Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 20 éves lány vagyok elegem...

20 éves lány vagyok elegem van az életből sajnos állást nem találok, pedig nem vagyok egy csúnya lány 8 általánosom van az iskolát ott kellett hagynom. A szüleimtől külön élek. Az élettársammal de ő sem talál munkát. Hogy lehetne jobb?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 20:40
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
94%
Pedig iskola nélkül nem fogsz sokra menni. Szerintem próbálj meg valami takarító állást vállalni, mellette estin suli. Minimum érettségi és okj, utána már tudsz talán valamit kezdeni.
2015. jan. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:
Nem hallotál még a free wifiről?
2015. jan. 15. 21:04
 13/58 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, nyugi! A 3-4. válasz teljesen korrekt volt, leírták a lehetőségeket.


Gyári betanított munka az első, ami eszembe jutott nekem is, oda általában elég a 8 általános. A helyi munkahelyi központban is érdemes lenne érdeklődni, mert a munkalehetőségek mellett lehet, hogy képzéseket is tudnak ajánlani, amivel máris könnyebb lenne a dolgod. Estin is lehet iskolát végezni, és első szakmád, 25 év alatt is vagy, biztosan ingyenes lenne számodra. Estin még érettségizni is megvan minden lehetőséged munka mellett is.


Az élettársad milyen munkakörben tudna elhelyezkedni? Neki van valamilyen papírja?

2015. jan. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a tanácsom... Még is mit vársz mit fognak itt tanácsolni? Hogy költözzél haza anyukádhoz és élj anyád nyakán? Vagy még is mit lehet erre tanácsolni, azon kívül hogy keress munkát, és tanulj mellette? Mást nagyon nem...


Nem vagyok gazdag kedves kérdező. 5 éve én is pont ugyanebben a cipőben jártam. Elmentem a gumigyárba dolgozni napi 8 órában, kedden és csütörtökön délután pedig iskolába jártam, és mára már egy nagyon sikeres cégnél vagyok virágkötő. A virágkötészet mellett elmentem 32 évesen elkezdtem az érettségit, és idén fogom befejezni...

2015. jan. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:
Hogyne tudnám én ebbe nöttem fel a szegénységben.Per pillanat enni sincs mit holnap.Nekem ez most fontosabb mint az iskola.
2015. jan. 15. 21:07
 16/58 A kérdező kommentje:
Gratulálok.tanácsot kértem nem oktatást.
2015. jan. 15. 21:09
 17/58 anonim ***** válasza:
100%
Kislány, most mondtak egy csomó ötletet. Ne akassz ki. Ez a rövidtávú megoldás, a hosszabb pedig az, hogy tanulsz.
2015. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
94%

Perpillanat fontosabb a kaja, persze, de hosszútávon a gondjaidat a képzés oldaná meg. Tanulnod kell valamit.


Amúgy meg de, azt kérdezted, hogy lehetne jobb. Erre válaszoltunk. Úgy, ha tanulsz. Hogy perpill mit tudnál tenni, hogy legyen kaja, azt te jobban meg tudod ítélni, te tudod, van-e kitől kérni, vagy adnak-e neked valahol kölcsön,

2015. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
100%

Jó akkor meg annyit tudok tanácsolni, hogy vagy állj ki az m7-esre és áruld a tested, vagy a blahára az aluljáróba, írd ki egy papírra hogy van 5 gyereked meg 6 különféle fajta betegséged, és kolduljál pénzt kajára.


Papír nélkül nincs munka, munka nélkül nincs pénz kajára. Hülyéknek mást nem tudok tanácsolni sajnálom...

2015. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
95%

Úgy szól a kérdésed, hogy lehetne jobb? Jobb úgy lehet, ha tanulsz/munkát keresel/munkaügyi központban utánajársz a lehetőségeidnek. Ha tényleg élelemre sincs pénz, akkor helyi önkormányzattól lehet felvilágosítást kérni, milyen lehetőségek vannak, hátha van valami szociális program, aminek a feltételeibe belefértek. Egyházak, alapítványok is adnak élelmiszercsomagot a rászorulóknak.


De mindez csak tűzoltás a hirtelen problémákra, az egész életedre az lenne jó megoldás, ha tanulás által minél sokoldalúbb munkaerővé válnátok, hogy nagyobb esélyetek legyen a munkakeresésnél.

2015. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!