Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BKV villamosvezető 8 általános...

BKV villamosvezető 8 általánossal?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy van felvétel a BKV-nál villamosvezetőnek. Azt írják, elég a 8 általános. Nos én 21 éves vagyok, estin tanulok az érettségiig. Így van esélyem, hogy felvegyenek? B jogsim megvan, bár azt nem írták, hogy kéne.

2011. okt. 26. 14:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/648 anonim ***** válasza:

Próbálnak lebeszélni arról, hogy jelentkezzünk a tanfolyamra:D

Egyébként ez engem is érdekelne, hogy hogyan zajlik.

2011. nov. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/648 anonim ***** válasza:
100%

210 vagyok . :)

Köszi! :D


így van! :D amúgy annyit azért árulj el: azon a felvételi tájékoztatón mit csinálnak?:D



A felvételi tájékoztató ugy fog történni hogy 7 órára vagy 8 órára vagy 7:30 vagy vagy 08:30 ra attol függ mennyire elfoglaltak, de általába reggel 7 vagy 8 ! A lényeg az hogy pontosan érketten mindenki vigyan kaját haza fele tudjon enni, meg vigyen innivalót!

Mert ott nincs még egy kvautómata sem! :P


A lényeg az hogy ott az üllői út 197 szám elött gyülekeztek majd mint a barom persze mindenki oda megy 20 percel hamarabb ami érdemes is hogy be férjetek kényelmesen és le tudjatok ülni!


Mert hemzegés lesz, egy nagy diszterem van, oda csőditik be az embereket, és ugy történik hogy a bejáratnál Éváék kérni fogják a nevet, vagyis ugy müködött!


Mondod te vagy Papp József 95 ben születtem ez (csak példa )


És akkor tesz egy pipát a lapon a nevednél, és mondja mehetsz be, ott le ülsz bent!


Amikor megérkezett mindenki, meg kezdik a csoportos felvilágosítást, azt hisszem 1-2 szünet cigi szünet lesz is közte.


Persze az idő szak alatt el fognak menni egy csomóan..

Ott aztán majd osszák az észt hogy ez ilyen munka olyan munka.. mindig szolgálatban kell lenni, a bulikat el kell felejteni stb stb stb....


Meg hogy villamossal nem lehet kormányozni, csak megállni és hogy ez húú milyen nehéz feladat meg utasok ajtó jelzések stb..


Fizikát diploma színten kell tudni meg mutatják a tankönyveket is..


Sokan felálnak és el is mennek, tehát ha lesztek bent mondjuk 300 an vagy hányan férnek oda be elég sokan.. egy asztalnál általába 4-5 en szoktak ülni..


Felállnak és elmennek, mert már akkor ott elegük lesz az egészből, felvilágosító végén alig fogtok maradni jó ha lesztek 120 an vagy még annyian sem ez csak péda. :))


Ki kell majd tölteni egy kis cetlit.. rajta lesz villamos szolgálat stb.. alábbi adatokkal:


Név:

Anyja neve:

Születési név:

Születési idő:

Állandó Lakcím:

Levelezési ideglenes cím:

Iskolai végzetségei?

Jogosítvány kategóriák?

Páv?

Telefonszám: Mobil: Vezetékes:

Dolgozott e már a BKV Zrt nél? És ha igen melyik területen?:) "Ha igen akkor már ki is vagy esve, ha csak nem vagy csókos!"


Dátum: Aláírás: Stb..


Ezeket majd a végén libasorban sorállással viszitek előre és le kell adnotok a pappirt... Azt kaptok egy szép vigyort hogy köszönjük szépen értesíteni fogjuk! :)


Amugy tényleg értesítenek telefonon vagy emailben ha felvesznek akkor is ha nem akkor is, tehát ilyenből gerincesek!


Jah és időközben lehet jelentkezni, ha van valakinek valami kérdése, szokta mondani a faszi vagy a nő hogy ha van valakinek valami kérdése kérdezzen nyugodtan!


És kérdezhettek, de felesleges, mert az alapot elmondják, a rizsát meg a sok ember ugy is megfogja kérdezni..


Amit még nem mondtam óránként 35 ft s tömegközlekedési pótlékot kap minden járművezető! :)


Valamint ha van egy éven belül 3 eseményed.. az az esemény = baleset stb..

Ha te vagy a hibás ha nem teljesen mind1.. 3 x le darálsz mondjuk egy autot vagy beléd száll az autó eseménynek számít még ha közöd nincs hozzá akkor is esemény..


El küldenek psziologushoz az akácfa utcába csoportos elbeszélgetésre meg rajzolni kell meg ilyen szarságok.. :DD

De fizetik a napodat ugyan ugy mint ha dolgoznál nagy jelentősége nincs! Nekem nem volt ilyenem, de akiknek volt azoktól meg kérdezték és hogy kerülhette volna el stb..


Akkor van szerencséd ha nem vagy a járműben.. az az nem vagy forgalomban.. vagy álló jármű vagy.. megállónál monjuk.. amint mozgog a jármű 1 km et is.. onnantól kezdve te is eseményeztél..


Azt jó tudnotok hogy minden villamosban és a metróban is stb.. van egy tachográfszerű rendszer.. csak ezt menetíronak hívják..


Ez azt jelzi mennyivel mentél, mikor áltál meg, mikor indultál.. mikornyitottál ajtót , még a pályacsengő használatát is logolja... valamint az ajtók állapotát is.


Pálda te nyitott ajtóval mentél, és kiolvassák a müszeredet meg büntetnek óra számokra 500 óra sőt lehet 1000 óra is..


Ilyen a váltón túl gyórs áthaladás is! Ez azt jelenti hogy az óránkénti 35 forintotad vonják meg!

Példa: Téged megbüntettek 500 órára váltó helyetlen áthaladás miatt azt szorozd be 35 tel az 17500.- forint ezt le vonják a béredből.. az az nem kapod a tömegközlekedési óránkénti 35 forintot addig amig ezt fel nem emésztette okos dolog nem? :)


Nagyjából le írtam mindent ha van kérdés lehet még kérdezni ha valami kimaradt volna. :)

2011. nov. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/648 anonim ***** válasza:

A villamos az rosszabb... ott ilyen szempontból minden logolva van és mindent rögzít a rendszer!


A buszokba 99% ban a tachográf is sz@r ugyhogy... :DDD

Meg ott mehetsz nyitott ajtóval nem fognak megbüntetni érte.. nyáron utasok nélkül garba annó én is ugy mentem busszal.. De ezt villamossal nem lehet megtenni, mert ha megteszed.. megbüntetnek, a biztonsági ajtóféket meg tilos oldani!!


Tehát a villvezető +40 fokban sem mehet nyitott ajtóval sehol sem, a buszosok sem mehetnének, de őket nem büntetik meg érte.. ugyan is a kresz nem tiltja csak a bkv szabályzata de utasok nélkül +40 fokban a kutya nem fog szolni érte hisszen ők is emberek! :)

2011. nov. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/648 A kérdező kommentje:
huhh, izgalmas lesz :P hány óráig tart ez a lebeszélő kongresszus általában?:P
2011. nov. 6. 02:22
 45/648 anonim ***** válasza:

Köszönjük:)

Azért 1-2dolog elvan túlozva, nem? Például nincs se buli, se ez, se az... Ez olyan, mintha mindig készenlétben kéne állni a hét 168órájában:D

2011. nov. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/648 anonim ***** válasza:
100%

210 vagyok! :)


Azért 1-2dolog elvan túlozva, nem? Például nincs se buli, se ez, se az... Ez olyan, mintha mindig készenlétben kéne állni a hét 168órájában:D


Nincs eltulózva, mert szó szerint majd ezt fogják mondani, ugyan is nekik olyan ember kell akik 0-24 ben szolgálatban tudnak állni, értem itt ez alatt azt hogy tudj kezdeni 03:30 04:00 kor és ha délutános vagy akkor tudj végezni mondjuk 00:00 órakor vagy 01:00 órakor egy két utolsó járatnak elég szar a beállása..


Ami tény hogy a családi problémákat nem lehet be vinni, mert akkor komoly bajok lehetnek meg ugye józanul kell megjelenni mindig..


szombat vasárnap karácsony.. szilveszter..

Mindig szolgálatban kell tudni lenni ha szabadnapos vagy akkor is be hívhatnak hogy figyelj Józsi beteget jelentett.. be tudnál jönni? Délután 15:00 órakor kellene kezdeni szépilonában vagy a Szél Kálmán téren 59 esbe! Ez csak példa persze..


Ha nem vállalod el az sem nagy probléma, de utána megszívatnak ugyhogy ha majd kérsz a diszpécserektől egy csusztatást vagy valamit.. nem fognak segíteni!

Ők így adják azt vissza hogy te ugymond kib@sztál velük.. :D


A felvételi tájákoztató.. érdekes.. régen 2-3 óra alatt lebonyolították.. mostanában elég hosszú reggel 7 vagy 8 tól 12 ig illetve délután 13:00 óráig tarthat!

Egy jó 6-7 órára készülni kell ahol a barátom volt ott 6 órát huzzták szerencsétleneket.. A végére olyan volt mindenki mint akit fejbevágtak volna egy fél téglával..


80% nagy f@szság amit ott magyaráznak, mert forgalomba az ugysem ugy fog menni ahogy ők be állítják ezt a katonás stilust mondjuk van ami igaz!


Ezeke a kelések végzések stb.. ezek tényleg igazak, meg a büntetések is gyorshajtás stb..

Van benne igazság is meg van benne fényezés meg körités is..


Azt el tudom mondani, hogy a barátom az 20 éves érettségija van technikuma, jogosítvány A,BE,CE páv2 kategóriája.. Meg vagy 3 OKJ bizonyítványa.


gépészeti szakirányú végzettsége van és nem vették fel !

Nyomozgattam annó akkor egy kicsit volt olyan akit felvettek sima 8 általánossal egyik vill vezetőnek a feleségét.. Na akkor itt megmondtam mindent.

Amugy Ő nem bánja hogy nem vették fel az idő miatt.. meg mondom öszintén az idő az sokakat zavar.. én a villamosnál és a busznál készültem ki.. korai kelések bizonytalan végzések..


Végzel például 18:52 kor Móriczon 61 esben, diszpécser szol DIR rádión figyelj az elötted lévő kolléga eseményezett.. és fordulj rá még 2 kanyart meg teheti simán.. persze a tulóra el van számolva rendesen!


A tisztek meg ott várnak és vissza fogják a villamosokat azt gó vissza.. baleset gázolás stb.. lehet bármi miatt..


A tulóra nem nagyon éri meg mert azt is adóalá vonják én ezért utáltam az egészet..


Ami jó dolog az a Trolizás szerintem! :)

Csak pesten jár, van 14 trolivonal azt megtanulod hálózat ismeret stb.. és a telep is elég közel van ha azt vesszük, mert a trolik ugye nagy részt csak a belvárosban közlekednek meg az örs fele oszt ennyi.


Ha vissza mennék a BKV hoz akkor csak a trolira.. villamos az szívatos egy munka meg a buszozás is az meg fölleg!

El küld olyan helyre hogy fingod nincs.. Annó velem simán meg csinálta hogy 178 asból ki vett, és el küldött 53 asra.. lövésem nem volt hogy merre jár, azt mondta a diszpécser hogy őt nem érdekli menjek majd az utas segít..


Moriczig ki is találtam.. a vonalom meg inkább no coment.. utasokat elvittem kirándulni.. utasok mondták merre kell menni.. de volt olyan is aki csak hazáig akart menni és hogy őt tegyem le mert itt lakik stb..


A busz az nem jó pénzbe jó de amit ott szív az ember hát NC.. kezdésnek jó amugy de 2-3 év után meg zakkan az ember..


A troli az nyugisabb.. persze vannak szar járatok ott is de elviselhetőbb mint a vill vagy a busz.


Azt nem fogják mondani a felvételi tájákoztatón hogy ha szabadnapból be mész és nem mész be akkor utána megszívatnak.. pedig ezeket is illene mondaniuk, ha meg rá kérdez az ember akkor el terelik a szót, meg kapásból a tul okosakat fel sem veszik!


Érdemes csendben maradni ott, mert ha tudsz mindent és mindenből fel vagy világosítva azért nem fognak fel venni, nekik okos ember nem kell csak olyan aki nulláról megy mert ugymond őket még csőbe lehet huzzni egy ideig!


Tehát amiket itt le írok azok a felvételi tájékoztatón ne hangozzanak el senkitől kérem, mert ezek belsős infók és nem tudhatja egy kivülálló ember! :)


Ez olyan mint az M3 as vonal sokan nem tudják hogy magátol is tud menni meg megállni, csak ajtózni kell.. az utas azt hisszi vagyis sok utas hogy rendesen vezetni kell..


És ezt is csak olyan tudja aki dolgozott ott vagy volt valami köte..


pl: visszafogás.. visszafog.. viszonylat.. forgalmiszám.. pályaszám.. meg hasonló mondatok..

Csak azok tudják akiknek van közük vagy volt közük a BKV hoz! :)

2011. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/648 anonim ***** válasza:

210


Ja és a szolgálati járatokra sem mindig szabad számítani, mert ha lekésed jó sokat várhatsz rá..


Még vannak szolgálati járatok amik a BKV dolgozókat viszik be vagy visszik haza!


Volt ugy hogy gyalog mentem .. mert le késtem a szolgálatit, nyáron ezzel nem is volt baj de télen?

Amugy kész katónaság az egész, de fiatalnak meg éri legalább 2 évig ott lennie.. azt majd idővel eldönti hogy marad e vagy sem?


2 évet ki lehet birni, mondjuk én annó csak a jogsi miatt.. vállaltam be mert kelett nekem villira is jogsi, utolagosan meg érte hogy el mentem, mert sok mindent meg tudtam és volt pénzem is..


Olyan sok pénzem volt év végére hogy nem tudtam elkülteni sem mindig rángattak össze vissza..


Ha majd felvesznek, titeket és azt az oktatáson ha nem mondják el, majd kollégáktól lehet kérdezni de ha nem akkor majd én el mondok egy két dolgot az F.2 es utasításból mikor mi a teendő.. például ha utasok verik egymást .. mert lehet ilyen is majd ..

2011. nov. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/648 anonim ***** válasza:

"Mindig szolgálatban kell tudni lenni "


Ez oké, de nem mindig kivitelezhető. Mi van akkor, ha van 2 szabadnapom és leutazok vidékre a rokonokhoz? Ez csak egy példa volt, nincsenek vidéken messze rokonaim:D Azt tudom, hogy a beosztás össze-vissza lehet, ez egyértelmű. Ezek a szolgálati járatok honnan indulnak? Köszi

2011. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/648 anonim ***** válasza:

210 :)


Ha le utazol semmi probléma.. De azt nem fogják el hinni ugysem hogy te minden szabadnapod alatt le utazol..

Havonta jár a szabadnap.. De ha be mész amikor be hívnak az egy jó pont! :)


Ha meg ilyen utazó vagy az sem lesz probléma, de sok segítséget ne is várj tőlük, mert ugy fognak hozzád állni ahogy te is hozzájuk.


Tehát a szabadnapokad ugy adják ahány hétvége van egy hónappban annyi szabadnap!


Egy hónapban egy szombat vasárnap kötelezően jár!

A többi szabadnakokat te kaphatod..


Csütörtök-Péntek

Péntek - szombat

Hétfő-Kedd

Kedd-Szerda


Minden hétvégéd nem lesz biztosítva azt vedd figyelembe! :)

Kérheted te ugy is a szabadnapot hogy ha a csopvezzel ill a beosztás készítőknek jelzed, hogy neked a hétfő kedd helyett kell a szerda csütörtök.


Szombat vasárnapra ne nagyon pályázzon senki! Havi színten jár egy szombat vasárnap! :)


Vannak az elvont szabadnapok, az olyan hogy a beosztásod melett van egy + jel.. az azt jelenti hogy te akkor hivatalosan nem dolgoznál, de mivel be lettél osztva ember hiány vagy valaki betegsége miatt stb.. az neked dupla órabért jelent! :)


Nem nagyon szoktak lenni elvontak a nagy csókosok kapnak havi színten 2-3 akár 4 elvontat is..

De ez nem jellemző!

Ha kapsz havonta egyet akkor örülj neki és tedd össze a kezed! :)


A szolgálati járatok, kocsiszínbe visznek.. és Budapest területén több helyről mennek.. Astoria, Örs, Keleti, Déli, Deák F tér stb stb.. Erre majd akkor rá ér beszélni ha már le vizsgáztatok, mert mindenkinek más szolgálatira lesz szüksége attol függ ki melyik kocsiszínbe megy dolgozni, és persze ki mikor fog kezdeni végezni! :)


Amugy ha minden meg van 3 nap vagy 7 nap most nem tudom pontosan nekem annó 3 nap volt!


Munkamódszer átadó az azt jelenti hogy te már jogosítvánnyal rendelkezel, de meletted lesz egy BKV Villamosvezető.. aki segít és figyeli a munkádat, és el mondja neked a vonal sajátosságait meg sokmindenben segít..


Amikor meg van az a 3 7 nap munkakodszer átadó és aláírták hogy te rád lehet bizni a villamost és alá írják a papirodat!


Utána már egyedül leszel az első nap elég szar lesz 1 hét alatt hozzászoksz! :) Én például nem szeretem ha vannak meletem egyedül szerettem dolgozni, munkamódszer átadást is utáltam.. mindenki máskép csinál mindent..


Teház röviden ennyi ezekről a dolgokról. :)

2011. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/648 A kérdező kommentje:
Milyen bíztató dolgok. :DD Szerencse, hogy én nagyon oda vagyok kiskorom óta a villamosokért meg a vasútért, így nem kedvetlenít el.. Most még. persze HA felvesznek, lehet másképp látom majd :D
2011. nov. 6. 23:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!