Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabad döntésnek lehet nevezni...

Szabad döntésnek lehet nevezni egy új szerződést a munkahelyen ami kedvezőtlenebb az előzőnél és vagy aláírod vagy repülsz? Ez lenne szabad döntés?

Figyelt kérdés

Új főnök új szerződés. Fizetés csökkentve cafeteria elvéve. Tessék aláírni. Persze nem muszáj. De ha nem írod repülsz, mert a régi szerz feltételeivel már nem dolgozhatsz újat meg nem írtad alá = repülsz.

De azért a cég ezt „szabad döntés”nek nevezi. Szabadon eldöntöm hogy csökkentem –e a saját fizumat és dolgozhatok tovább vagy ki vagyok rúgva.


????


De hol itt a szabadság? Ha fegyvert fognak a fejemhez és választhatok hogy vagy csinálják amit mondanak vagy golyó a fejbe-ez szabadság?


Az a szabadság az lenne hogy vagy aláírom vagy ha nem hát nem. Akkor marad minden a régiben. Na az szabad döntés lenne.

Vagy én látom rosszul?


2015. szept. 6. 13:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
Igen ez szabad döntés. Mit jössz itt a fegyverrel? A halál végleges. Ha otthagyod a céget az nem végleges: mehetsz máshova.
2015. szept. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:

Kedves 16-os Válaszoló!


A következő esetekben NEM KÖTELEZŐ megindokolni a felmondást, minden más esetben igen:


- Próbaidő alatti azonnali hatályú felmondást, bármelyik fél kezdeményezte.

- Munkavállaló által beadott felmondást, ha határozatlan időre szóló szerződést mond fel.

- Valamint közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés esetén nem kell indoklás, de a közös megegyezés NEM FELMONDÁS!


Minden más esetben KÖTELEZŐ AZ INDOKLÁS!

2015. szept. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 A kérdező kommentje:

képtelen vagy veled egyenrangú szerződő félként


?? Te felnőtt ember létedre képes vagy ezt leírni? Vagy ötéves pistike vagy?


HOL ÉS MIKOR volt egyenlő fél egy munkáltató és egy munkavállaló? Soha a büdös életben nem volt.

2015. szept. 7. 08:06
 24/63 anonim ***** válasza:
Mondom én, baj van veled, képtelen vagy... én mindig egyenlő félként tekintettem a munkaadómra. Nem is sírtam miattuk soha.
2015. szept. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:

" HOL ÉS MIKOR volt egyenlő fél egy

munkáltató és egy munkavállaló?

Soha a büdös életben nem volt."


Miert is nem?

2015. szept. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
El sem merem képzelni, a kérdező milyen jelenetet rendez, ha egy párkapcsolatát mondja fel a másik fél. Világfájdalom, sírás-rívás zokogás, zsarolás, öngyilkossággal fenyegetés? Mert "hogy tehették ezt VELE?!?!"
2015. szept. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 A kérdező kommentje:

Miert is nem?


Azért nem kedves barátom, mert ő, a munkáltató az, aki a zenát rendeli a muzsikusnál!!!! Őnála van a lóvé! Most már értjük?

Aki a nótát fizeti az dönti el mi szóljon. Ennyi.

Hol van itt az egyenlőség? Én vagyok a muzsikus és úgy ugrálok ahogy fizetnek. És egyetlen szabadságom van és semmi több-otthagyom az egészet. De amíg ott vagyok addig kuss és dolgozz.

Ez egyenlőség? Dehogy.

2015. szept. 7. 08:17
 28/63 anonim ***** válasza:

" Én vagyok a muzsikus és úgy ugrálok ahogy fizetnek."


Így van. És ki dönti el, hogy hol zenélsz? Hogy kinek zenélsz? Hogy mennyiért zenélsz? A megrendelődnek egyetlen szabadsága van csak, vagy kifizeti a jussodat, amennyiért hajlandó vagy zenélni, vagy kereshet másik muzsikust! De ha nem keresett, és téged kért fel, akkor amíg zenélsz, addig kussol és fizet! Ez egyenlőség? Dehogy!

2015. szept. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 A kérdező kommentje:

És ki dönti el, hogy hol zenélsz? Hogy kinek zenélsz? Hogy mennyiért zenélsz?



Az élet apukám az élet dönti el!

Ha lyukas a gatyám és nincs egy fillérem se annak zenélek aki csak megbíz és annyiért amennyit ad! Mert a semminél még egy tál lencse is több!

2015. szept. 7. 09:09
 30/63 anonim ***** válasza:

Akkor azt hiszem, körbeért a történet. A kérdés, hogy tudsz-e örülni egy tál lencsének, vagy pusztán azért, mert tegnap lazac volt a tányéron, elvárod, hogy valaki ma is azt adjon?


Szabadon dönthetsz, hogy muzsikálsz a főnöknek egy tál lencséért, vagy feltalálod magad, és sírás helyett változtatsz az életeden! Tanulj, költözz, vállalkozz! Annyi de annyi lehetőséged van! Ezek mind előbbre visznek, mint a sírás és pufogás.

2015. szept. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!