Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A raszta hajú embereket...

A raszta hajú embereket tényleg nem veszik fel szinte semmilyen munkahelyre, mert már az állásinterjúnál látják a haját és elutasítják?

Figyelt kérdés

2014. máj. 27. 15:57
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Abban a tévedésben élsz, hogy egy munkáltatónak a szó homo ethicus értelmében kell 'jó ember'. Hát ez nem így van. Egy munkaadónak az a jó ember, aki teszi a dolgot, mindig toppon van, rá lehet bízni bármit, betanított munkánál is lehetőleg innovatív, hajlandó mindig újat tanulni, és rengeteg pluszt kész elvégezni. Az valóban nem fogja érdekelni, hogy te hüllőket tartasz, az viszont igen, ha ezt kihangsúlyozod, mert erőlködve bizonygatod, hogy te nem vagy olyan, mint a többi birka, ami abszolút rányomja a csapatmunkára való hajlandóságodra a bélyegét. Amíg ezen nem változtatsz, addig aligha lesz elfogadható munkád.
2014. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

Nem érted amit mondok...

Mondom olyan ember vagyok aki ha bele kezd valamibe azt megcsinálja 100%-osan... Magyarul ha olyan melóm van ahol akár 20 emberrel kell összhangban dolgozni én meg tudom csinálni, és akár még poénkodok meg beszélgetek is velük... De ez addig tart míg tart a munkaidő. Ha nem akarok nem írok rá, hogy munkán kívül is jóba legyünk és eljárjunk beszélgetni, bulizni, akármi...

Persze, ha emberileg nagyon elfogadó velem és akar barátkozni felőlem oké, nem lenézem a többi embert, csak tudom, hogy más vagyok...

Szerinted azért mert kicsit más a gondolkodásom, már nem tudok együtt dolgozni emberekkel?

2014. jún. 14. 07:16
 43/48 anonim ***** válasza:

Neked nem "kicsit" más a gondolkodásod. A csapatmunkára való hajlandóságod meg a leírásod alapján konvergál a nulla felé. Szerinted cégek miért ölnek milliókat "csapatépítő" tréningekbe? Mert azt akarják, hogy jól szórakozzanak a dolgozók egy hétvégét? Hát egy frászkarikát. Mert így hatékonyabban tudnak együtt dolgozni, ami hosszútávon jó a cégnek.


Te ránézésre az a csávó lennél, aki egy csapatépítő tréning hétvége előtt vagy beteget jelent vagy ül a sarokban a sörével és nem beszél seknivel.

2014. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
2014. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

Oh ilyen létezik? Hát akkor megyek bulizni a többiekkel és beszélgetek velük. Ha van miért ne mennék el és miért antiszockodnék? Ember... Tudod mi az?

Egy társas élőlény, ki az a begyöpösödött senki aki elmegy bulizni és magában iszik? Egyedül inni a legcikibb dolog, kivéve, ha éppen bulizni mész és még nem csapódtál fel a haverokhoz, és közben megiszol egy sört. Az még elfogadott...


A Bartost meg lenézem, már bocsi. Miért lennék egy alkoholista senki, azért mert nem hívok el bulizni minden random embert elsőre, és raszta hajam van?

2014. jún. 15. 16:44
 46/48 A kérdező kommentje:

De azért jókat mulatok egy-két ilyen logikátlan és felelőtlen következtetésen. Komolyan nem tudom hova tenni ezt. Nem is ismertek csak annyit tudtok, hogy nagyon bejön a raszta életfelfogás és haj, erre jöttök az ilyen dolgokkal, hogy bulizni járok és egyedül iszok. Nem beszélek senkivel, nem megyek emberek közelébe...


Akik ismernek azok mind elsőre megszeretnek és azt mondják, hogy egy nagyon jó ember vagyok a kicsit extrém külsőm alatt, és több ilyen ember kéne mint én. Mindenkivel el tudok beszélgetni.

Beszéltem már 70-80 éves nénikkel, bácsikkal.

Tőlem idősebb középkorúakkal...

Tőlem fiatalabbakkal 16-19 évesekkel.

Tőlem sokkal fiatalabb kisiskolásokkal....


És minden emberrel el tudtam beszélgetni, csak annyi volt a különbség, hogy más volt a beszélgetés témája. De a végén mind ugyan arra a következtetésre jutott. Sok mindent megtanultam már az életbe, és olyan dolgokat amiket nem tanítanak az iskolában, mellesleg nagyon értelmes és jó ember vagyok...


De ha ennyire külső centrikus a sok "jóember" akkor szerintem nem én vesztek sokat, ha nem barátkozom az ilyen egyedekkel.

Életvidám ember vagyok más gondolkodással és külsővel. Ha ez egyenlő azzal, hogy életképtelen tróger vagyok akkor csak sajnálni tudom az emberiség korcs felfogását.

2014. jún. 15. 16:55
 47/48 anonim ***** válasza:

'Komolyan nem tudom hova tenni ezt'


Egyetlen értelmes megszólalásod, mióta kiírtad a kérdést. El is hiszem, hogy nem tudod az itt kapott infókat hova tenni, mert a logikád olyan szinten van, mint egy 14 éves gyereknek.


Már írtam neked, majd benő a fejed lágya és kinövöd a "raszta életérzést" és a többi baromságot.


Meg remélhetőleg szürkeállományban is fejlődsz majd még egy kicsit és akkor rájössz, hogy csatatéri kutyát nem érdekli, hogy te minden korosztállyal jól el tudsz beszélgetni.

2014. jún. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

Vicces a szóhasználatod. Már idáig érződik belőle egy csipetnyi lenézés.

Nem hiszem, hogy jó úton jár az emberiség. Kicsit allergiás vagyok az ilyen emberi mentalitásra.


Ezt nem fogom kinőni és az értelmi szintemmel is tisztában vagyok. Holmi dedós beoltással nem tudsz nekem ártani. Ezzel csak magad minősíted.

2014. jún. 15. 17:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!