Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kezdjek magammal tanácstal...

Mit kezdjek magammal tanácstalan vagyok milyen munkára lennék alkalmas?

Figyelt kérdés

Eléggé összezavarodtam.az önbizalmam nem túl sok.

több okj-s papírom is van de az a legtöbb helyre nem elég,angol nyelvvizsgám van.manikűrös végzettségem is van de telített a szakma. mit kezdjek az életemmel éhen fogok halni ha meghalnak a szüleim?Vagy tanuljak még valamit?

Menjek el takarítónak de még ahhoz is szakma kell?

álljak ki a sarokra tényleg ennyire nehéz munkát találni annak akinek nincs főiskolája és normális helyen szeretne dolgozni?Vagy vendéglátás?Segítség!!help!tanuljak még egy nyelvet? Tudom sok a kérdés.. 30/N



2015. jan. 13. 11:47
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Nem a munkával van a bajom hanem a magyarok hozzáállásával a kezdőkkel vagy gyakorlatlanokkal..mint pl velem..

öregasszonyok mind utálnak mert szép és csinos vagyok

Azért is elmegyek mert itt nincs jövő kevés a fizetés és stb..már van aki miatt elmenjek innen.

2015. jan. 13. 17:06
 32/41 A kérdező kommentje:

Nem szükséges megindokolnom miért.

értem a véleményetek de nem igazán érdekel a sértegető beszólás ettől csak erősebb leszek.;)

2015. jan. 13. 19:07
 33/41 anonim ***** válasza:
25%
Ez már javulás a síráshoz képest :)
2015. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:

Kedves Kérdező! A munkaügyi központokban (főleg megyeszékhelyeken, nagyobb városokban) van pszichológus, aki pont az ilyen esetekben tud segíteni. Ugyancsak a munkaügyi kirendeltségek szoktak szervezni álláskereső klubokat, ahol segítenek a célállás meghatározásában, és egy csomó technikát tanítanak, hogyan kell hatékonyan állást keresni. Érdeklődj ezek után, ingyen vannak ezek.


Ha pedig úgy érzed, kell egy kis lelki támogatás, akkor: Ifjúsági Lelki Elsősegély: 137-00 ingyen hívható hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számokról, fülkéből is.

2015. jan. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Köszi nem kell..


:)

2015. jan. 14. 10:37
 36/41 anonim ***** válasza:

Én is a te cipődben vagyok.Csak csináljad gyakorlat teszi a mestert ha valamivel minél többet foglalkozol annál jobban megy.Ezt senki nem fogja megmondani egyedi helyzetek.Mindenesetre nem azok gazdagodnak meg akik dolgoznak hanem akik dolgoztatnak.Nem sokat kell másnak dolgozni hanem sokat kell keresni.Magadnak kell önmagad számára sokat dolgozni.Nehéz fizikai munkával pl lenyomorodni lehet.Ez nem a te hibád nem vagy hülye az élet ilyen mindenki a másikat ott lopja meg használja ki ahol tudja.Csinálni kell eleinte 99% os kudarc aztán ahogy egyre tanul az ember és ha aktívan csinálja ez a szám egyre csak csökken.


Több szakmával nyilván több esélyed van.Ha valamilyen szakmánál ezer hülye áll sorban akkor valószínűleg nem tudsz bejutni.Ezen szakmákon minimálbér van és a dolgozókat sem becsülik meg.Ha külföldre akarnál kimenni oda meg stabil nyelv és keresett szakma is kell és azt szigorúan neked kell rendezni és sok pénz kell hozzá.Ha él kint rokonod külföldön mindenképp beszélj vele ha van legalább 1 millió forintod próbálld meg.Persze álláskeresés,állásinterjú,bemész egy hivatalba ott kommunikálni tudni kell.Kint sem könyebb munkát keresni csak az anyagi helyzet jobb.


Neked ahol pénzt tudsz keresni ki kell használnod.Ha a mukanélküli hivatal neked fizet és ad szakmát használd ki.Ha ott nem jár pénz menj az önkormányzathoz.Ha olyan munkahelyed van ahol tudsz okosan lopni feltétlenül tedd meg.Ha vállalkozásba tudsz kezdeni okosan de feltétlen tedd meg.Ahol tudsz spórolni Fütés,internet,árram ha van pénzed ruházz be rá.Pl megfelelő házszigetelés,ha van kerted használd ki,napkollektor,közös internet szomszédokkal.Senki semmit nem fog neked ingyen adni amit te megtermelsz,megteremtesz magadnak abból élsz.Ha van pénzed olyasmibe kell fektetni ami neked hosszútávon pénzt spórol és pénzt csinál.A másik dolog az egészségeden sose spórolj ha megteheted van pénzed jókat egyél jókat igyál aludj rendszeres időközönként.Olyan mukát ami károsítja az egészséged ne vállalj el akár milyen bajban is vagy.Ami téged egészségessebbé tesz szépít kikapcsol ha van pénzed áldozz rá.Egészséges nyugodt ember jobban tud mindig érvényesülni.


Itt mindenki mindenkit meglop és senkit nem érdekel a szűk családodon bellűl hogy te éhen halsz mert senkire nem támaszkodhatsz és nem számíthatsz a legkisebb mértékben sem.Az emberek a markukat megtanulták tartani de ha neked kell majd segítség a kutya nem fog rajtad segíteni sőt még a te károdból próbálnak hasznot húzni.Mások csak arra várnak és ezt jól jegyezd meg hogy a házadat,és az utolsó filléredet elvegyék tőled.



Mesélhetnék neked sokat a már iskolásokat ingyen dolgoztató rendszerről akik majd mennek lapátra.A próbamunka trükkökről pl Ausztriában amikot hónapokat dolgoztanak ingyen végig naponta más emberekkel ingyen munkaerőhöz jutva és ezt még legalizálják is nekik.Mesélhetnék neked hogy senki nem segít rajtad és ott dögölhetsz meg az utcán.A jópofizó ismerősökről akik segíthetnének de látják hogy bajban vagy ezért kipróbálnak zsákmányolni.A senkiházi külföldre hirdető magyarokról akikkel szóba sem szabad állni.Már erre a jelenségre amit te leírsz is egy növekvő iparág van hogy elvegye ezen emberek maradék pénzét is akik már az éhalál szélén vannak.

2015. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

Hú ez jó hosszú lett..:)


Igen nem adom fel és olyat semmiképp nem vállalok ami az egészségem rovására megy..sokan ezt nem fogják fel mert ők ugyebár nem éhbérért dolgoznak de ajánlgatják a gyári munkát nekem kedvesen...


Nem hiszem hogy egy milka kell hogy kimenjek 1 hónap alatt találnék valami állást ha nem tisztán de feketén biztos. Pár százezerrel már megyek is ki.Van egykét rokonom kint és érdekes nem haltak éhen mondjuk a család is támogatta őket.Engem is támogatnának azért a gyereküket nem hagyják éhen halni remélem.:) Megkeresem a repjegyre a pénzt meg költőpénzt és megyek is csak bátorság kell na meg rágyúrok az angolra is rendesen..

2015. jan. 14. 13:49
 38/41 anonim ***** válasza:
Neked külső rendszeres bevételed mindig legyen.Ha nincs munkád Legyen az önkormányzattól (segély),vagy munkanélküli hivatalból és közben keresel munkát de sose legyél úgy otthon hogy sehonnan nem kapsz pénzt.Ha külföldre mész legyen több hónapra félretett pénzed és legyen rendszeres bevételed közben.Sose csináld azt kapsz segéjt pl és otthon henyélsz.Neked ahonnan pénz jön mindent ki kell használnod.Nagyobb esélyed úgy lesz a munkaerőpiacon nyilván ha több és jó szakmáid vannak.Se egy munkahelynél se egy országnál nem kell leragadni.El megyek innen oda mert többet keresek,jobb a légkör,jobb a segély,stb tovább kell ma már lépni persze mindent csak megfontoltan.A lényeg így vagy úgy sose várd meg még sehonnan nem kapsz semmit és bevétel nélkül elkezd felélni a tartalékaidat.
2015. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Semmi nem biztos külföldön is épp úgy lehet több hónapig nem fogsz munkát kapni.Ha van rokonod kint menjél ki.Nézz utána az adott országban milyen segítséget kaphatsz még nincs munkád.Ha pl albérletbe mész ki nyilván ott is kell hogy ez fedezze az albérletet,étkezést és a munkakeresés költségeit egy havonta járó juttatás.Ezen fellül kell több hónapra való tartalék.Ott sem lehet belevágsz megondolatlanul és feléled az összes pénzed.
2015. jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Lehet de legalább megszabadulnék anyáméktól.. és nem kéne nekik eltartani engem.nem segélyből élek..azt sajnos nem jár nincs gyerekem se nem vagyok kisebbségi, amíg itthon vagyok nem tudok albérletbe menni mert ahhoz kevés a minimálbér!! Meg kint fog élni a szerelmem..ha úgy alakul.

Nekem van szakmám, vállalkozóként jobb lehet?

2015. jan. 14. 17:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!