Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BKV villamosvezető 8 általános...

BKV villamosvezető 8 általánossal?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy van felvétel a BKV-nál villamosvezetőnek. Azt írják, elég a 8 általános. Nos én 21 éves vagyok, estin tanulok az érettségiig. Így van esélyem, hogy felvegyenek? B jogsim megvan, bár azt nem írták, hogy kéne.

2011. okt. 26. 14:25
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/648 anonim ***** válasza:

210 :)


Majd meglátod te is nekem is gyerekkori álmom volt a troli meg a busz is.. Persze a vasúti járművek is..


De most mivel egy kereskedelmi tv csatornánál dolgozom egy ideje.. azon belül is az RTL nél. :)


Nem adnám fel ezt a jelenlegi munkámat, háromszor többet keresek mint a BKV nál annó..


És a mai villágban a pénz az első, igaz hogy sok a munka de megéri, nincs felelősség, és nem találkozom nap mint nap olyan emberekkel akik azon vannak hogy magasabb beosztásba kerüljenek.


Pályakezdőknek meg tanulóknak jó ez a villizés egy két három évre.. De onnan nem szabad nyugdíjba menni szerintem.


Mert azért olyan jól nincsenek megfizetve sajnos mint mondjuk egy operatőr vagy egy hang és képtechnikus.


Ha újból kezdhetném az egészet én ismét neki állnék BKV zni.. De amikor 20 felett van az ember akkor már nem szabad majd 40-45 50 évesen vissza menni a céghez nosztalgiázni egy kicsit meg persze ha már meg van az embernek lakása kocsija és mindene családot nem említem mert az sok embernek nem kell..


Ugymond nekem sem, szeretek egyedül lenni jönni menni és a jó dolgokat megvenni magamnak! :)


Persze ha vezető beosztásba is kerülsz a BKV nál csop vez vagy területvezető vagy diszpécser akkor megéri ottmaradni, elsőként is le kell tesztelned magad mennyire fogod bírni a strapát, és az ökröket mennyire tudod kezelni majd. :)


Van aki onnan megy nyugdíjba, de szerintem maga a villamosnál vannak jobb helyek, például millfav meg metró..

Esetleg troli.. A metró az a szemnek jó, nincs terhelve a szemed mindig sötétben vagy, az is egy jó dolog persze a vasútórvosi alkalmassági is jóval szígorubb mint a villamosnál és kevesebbet keresnek mint a villamososok.


Mindig mérlegelni kell ki mit szeretne csinálni, milyen területen szeretne mozogni.

Ha szerencséd van be kerülsz még a végén egy tiszti sulit lerakatnak veled és elmész forgalmi tisztnek persze ha még megmarad addig a BKV vagy ki tudja milyen át ki szervezések lesznek ha lesznek.. :)

2011. nov. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/648 A kérdező kommentje:
na igen, most ezen megy a para, hogy mi lesz a céggel. Most jön e a maszek, vagy marad állami cég? Bizonytalan az egész... Amúgy hülye kérdés, de: vili jogsi egy külön kártya, vagy a jogsi jogsiba vésik bele hogy "V"? :D
2011. nov. 6. 23:47
 53/648 anonim ***** válasza:

210 :)


Ki tudja hogy megmarad e vagy mi lesz majd elválik.. Még senki nem tudja! :)


Amugy a villamosjogosítvány igen "V" kategória

Majd kapsz egy vizsgaigazolást ugyan ugy mint a B ről!


És az okmányirodában vésik be neked a V betüt!

Jogsi hátioldalán a M,K alá fogják írni a V betűt az elején meg ugy fog szerepelni hogy [ B ] [ V ]

A rózsaszyín jogsiba ütik be azt is meg a trolit is! :)


Régen járművezetői engedély volt abba írták a trolit meg a villamost!


De ez már meg szünt! :)


Amit jó tudni róla hogy ez csak Nemzeti Kategória az az külföldön nem használhatod nem egy olyan kategória mint mondjuk a B vagy a többi ami ugye alapból fel van tajtolva a jogosítványba! :)


Nemzeti kategóriák:


T 186 os korláttal = Mezőgazdasági vontató künnyű pótkocsival

T = Mezőgazdasági vontató két nehéz pótkocsival

K = Kerti traktor

M = Segédmotor

TR = Trolibusz

V = Villamos


Én annó a C+E mellé megkaptam a T t de mivel nekem van trolira is jogsín igy azt el vették!


Kaptam helyette TR kategóriát, ugyan is a trolibusszal vezethető a mezőgazdasági vontató + 2 nehéz pótkocsi is!


Ez csak azért van ám így hogy a jogsiba ki tudják töltögetni a sorokat, és kevés a hely benne, így vonták össze, nem gondoltak ők arra hogy lesz oylan barom aki megszeri mindenre a vezetői engedélyt.. :DDD


:)

2011. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/648 A kérdező kommentje:
Na ez tetszik! :) Jól mutatna majd pár év múlva a jogsim: B, C, D, V :) na álom álom édes álom, ideje felébredni..! :D
2011. nov. 7. 13:18
 55/648 anonim ***** válasza:
100%

210 :)


Nekem ugy van benne az elején hogy..


A BE CE DE TR V :))


Megoldható és kivitelezhető is csak idő és pénz kérdése az egész, de ha szeretnéd a céljaidat elérni el is fogod ..

Kérdés hogy meddig maradnak meg a Nemzeti kategóriák..


Mert most 2012 vagy 2013 tól halottad te is hogy új chip kártyás jogosítványok kerülnek bevezetésre..

Összevonják a személyit jogsit stb..


Az hogy lesz e Nemzeti kategória 15-20 év mulva ki tudja.. lehet hogy nem is lesz.. más lesz helyette. :)


Nekem is tetszik jól nézz ki sokan nem tudják mitjelent, azt szoktam mondani hogy az vizibusz. :)))


Akiknem meg csak B V jük van azzal érvelnek hogy büntetés végrehajtók.. :)))


Jó pár villamosos ezt felszokta hozzni .. Mert ugye kevés az olyan vill vezető akinek van mindenre jogosítványa..


Anyám annó 20 évet dolgozott a BKV nál persze még most is aktívan dolgozik, Ő is fiatalon ott kezdett.. De már más beosztásban dolgozik mondjuk illett is annyi év után.


Neki például sokáig nem volt autóra jogosítványa sima TR V kategóriája volt Ő trolizott és villamosozott..

Nem régen szerezte meg a B t így van most B TR V je. :)


Régen a trolihoz nem kelett B kategóriás jogosítvány..

Sima betöltött 20 év után lehetett menni.


Hát kitartást azért ha van kérdés tegyétek fel bátran! :)

2011. nov. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/648 anonim ***** válasza:
58%

210 :)


Amugy ha a C hez hozzá teszel egy C+E t akkor meg kapod mindenre az E kategóriát a BE és a CE re is ha meg teszed a buszt akkor autómatikusan az okmányiroda DE vel állítja ki a jogsit!


A C+E az a legmagasabb E kategória és mindenre megadja az E t. :)


Már csak utána egy nagy motor kell meg egy troli és meg van mindenre! :) A Nemzeti kategóriákat én ugy nem tartom mérvadónak mert csak itt lehet használni..


Például van egy ország valahol kint ami nem TR el jelöli a Trolit hanem sima T kategóriával.. Most magyar jogosítvánnyal ki mész oda ugy az életbe nem modnják meg hogy a T az mezőgazdasági vontató két nehézpottal .. Azt fogják honni hogy az Trolibuszos jogsi!


Ezért nem fogadják el a Nemzeti kategóriákat kint külföldön..

2011. nov. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/648 anonim ***** válasza:

210 :)


Egy pár kép a más országok vezetői engedélyeiről, csak az érdekességeket tettem be! :)


[link]



[link]



[link]



Nézzd meg őket! Vannak olyan Országok ahol csak a Nemzetköi kategóriák vannak feltüntetve, Sőt olyan jogosítvány is van amiben a troli meg a villamos is felvan rajzolva hátul, olyan jogsinak örülnék én is, szebb mint a magyar és minden világosan fel van tüntetve!


Jobban nézz ki sokkal.. szerintem! :)


És vannak olyan órszágok is hogy hátul nincs elöre meg rajzolt kategória, csak azt rajzolják fel amiből te ténylegesen vizsgáztál is!

Ilyan például az Amerikai Egyesült Államok vezetői engedélye is. :) Az nem tetszik nekem, de viszont praktikus, mert marad hely mindenre, és a hülyeségek nincsenek feltüntetve! :)

2011. nov. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/648 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez egyfajta furcsa megszállottság:) Ugyanis engem is érdekelnek a járművek. Mindenféle kötött-pályás és a busz is. Sőt, nekem igazából a busz a nagy kedvencem. Csak az ész érvek azt mondják, hogy nem érdemes. Nincs most rá több, mint 500 000Ft-om, hogy letegyem. Meg kevesebbet is lehet vele keresni. Úgyhogy marad a többi kedvenc és most abból is a villamos:)) Ha szerencsénk van és bekerülünk a kiválasztott 200-250emberbe... akkor ott milyen pszichológiai tesztek, feladatok vannak?:)
2011. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/648 anonim ***** válasza:

210 :)


Van egy BKV n belüli órvosi az egy sima EÜ 2 es hivatásos orvosinak felel meg!


Azon belül meg kell PÁV vizsga régen PÁV 3 ast kértek, de mostmár tudtommal PÁV 2 ő kell!


Én annó PÁV 1 PÁV 2 esem meg volt tehát nem volt vele probléma.


A PÁV- ot azt a VIII. kerület Vajdahunyad utcába csinálják, az egy 5-6 órás psziologiai vizsgálat!


Gépeken kell dolgozni, van elbeszélgetés, szondi teszt.. és a legeslegvégén kideül hogy sikerül e vagy sem.


Ami fontos PÁV elött hogy józan kipihent állapotban menjetek oda!!! Mert a figyelemre és a gyorsaságotokra ott szükség lesz!


5-6 órás vizsálat.. de minden vizsgálati idő után vannak 5-10 perces szünetek meg van amikor több is.


A BKV amugy az órvosikat a Kerepesi úton csinálják, és ott tudnak PÁV ot is csinálni! De akinek meg van a PÁV 2 ese vagy az 1 ese annak nagy szerencséje van mert azt elfogadják nem csináltatnak veled PÁV ot!


Kerepesi út 29/C asszem pontosan nem tudom a számot.. ez a stadionok metó állomással van pont szembe ahól a trolik végállomásai van.. Vagy ahol a 178 as végállomása sléren szemben egy nagy fehét épület.. züld kapukkal asszem.. :)


Ha ez meg van akkor a psziologia egy kevés kérdésből fog állni, meg egy teszt írással.. amit időre mérnek.. meg ki tudja azóta mit tettek be ..


Nekem a psziologia meg volt ott 5 perc alatt mivel már volt friss PÁV om. :)


A psziologus nő megkérdezi dohányzól e? Miért akarsz ott dolgozni? Hol dolgoztál? Mivel foglalkozol? Volt e már olyan érzésed hogy öngyilkos szeretnél e lenni, volt e a családba Öngyilkos stb. :P


Ilyen f@szságok vannak.. nem olyan nagy dolog.. ott nem igen vágnak ki embereket, de már volt rá példa annak nagyon hü**ének kell lenni akit onnan kivágnak. :P :D


Viszont ha van egy korlátlan PÁV 2 esed ami az enyém is, azzal nagy szerencséje van az embernek! :)

Mert az buszra is jó, de a BKV kitalálja a vasutorvosi alkalmasságit, nem sokkal nehezebb mint az EÜ 2 es meg a PÁV 2 esnél sem nevezebb a vasút psziologia. :)


Hogy tisztán lássuk a dolgokat..


PÁV 1 = Megkölömböztetett jelzést használó gépjárművek, taxi, személyszállítás, árúszállítás, veszélyes anyag szállítás! Max 5 évre adható!


PÁV 2 = Személyszállítás, taxi, trolibusz, villamos, autóbusz, árúszállítás.. Veszélyes anyagszállítás!

Korlátozott időre adható! 1 évtől akár 2 évig de ez lehet határozatlan időre is adni az az véglegesre, illetőleg amig jogszabálymodosítás nincs!


PÁV 3

Árúszállítás kamion..


Természetesen akinek meg van az egyese az mindent üt!

A kettes az is üt mindent! Kivéve a képbobitás autókat nem lehet vezetni vele! :)


A PÁV ról ennyit érdemes tudni! :)


A metrós meg a villamosos PÁV is hasonló, mondom ugyan olyan színte mint egy PÁV 2 es . :)

2011. nov. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/648 A kérdező kommentje:
Nekem még egy kérdésem volna: Unokaöcsém is szeretne jelentkezni, de ő február végén tölti a 20at. Ugye feltétel a 20 év, és mivel a tanfolyam áprilisban kezdődik, addigra már meglesz a 20. Belevágjon vagy inkább a következőn?
2011. nov. 7. 20:23
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!