Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabad döntésnek lehet nevezni...

Szabad döntésnek lehet nevezni egy új szerződést a munkahelyen ami kedvezőtlenebb az előzőnél és vagy aláírod vagy repülsz? Ez lenne szabad döntés?

Figyelt kérdés

Új főnök új szerződés. Fizetés csökkentve cafeteria elvéve. Tessék aláírni. Persze nem muszáj. De ha nem írod repülsz, mert a régi szerz feltételeivel már nem dolgozhatsz újat meg nem írtad alá = repülsz.

De azért a cég ezt „szabad döntés”nek nevezi. Szabadon eldöntöm hogy csökkentem –e a saját fizumat és dolgozhatok tovább vagy ki vagyok rúgva.


????


De hol itt a szabadság? Ha fegyvert fognak a fejemhez és választhatok hogy vagy csinálják amit mondanak vagy golyó a fejbe-ez szabadság?


Az a szabadság az lenne hogy vagy aláírom vagy ha nem hát nem. Akkor marad minden a régiben. Na az szabad döntés lenne.

Vagy én látom rosszul?


2015. szept. 6. 13:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
Szerintem inkabb azon gondolkodj el, hogy miert csak minimalbert vagy 10 ezerrel minimal felett keresel holott állitolag egyetemre jártál. Más egy érettsegivel ketszer ennyit visz haza. Persze, mindenki más hibás, csak te nem.
2015. szept. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:

"Mert fő a motiváció, a lelkes, motivált dolgopzó igaz???


Nem ezt pofázzák az összes HR képzésen? "


Hát ezt meg honnan vetted? A tulajdonosnak EGYETLEN célja van (általában), ez pedig a profit. Ha a profitot úgy találja maximalizálhatónak, hogy elégedett munkatársakat akar, akkor arra figyel oda. De ha fél perc alatt pótolható a munkaerő, akkor igazából semmi érdeke azt figyelni, hogy elégedett vagy-e...


Lassan oda lyukadunk ki, hogy te azt hiszed, egy segélyszolgálattól kapod a fizetésedet.


Ugyanezen az áldozati logika mentén levezethetnéd, hogy a taxisok visszaérnek az erőfölényükkel, mert drágán fuvaroznak, de muszáj kifizetned, mert gyalogolni azt nem akarsz... Tehát ők is fegyvert tartanak a fejedhez.. Meg a boltosok. Meg az állam. Meg mindenki, ugye?

2015. szept. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:

Meg a boltosok. Meg az állam. Meg mindenki, ugye?


Boltosok, taxisok? Ember, te hol élsz? Árkartell fogalmát ismered? Taxisok hatóságilag rögzített maximált tarifatervét ami kb 20 éve napirenden van, azt ismered?

Ugye tudod, hogy az árkartellezés kőkeményen bűncselekmény?

Tudod ez az amikor a kereskedők suba alatt összefognak és megbeszélik (ERŐFÖLÉNY!!!! visszaélés!!!!) hogy X árucikket mindenki jó drágán ad, mert az embereknek kell tehát kénytelenek lesznek megvenni drágán is.


Bizony bizony! Erőfölény!


Menj ki egy nagybani piacra termelőként. És próbáld meg az almádat az ott érvényes naygbani ár ALATT adni. Mi fog történni? Hamar elmagyarázzák neked, hogy merre hány méter. Annyiért adod amennyiért akarod? Nem! Annyiért adod amenniyért a többiek-amennyiért hagyják hogy add!

Hacsak nem akarod beveretni a képed.


A tisztességtelen díjszabás fogalmát a jog is ismeri. És az mi lenne? Csak nem erőfölénnyel való visszaélés? A monopolhelyzetben levő cég annyiért adja áruját amennyiért akarja-mert versenytárs nincs.

2015. szept. 8. 13:51
 44/63 A kérdező kommentje:

Szerintem inkabb azon gondolkodj el, hogy miert csak minimalbert vagy 10 ezerrel minimal felett keresel holott állitolag egyetemre jártál.



Ezen nem kell gondolkodni, tudom a választ. Mert nem vagyiok senkinek a haver sógor komája.

Lennék csak csókos valahol egyből kellenék diploma nélkül is zéró hozzáértéssel-ld Mészáros Lőrincek esete.

2015. szept. 8. 13:53
 45/63 anonim ***** válasza:
Ezt a Tiborc panaszát a kérdező részéről érdekes olvasgatni. Nem tudom, hogy siralmas, vagy inkább szórakoztató.
2015. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy siralmas


Én tudom melyik.

2015. szept. 8. 14:00
 47/63 anonim ***** válasza:

" Ezen nem kell gondolkodni, tudom a

választ. Mert nem vagyiok senkinek a

haver sógor komája."


Ennek mi köze a nyomorodhoz? Nekem sincs ismeros, páromnak sincs. Mindketten tobbet kapunk mint a minimal duplaja. De amugy nem is akarunk olyan munkat ahova csak szanalombol vesznek fel mert van ismeros.

2015. szept. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:

ahova csak szanalombol vesznek fel mert van ismeros.


HATALMAS tévedés!

nem szánalomból vesz fel. Hanem azért mert egy szívességet tesz neked és majd valamikor (ld keresztapa) tudja hogy azt a szívességet vissza is kérheti.

2015. szept. 8. 16:54
 49/63 anonim ***** válasza:

" tudja hogy azt a

szívességet vissza is kérheti."


Nevezd ahogy akarod, mi nem vágyunk erre hogy ismerõsök adósai legyünk. Saját képességunk, végzettségunk miatt van munkánk amivel elégedettek vagyunk. Neked is lehetne ha vegre elfelejtenéd ezt a marhasagot, hogy csak ismeros altal kaphatsz munkat.

2015. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:

Neked is lehetne ha vegre elfelejtenéd ezt a marhasagot, hogy csak ismeros altal kaphatsz munkat.


HR-es képzés netes tananyaga, a tananyag eleje (ZSKF vagy ELTE vagy BGF? Nem is tudom): az állások 80-90%át kapcsolati háló alapján töltik be.


Ezt vitatni lehet de minek.

10ből 9 állásba haver ül be ennyi.

Az a maradék meg olyan rakás szar ahova csak ilyen hozzám hasonló hulladékok kellenek (ld árufeltöltő bizt őr stb)

Na ilyen szart lehet találni ismereteség nélkül is.

2015. szept. 8. 17:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!