Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BKV villamosvezető 8 általános...

BKV villamosvezető 8 általánossal?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy van felvétel a BKV-nál villamosvezetőnek. Azt írják, elég a 8 általános. Nos én 21 éves vagyok, estin tanulok az érettségiig. Így van esélyem, hogy felvegyenek? B jogsim megvan, bár azt nem írták, hogy kéne.

2011. okt. 26. 14:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/648 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van. Ott már nem számít, hogy 8oszályod van vagy dr. vagy:D Csak az a gond, hogy arra a felvételi tesztre már csak a kiválasztott 220ember mehet. Azonban, ha oda bejutsz, ugyanannyi eséllyel indulsz, mint akárki más.

Én még nem adtam be, szerintem majd jövőhéten fogom. Te?

2011. okt. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/648 A kérdező kommentje:
Én épp ma vittem be, személyesen jobban szeretem, mint neten. Sok sikert magunknak! :D Remélem, remélem azért egyikünknek sikerül majd :))
2011. okt. 27. 23:45
 13/648 anonim ***** válasza:
Én majd mailbe küldöm:) Hasonló jókat kívánok én is:) Remélem bejutunk:)
2011. okt. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/648 A kérdező kommentje:
Majd írjunk, mi van :P Ahogy írták, nov 21-25 között írnak/hívnak, hogy hogy lesz a tájékoztató, utána minden kiderül :)
2011. okt. 28. 00:27
 15/648 anonim ***** válasza:

Én meg nem szeretnék senkit megijeszteni, de csak a csókosok kerülnek be!

Én ezt 100% ra tudom, anno villamos troli busz vezetőként dolgoztam!

2007 be mentem villamosvezetőnek egy kis időre akkor simán felvettek mivel nem volt ember!


És teszt írások sem voltak! A tanfolyam 6 hónap elég kemény.. Forgalmi jelzések utasítások, müszak, szerkezettan, munkavédelem, kresz amiből hatósági vizsgát kell tenni szóban!


És akkoriban rendelkeztem A,BE,CE kategóriával a többit utána szereztem + hozzá!


És egy szobafestő szakmával mentem, simán felvettek.. De olyan emberek mennek oda hogy pff jobb ha nem komentálom!


A teszírás pedig csak egy kresz tesztről szól sima B kategóriás anyag! Meg egy kis psziologiai teszt szerű,, Példa megkérdezik töled mi a fontos: A pontosság vagy a pontatlanság?


Meg ilyen ökörségek.. Sőt van egy olyan kérdésük is vasuti átjáró elött álsz gyalogosként, vörösen villog a jelző!


Mit csinálsz? Rá kérdezel hogy meg várod a fehér jelzést ez oké majd vissza kérdez hogy nincs fehér egész nap vörösen villog a jelző!


A választ elárulom nektek azt kell válaszolni hogy értesíteni kell a hatóságot a hibáról és az ő engedélyüket kell kérni hogy át mehetsz e vagy sem.. Ez a helyes válasz itt sokan ki buktak!


Amugy meg nem iskolához kötött egész egyszerüen az NKH a következőket kéri.


-Betöltött 20. életév

-8 általános iskolai végzetség


Az hogy a BKV mit követel meg az ő dolguk a hatóság azt leszarja.


De azt tudni kell hogy sok a csókos! Tehát ha mondjuk a tanfolyamra felvesznek 40 50 embert.. És erre van 1000 jelentkező akkor számold ki mennyi az esélyed és ezekből 35 biztos hogy csókos vagy még több!


Persze ők ezt nem fogják mondani mivel a tanfolyamot és a felvételt hivatalosan meg kell hírdetni, ők meg tudnak villogni egy 1000 fős statisztikával.


Szerintem a buszt probáld meg!

Vagy a trolit mondjuk ott is elég sok csókos van de ha van B,C,D, páv2 GKI simán felvesznek..

Nekem pl C ből semmi gyakorlatom nem volt! A busz miatt kelett a C s jogsi a vizsgán vezettem utoljára CE t..

Simán át is tudtam menni a trolihoz utána meg a buszra.. Azt az életem a média felé vezetett így a tvbe kerültem fel hagytam a járművezetéssel..


Gyerekként jó volt szép volt meg érdekes is volt! :)

Sok sikert remélem tudtam segíteni!

2011. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/648 anonim ***** válasza:
100%

Jah még annyit el felejtettem hozzá tenni hogy a Pálfi Éva meg egy faszi szokta tartani a felvételi tájékoztatót, és közlik az emberrel hogy ha a kresz vizsgán megbuksz akkor a kezdeményezhetik a jogosítványod visszavonását!


Ezt ne hidd el ilyen nincs a jogszabályban ha megbuksz, akkor mész pótvizsgára vagy azt a kategóriát nem kapod meg és ennyi a B C D stb.. nem kerülhet veszélybe ezt ne higyjétek el!


Persze a tanfolyam alatt 2 hentente vannak beszámolók ha ott nem felel meg valaki akkor kiléptetik ugy is, az az kirugják a tanfolyamról!


Mi annó 47 en keztük a tanfolyamot és valaki 23 an kaptunk jogosítványt.. Évente 2x van vill vezetői tanfolyam nem véretlen! :)


A másik akinek be volt vonva ittaság miatt a jogosítványa az nem kaphat villamosra jogosítványt ez viszont igaz!

Ha mondjuk 17 évesen valakinek elvették 1 hónapra a jogsiját ittasság miatt, az 40 évesen sem mehet vill tanfolyamra!


Ezt onnan tudom hogy a tanfolyamról ilyen miatt rugtak ki 2 embert! Ugyan is valamikor a 80 as években el volt véve a jogsijuk pia végett.. Ezt leellenőrzik a BM nél és a felügyeleten is azt tudom! :)


Mindenkiét le ellenőrizték.. mondjuk szemét dolognak tartom de valahol érthető is.


Akinek gyorshajtás miatt volt elvéve a jogsija az nem számít bele csak az alkohol! :D

2011. nov. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/648 anonim ***** válasza:
100%

Addig javaslom olvassgassátok át! :)

Ez csak a kezdet kivánom hogy sikerüljön nektek!

Ha csókkal mész BKV kapcsolattal akkor simán fog sikerülni!

Persze a vizsga ott sem lesz csókos ha nem tudsz akkor repülsz..


Villamos F.1 F.2 Jelzési Forgalmi utasítás


*****



Erre még rá épül a Kresz könyv az a kis zöld jogszabály kresz mert szóbeli az egész vizsga!


Meg a sok müszaki ökörségek! :)

A kreszt meg az F.1 F.2 Jelzési forgalmi utasításokat azt szóról szóra tudni kell!!


Szerintem ez a legkomolyabb, meg a müszak is hát elég nehéz tanfolyam és a V kategóriás jogosítványomat ugy hívom hogy diploma egyik kategóriára sem tanultam annyit mint amit a V re kelett!


Higyjétek el nem lesz egyszerü! :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. nov. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/648 A kérdező kommentje:
Köszi!! Buszra sajnos nem mehetek mert csak a B kat jogsim van meg. "Csókos" ugyan nem vagyok, de van pár vili vezető ismerősöm, köztük "fentebbről" is, remélem ők tudnak majd segíteni... Te mért hagytad ott?
2011. nov. 3. 20:19
 19/648 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen villamosvezetők! :)

Hidd el ha nem csoportvezető vagy nem egy besugó tégla akkor nem fog tudni segíteni..


Pálfi Éva és csapatával kell jóban lenni.. ismerem az egész ágazatot nem jó véleménnyel vagyok róluk, mert olyanok kerülnek be akiket a vizsgán kivágnak ugy is.


Csaókosok, csókosoknak az ismerösük stb..

Én is ismerek nagyon sok villamosvezetőt.. hungáriából szépilonából, angyalföldiből.


Te szerinted hány tudná elintézni hogy be kerüljön valaki? Ha nem csoportvezető akkor esélytelen.


Én kérlek szépen, a tököm tele volt az egésszel, mivel én villamosoztam, troliztam, és buszoztam is, nem volt könnyü.

Kevés volt a pénz, b@sztattak minden szarért ezek a belső ellenőrök.

Havi színten villvezetőként meg volt ilyen 200 ezrem nettóba .. a busznál persze kevesebb a trolinál meg egy kicsitt több a buszoséhoz képest a bér.


Mivel a trolisok start számba vannak fizetve, a villamos meg a buszos órabér 1000 ft től akár 2000 ft s óra bér attól függ ki milyen régóta van ott stb.. De szép pénz van azért belőle.


Én egy kereskedelmi TV csatornánál dolgozom, technikusként és operatőrként, ezért hagytam ott amugy az egészet!

És hozzá teszem hogy az RTL hez én is csókkal kerültem be! :)


De ezt nem is tagadom, sokan tagadják meg minden, hidd el mát meg vannak ott az emberek akik be fognak kerülni, undorító módon megy a válogatás ők már most tudják hogy ki fog a tanfolyamon részt venni..


Majd be csődítenek megint 600 embert abból felvesznek 50 et.. és a 600 emberből 100 csókos tehát a csókosok között fognak válogatni! :)


Ne legyetek ennyire naívak.. hinni a mesében sem szabad, nem hogy a BKV ban. :D

2011. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/648 anonim ***** válasza:
100%

Amugy meg nem leányállom az egész.. meg kapod majd a legszarabb vonalakat, amiket a kutya nem visszi el annyira sz@rok. :D


Amugy meg a vizsgavonal az az 50 es viszonylat! :)

Vagyis annó nekem az volt!

A trolinál meg a 80 as vonal a vizsga útvonal azt is érdemes megtudni hogy ott vizsgáztatnak e vagy sem.. Mert jó pár váltó meg szakasz meg ilyen baromságok akadnak.


Én a villamososok egyik vizsgabiztosával elég jóban vagyok tatrom vele a mai napig a kapcsolatot!


Egymáshoz össze is járunk, ő is megerősítette hogy ami az oktatáson belül megy az nem tudja mi, de régen nem így müködött az egész.


Én csak azt a sok embert sajnálom akiket feleslegesen oda csőditenek.


De szívemből kívánok hogy utcáról is menjen be valaki, és ne csak azért mert a csajom, barátom BKV s és nagy BKV s összeköttetéseim vannak.


Nevetni fogsz én a villamoshoz meg az ilyen területekre csak vasútbarátokat vennék fel, akinek már van valaki fogalma az utasításokról stb..


Mert akinek fingja nincs hogy mi az előérintős váltó, meg mehanikus váltó meg vörös jelzés meg szakasz stb..

Az szerinted fél év alatt el fogja sajátítani a tananyagot?


A vizsga az kő kemény ott ha csókos az illető ha nem, 2 vizsgabiztos ül te ülsz elöttük és huzod tételeket kresz f.1 f.2 müszak, szerkezet, munkavédelem stb..

Amin van 5 kérdés egy tételen asszem de lehet hogy csak 4.


Szerintem nem lehet megtanulni 3 hónap alatt mert az elmélet 3 hónap gyakorlat 3 hónap ..


Nekem szerencsém volt mert munkavédelemből nem kelett vizsgáznom, elsősegélyből sem (mert jogsim már volt)

És én 15 éves korom óta tanultam a metró villamos troli jelzéseit!


Én ezt ki ráztam simán, én is kb 2 év alatt tanultam meg az egészet csontra.


Amugy meg 5 ösöket csináltam a beszámolón és a vizsgám is 5 ös volt! :) Vgayis megfelet de akkor is 5 ös volt! :)


Ugyhogy aki a fizikához nem konnyit az már most felejtse el az egészet, mert a villamos 85% os anyaga csak fizika penumatika stb.. A többi az semmi hozzá képest.


Egyik barátom annó be került a tanfolyamra de csak magolással ment át, amugy semmi köze hozzá mert az életebe nem fogod használni meg hozzá sem nyúlhatsz a 600 volthoz szal.. sok értelme nincs de ez a követelmény.


Ha jól tudsz magolni akkor nem lesz gond nem baj ha nem érted magolj! És akkor sikerülni fog vizsga után meg azt a sok sz@rságot el lehet felejteni. :)

2011. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!