire reális a példa, ha úgy se jut el sok ember az interjúig. A kamu hirdetésekre volt egy lehetségesen rossz példa, de ezek léteznek, mint jelenség.

2023. máj. 1. 17:32
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!