Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BKV villamosvezető 8 általános...

BKV villamosvezető 8 általánossal?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy van felvétel a BKV-nál villamosvezetőnek. Azt írják, elég a 8 általános. Nos én 21 éves vagyok, estin tanulok az érettségiig. Így van esélyem, hogy felvegyenek? B jogsim megvan, bár azt nem írták, hogy kéne.

2011. okt. 26. 14:25
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/648 anonim ***** válasza:

Majd kiderül, de jó lenne, ha még idén meglenne tartva a tájékoztató:)

Kérdező, mit tanulsz estin?:)

2011. nov. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/648 anonim ***** válasza:

210 :)


Én leírtam benne, hogy estin járok műszakira heti 2x. ezt jól tettem, vagy kizáró ok?:P


Nem akadály.. legfeljebb ha felvételt nyert és ez nekik bántja a csőrüket, akkor felfüggesztetik veled a tanfolyamot, vagy az iskolát válasz melyiket szeretnéd.


A villamosvezetői tanfolyamról azt tudni kell hogy..

Hétfőtől Csütörtökig reggel 7 től délután 15:00 illetve 15:30 ig tart és Pénteken meg reggel 07:00 től 13:00 14:00 óráig, valamikor Délban elengednek! De az ritka..


Mert te ezért fizetést kapsz nem ingyen kérik hogy végezd el minimál bért adnak, és a tanfolyam idő alatt te kaja jegyet is kapsz, vagyis mi kaptunk annó!

Meg ideglenes Utazási Igazolványt is persze a család nem kap semmit tanfolyamod idő alatt!


A tanfolyam rendesen munkaviszonynak számít, erre a minimál bért kapjátok meg! :)


Végül is félévet el tanulgat ott az ember pénzétz nem? :D


Jó kérdés ez ha nem fogod tudni össze hangolni a kettöt.. akkor nem sok esély lesz rá.. De majd ezt ők meg mondják nem tudom mennyire humánikusak.

Azt tudom hogy én még annó a trolihoz igaz hogy az csak 23- hónap volt be be mentem lázasan is, mert azt mondták akkor a Kandolkáék hogy ha valaki 3 napnál többet hiányzik azt kivágják probaidőn belül azzonali hatályal..


És hát nem volt egy kellemes dolog ott 38 fokos lázzal bent ülni, velem annó akkor nem voltak humánikusak, és ember szeretőek sem!

A villamosnál is így van 3 napnál tudtomal nem hiányozhatsz a tanfolyamról, de hogy volt e modosítás van nem azt nem tudom, annó 2007 ben így müködött. :)


Majd ezt ugy is fogják ott mondani, a tanfolyamot hiányzások nélkül kell teljesíteni, mert ott jelenléti ívet is vezetnek! Amire te a fizetésedet kapod meg..


Ha valaki sokat hiányzik annak persze nem örülnek, de ha olyan jól teljesítes a beszámolókon és a fizsgákon is, esetlegesen a cég adhat tanulmányi szabit az jár egy bizonyos X nap! Illetve szabadság is van ..


Ha lehengerlő vagy a beszámolókon és tudod a dolgokat szerintem ugy fognak hozzá állni ők is.


De majd ezekre rá lehet nyugodtan kérdezni a Pálfi Évától!

Ha nem szeretnéd ott mindenki elött, akkor majd amikor szünet van, oda mész előre és meg kérdezed tőlük!


Nem fognak megenni, meg mondja hogy mi merre hány méter. :)


Szerintem nagy akadálya nem lehet, hisszen akkoriban amikor én BKV ztam a BKV kimondott örült annak ha valaki tanult Fősuli stb.. Tehát ilyen miatt nem tudok olyanról hogy valaki repült volna! :)


Voltak jó pár éve besegítő tanfolyamok is, amit házon belül intézztek tiszteknek diszpécsereknek..

Vill vezető, Troli, Hév, Busz, stb.. Legtöbb diszpécsernek van is jogosítványa buszra villamosra meg trolira akik felszinen felül írányítanak.


Ez jó dolog volt annó, ők nem kaptak érte egy vasat sem, de a jogsijuk is meg volt 2 - 3 hónap alatt..

Meg BKV n belül idővel lehet majd tovább tanulni, például tiszti sulira menni, meg ha jól fogsz feküdni ott bent és mondjuk lehuzzol 5-10 évet lehet belöletek még diszpécser is.. anyám is járművezetőként kezte és diszpécserként fejezte be.


És ez a cégnél még most is meg maradt de nem mondtam semmit! :)

Ezt is késöbb szerettem volna el mondani, de mostmár így alakult mind1.. Mindig van valami amit egy kérdéssel megvillantotok . :))

2011. nov. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/648 anonim ***** válasza:

210 :)


Még azt el felejtettem mondani, hogy a vasútnál például csak egy tantárgyból bukhatsz meg a hatósági vizsgán ..

Metrónál így volt pl: Valaki megbikott F-1 ből és Szerkezetből.. azt kivágták.


De! Aki annyira nem tud semmit azt a beszámoló ideje alatt kiteszik ugy is.. viszont azt nem mondtam, hogy ha valaki 2 tantárgyból el hasal a hatósági vizsgán, azt közös megegyezéssel elküldik.. Volt ilyen a trolinál sajnos.

Beszámolon tök szuper volt a hatóságin meg meg merevedett..


Mondjuk elég kemény is a trolit annó a Petzválba csináltuk a szóbeli terembe, két vizsgabiztos van elötted te meg a vallató széken ülsz.. a hátuk mögött meg egy adminisztrátor aki felrögzíti a vizsgaeredményeked a rendszerbe! :D


Ha tudsz akkor ugy is leállít hogy jó ugorjunk tovább..

Ha nem tudsz vagy keveset akkor be huzznak a csőbe szemetek a vizsgabiztosok.. nagyon vizsgázzatok velük!

Csőbe is huzznak simán, volt egy srác azt is csőbe huzzták, csak valami mentő kérdést kapott és szerencséje volt így ment át.


Szóban iszonyatosan sz@r vizsgázni, mert bármibe bele kérdezhet.. ezért is nehéz a tanfolyam és ezért is kell tudni mindent, sajnos olyan emberek vizsgáztatnak.. akiknek van villamosra jogosítványuk, és csavarról csavarra ismerik a járműveket is!


Ha Bosnyák Úr fog vizsgáztatni akkor szerencsétek lesz mert ő kedvesebb! Nem mondtam azt hogy rendes csak hogy rendesebb! :)


Az oktató meg majd ha oda kerültők a Szabó Zoli lesz vagyis engem ő oktatott kib@aszott rendes f@szi. :))


Csak oda kell figyelni amit csináltok.. mi annó el mentünk télen hókotró kocsira.. dolgozni kelett a plusz pénz ott versenyeztünk még akkr a Moszkva téren.. jó kis élmények voltak. :)

2011. nov. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/648 anonim ***** válasza:

És ismét hasznos infók, mint mindig...:)

Remélem megkapták az önéletrajzomat, e-mailben küldtem, de visszaigazolást nem kaptam róla.

2011. nov. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/648 anonim ***** válasza:

210 :)


Azt nem is adnak majd csak értesíteni fognak hogy mikor lesz a tájékoztató! :)

2011. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/648 anonim ***** válasza:

Akkor jó:) Beállítottam elküldéskor, hogy kérek róla visszaigazolást. Szóval erre értettem. De ezek szerint még nem nyitották meg, vagy csak nem akarták visszaigazolni:D

A hatósági vizsga tényleg úgy zajlik, hogy egy menetrend szerint közlekedő villamosra felszállunk a vizsgabiztos(ok)al és a vezető átadja a helyét nekem? És onnantól nekem kell vezetni, Ők meg értékelik.

2011. nov. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/648 A kérdező kommentje:
Abban biztos lehetsz, hogy nem utasokkal van a vizsga szerintem :D
2011. nov. 10. 23:09
 88/648 anonim ***** válasza:
Pedig de:) Állítólag van valami vizsga, ami utasokkal együtt van. Legalábbis valami ilyesmit olvastam még régebben:D
2011. nov. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/648 A kérdező kommentje:
úr isten, tudod mikor szállnék fel vizsgázó emberhez :PP
2011. nov. 10. 23:29
 90/648 anonim ***** válasza:
Miért?:D Vagy ez a módszerátadó után szokott lenni?:)
2011. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!