Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BKV villamosvezető 8 általános...

BKV villamosvezető 8 általánossal?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy van felvétel a BKV-nál villamosvezetőnek. Azt írják, elég a 8 általános. Nos én 21 éves vagyok, estin tanulok az érettségiig. Így van esélyem, hogy felvegyenek? B jogsim megvan, bár azt nem írták, hogy kéne.

2011. okt. 26. 14:25
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/648 anonim ***** válasza:

210 :)


Az utasnak sokban igaza van ne felejtsd el! :)

Az hogy ki mennyire bunkó, paraszt.. illemtelen stb.. Nem az iskolai végzetség teszi döntővé! :)


Aki szereti a müszakit, és érdekli is az megtanulja vagy bemagolja ha nem is ért hozzá, szerintem a villamosvezetők 80% megbukna egy ismételtes hatósági vizsgán mert nem könnyű az tény!


De csak egyszer kell levizsgázni annyi pénzért megéri, mert aránylag ugye a BKV sok nem keresnek olyan rosszul ha azt vesszük.


Én simán el tudtam a tanfolyamon sajátítani, aki meg magolta annak egy külön + tehetsége van, csak értéleklni tudom azokat az embereket.


Mert azt tudni kell, hogy összgangban kell tanulni F.1 Jelzési utasítások F.2 forgalmi útasítások így a villamosnál a + műszaki és a kresz.. a munkavédelem az nem olyan vészes..


De egyik könyv a másik nélkül nem ér semmit mert van amit kötni kell a müszakhoz vagy a müszak köttet valamit az F.2 eshez vagy az F.1 eshez.


Hát igen tanulni vagy magolni azt kell, és bármilyen műszaki végzetséged van nem adnak felventést müszaki vizsga alól, kivéve a trolinál ott adnak müszakból felmentést ha mondjuk van egy gépészeti végzetséged! :)

2011. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/648 anonim ***** válasza:
100%

Szép gyűjteményed van:) A tanulással nekem nincs bajom, mindig is könnyen tanultam. A műszakival meg pláne, ugyanis érdekel és egyébként is műszaki végzettségem van. Csak jussunk el odáig, hogy ezeket tanulhassuk:)))

A felvételi tájékoztató után szokták kiválasztani azt a 200-250embert, akit behívnak a felvételi tesztre. Nos, ha oda sikerül bekerülni, hogyan érdemes készülni rá? Úgy hallottam, hogy a pszichológia feladatokon kívül kérdeznek villamossal kapcsolatos dolgokat is. Köszi:)

2011. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/648 anonim ***** válasza:
Illetve még egy gyors kérdés. Én még nem küldtem el az önéletrajzomat, most fogom ezen a héten. Milyen önéletrajzot érdemes küldeni? Egy szakmai rövid/tömör 1oldalas megfelelő?:)
2011. nov. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/648 anonim ***** válasza:

210 :)


Akkor neked nem lesznek ezek problémás dolgok vagyis megfogod tudni tanulni meg el is fogod tudni sajátítani! :)

Amugy meg kösszi, igen összegyüjtögettem, jó pár dolgot le kelett volna adjak annó amikor kiléptem de azt mondtam el veszett.. stb.. ha levontak volna tölem egy kis pénzt akkor is megérte volna de nem vontak le egy fillért sem.


Ezek egy értékes dokumentumok, nem nagyon lehet hozzá jutni sehol! :)


Ami egy kicsit még sz@r lesz az a szóbeli kresz vizsga, hogy ott szóban el kell mondani, majd a hatósági vizsgán ugyan is a paragrafus züld könyvet fogjátok használni..

Példa a kresz vizsga tétellel kalpcsolatban..


Kresz tétel:


Tilalmi táblák?

Párhuzamos közlekedés szabályai?

Megállás?

Veszélytjelző táblák?

Kikerülés?


Ez egy vizsga kérdés amiről beszélni kell tudni.. példa lehet még Megfordulás, kanyarodás szabályai, rendőr jelzései.. stb stb.. ami a zöld könyvben van.. Egy kicsit rosszabb szóban mint tesztlapon vagy számítógépen mert azért csak másabb.. :)


Tehát a válasz a kérdésedre:


A felvételi tájékoztató után szokták kiválasztani azt a 200-250embert, akit behívnak a felvételi tesztre. Nos, ha oda sikerül bekerülni, hogyan érdemes készülni rá? Úgy hallottam, hogy a pszichológia feladatokon kívül kérdeznek villamossal kapcsolatos dolgokat is. Köszi:)


Példa: 200-250 emberből a tanfolyamon ugyis jó ha maradtok 30-40- max 50 en .. mert a csapat le fog morzsolódni rendesen van aki a psziologián hasal majd el.. lesz olyan aki vissza mondja az egészet.. lesz olyan aki a beszámolókon esik ki, és lesz olyan is aki órvosilag nem lesz alkalmas.


Ezért kell nekik többlet ember, hogy ha valaki vissza mondja vagy nem megy.. akkor ők tudnak tovább lépni a jelentkezők közül..


Fontos!!! Ha az orvosin valaki elhasalna, akkor azt feltétlen jelezze a villamos igazgatóság felé, mert az orvos nem fog ki adni infót az orvosi titoktartás miatt.

Nem lehet el sumákolni, mert ugy is ki fog derülni, ez azért jó ha szol az illető mert akkor helyére már kívják is a pótkiválasztott embereket..


Tudtok pörögni és a cég is tudja gyorsan a tanfolyamot indítani, ki derül mert sajnos az NKH nál le fogják ellenőrízni ugy is, és akkor ebből lehetnek problémák még ezt el felejtettem mondani mindig be ugrik valami hihetetlen! :)


Könnyvet kellene kiadnom erről az egészről lehet hogy jobb lenne. :DD



kérdeznek villamossal kapcsolatos dolgokat is. Köszi:)


Nem értem mire szeretnél kitérni? :)

Aki oda megy utcáról nulla BKV ismerettségel, annak fingja nem lesz az egészről, meg kérdezed töle mi az az F.1-2 jelzési forgalmi utasítás nem fogja tudni megmondani, mivel nem találkozott vele még ha csak nem egy vasút barát!


Ott az embereket nem tudják villamosos kérdésekkel bombázni, mert a tanuló jelöltek nem tudnak róla semmit csak annyit hogy sárga meg sinen megy és vaskereke van a töbség!


Akiknek meg van jogsija esetleg annyit tud még róla el mondani hogy egyenrangú utkereszteződésben a jobbről és a balról érkező villamosnak mindieg elsőbsége van, azért mert a jogszabály így szeretett volna könnyíteni a tömegközlekedésben résztvevő útasok életén hogy, gyorsan célba érjenek illetve munkába vagy haza..


Ennyit el tud mondani, de azt hogy 600 volt egyenáram van a felső vezetékben meg egy 600 voltos villanymotor nem hisszem hogy tudni fogja.. :)


Amugy a troli is 600 vóltról megy, nem nem ilyeneket nem valószínű hogy kérdeznek, mert ez hülye kérdés lenne a részükről nézzve, ha ti meg majd ezeket feldobjátok amiket le írtam ott nekik, hát szerintem Pálfi Évi meg a f@szi haza mehet az elő adást le adjátok ti, de a tanfolyamra sem kell menni utána . :D Sorry ezt nem hagyhattam ki. :))


Tehát azt még majd mondani fogják ugy is hogy a villamoson nincs kormány, és ha valaki elég ugrik nem tudsz semmit csinálni csak megállni ha meg áll a vas meg áll ha nem nem ennyi..


És hogy összel milyen rossz lesz majd amikor hullanak a sínekre a falevelek, jön egy kis eső stb.. te meg majd ki préseled a levelekből a zsírtartalmat, milyen nehéz lesz meg csuszni is fog stb..

Van benne igazság tény és való de részben hülyeség is, mert a homokszorót erre találták fel hogy használja az ember!


Tudjátok akir nem értek az az hogy a felvételi tájékoztatón miért csak azt mondják hogy ilyen olyan sz@r stb.. a régi villamos balesetekről miért nem beszélnek vajon?


Pedig volt egy jó pér érdekes baleset, ergó vegyük csak azt..

Amikor az Orcyból el ment vezető nélkül a villamos, mert áramot kapcsoltak rá személyi sérülés nem történt, de a blahán elég szépen összetörte magát, meg plusz egy másik villamost is..


Vagy ott van az 1991 es villamos baleset 24 es felborult a Golgota téren, 4 halottat hagyott maga után, élből be köszönt a gyogyszer tárba!


Sőt ott volt a nagy HÉV baleset is.. Majdnem 20 halottal a 70 es években linkelek nektek..


[link]


Menjetek lefele az oldalon Balesetek érdemes elolvasni!


Boráros téri HÉV baleset 1978 sokáig a videó nem volt publikos senki számára érdemes megnézzni erős idegzetüeknek!


http://www.youtube.com/watch?v=4ptLs5pq0r4


Tovább:


Golgota téri baleset ismét GanzCsuklós 1342 pályaszám


[link]


3. kép érdemes meg nézzni..


Ez az oldal színte csak arról szól olvassátok el és tanuljatok a hibákból! :)


[link]

2011. nov. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/648 anonim ***** válasza:

210 :) Válaszol Önéletrajz


Lehetöleg fényképes legyen az elöny, is részletesen az a legjobb..


Személyes adatok


Iskolai Végzetségek


Jogosítvány ha van


Mindent írjatok bele hagy örüljenek nekik, egy bő tág szép Önéletrajzal jobb leszel a szemükben mint ha egy féloldalasat írnál..

Szép husszú legyen és ne tudjanak bele kötni írj bele mindent! :) Az csak az elönyötökre fog vállni! :)


Persze ez csak javaslat.. És az én véleményem, ismerem őket nekik kevés a két soros Önéletrajz minél többet szeretnek az emberről meg tudni holdolgozott.. tanúl e ? Pályakezdő stb.. mindent bele lehet írni hagy olvasgassák.


Hisszen ez csak egy jó pont lesz számodra, látják hogy komoly Önéletrajz ugy fognak hozzá állni Ők is! :)

2011. nov. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/648 anonim ***** válasza:

210 :)


Lehet bátran kérdezni nyugodtan a továbbiakban is valami eszetekbe jut persze ha nekem akkor én írom ugy is! :)


Lehet hogy már írtam de ha nem most írom ha oda kerül a sor hogy Önnálóan vezettek majd.. és lesz egy olyan hogy fékhiba.. vagy bárki müszaki probléma ami olyan balesetekhez vezetne amit fentebb is le írtam..


Ezt is csak azért írtam le mert szóbe kerültek a villamosos kérdés lesz e és ez kapcsolt egy lámpát nálam tehát jó kérdés volt! :)


Ha diszpécser vagy bárki olyan utasítást adna nektek hopgy mejneket tovább nyugodtan.. mert nem lesz semmi baj.. de ti tudjátok hogy pl fékhibás a jármű stb.. akkor onnantól kezdve tagadjátok meg nyugodtan a munkát!!!! Sőt meg is kell!!!


Engem annó fékhibás járművel akartak kiküldeni, meg tagadtam ordítottam velük egy sort és ennyi.. Ez miatt nem rughat ki senki, mert munkaügyi bíroságon neked adnának igazat ugy is!


Neked van jogosítványod.. a felelösség a tied ha te el vogsz csapni 5 embert.. nem fognak helyetted üllni hidd el nekem! :)


Igaz hogy a DIR rádiók és az AVM is amelyikbe még van.. azokról hangfelvétel készül hogy veled mit beszél a diszpécser azt több évre visszamelőleg vissza lehet halgatni, de akkor is mosni fogják a kezüket ismerem őket.. max ők kapnak majd 1-2 évet te meg 10 et.. :P


Szerintem nem éri meg erre oda kell figyelni, de erről is tanfolyam vizsga után szerettem volna ki térni, oktatáson ugy is mondják hogy nem lehet meg kell állni stb.. De az élet az más lesz azt nem szabad hagyni.. Persze ami müködöképes vonat azzal megy az ember akár utasok nélkül mondjuk egy ajtó hibával.. De fék hiba.. meg ilyen biztonsági berendezések ha meghibásodnak nem szabad menni egy métert sem vontassák el a francba majd jön a gyors segély azt vagy meg tudja csinálni vagy nem ha nem akkor majd csatolással el vissznek nem kell félni!


Látjátok szegény HÉV vezető is hogy megjárta pedig az már nem most volt és nem Ő volt ott a hibás vagyis annyiból volt Ő hibás hogy mondták a fiatal gyereknek hogy menjen a borárosig be tud menni.. Nem szabad soha! :)


Sorry hogy ezt le írtam, de ezt tudnotok kell!

Akkár milyen forgalmi tiszt jön oda "I" betűs meg "E" betűs igazolvánnyal.. nem szabad engedelmeskedni nekik ha tudjuk hogy életveszélyes a dolog..


Amugy a BKV nál az "E" betüs igazolvánnyal rendelkezőek a csopvezek területírányítók az az Ellenőrzésre Jogosult!


Az I be tüsek meg az Intékzedésre jogosultak persze csak a BKV n belül.. van egy ilyen pappir igazolványuk azt mutogatják a járművezetőket azzal riogatják.. :)


Nem mondod pl a megállot tul gyorsan mész hamar zárod az ajtos stb.. feljelent.. és meg büntetnek mondjuk 200 órára ami 200x 35 ft levonást jelent a számodra de azt már írtam egy kicsitt visszább.. :)


Lehet kérdezzni bátran! :)

2011. nov. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/648 anonim ***** válasza:

Örömmel olvasom, amiket írsz. Nagyon hasznosak és érdekesek.

Fogok még kérdezni, ez miatt ne aggódj. Aggódni csak nekünk van okunk, hogy hogyan fogjuk majd viszonozni:)

Az önéletrajzot én is úgy képzeltem, ahogy te leírtad. Tehát szerepel benne minden, csak új típusú, nem ilyen régi fogalmazásos:D 20.-ig lehet jelentkezni. Szerinted még ebben az évben megtartják a tájékoztatót?

2011. nov. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/648 anonim ***** válasza:

210 :)


Jajj ugyan már! :)


Szerintem még Decemberbe le zavarják a tájékoztatót azt ki tudja.. Lehet hogy csak Januárba.


De ahogy ismerem Őket az újévet nem ezzel fogják kezdeni, hanem a tanfolyam szervezéssel lesz majd mindenki el foglalva, meg a válógatásokkal..


Ugyhogy igen Feltételezem hogy November vége fele Decemberre meg tartják a tájékoztatót! :)


Persze ez nem 100% infó csak tájékoztatás jellegű ismerem őket új évet nem fogják ilyennel kezdeni túl kényelmesek ahoz. :)

2011. nov. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/648 anonim ***** válasza:

210 :)


új típusú, nem ilyen régi fogalmazásos:D


Ne aggódj az enyém is olyan, szerintem a mostaiak jobbak, és át tekinthetőbbek is azzal nincs semmi probléma csak írj le mindent magadról iskolákról munka stb. :)

2011. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/648 A kérdező kommentje:
Én leírtam benne, hogy estin járok műszakira heti 2x. ezt jól tettem, vagy kizáró ok?:P
2011. nov. 9. 15:01
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!