Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabad döntésnek lehet nevezni...

Szabad döntésnek lehet nevezni egy új szerződést a munkahelyen ami kedvezőtlenebb az előzőnél és vagy aláírod vagy repülsz? Ez lenne szabad döntés?

Figyelt kérdés

Új főnök új szerződés. Fizetés csökkentve cafeteria elvéve. Tessék aláírni. Persze nem muszáj. De ha nem írod repülsz, mert a régi szerz feltételeivel már nem dolgozhatsz újat meg nem írtad alá = repülsz.

De azért a cég ezt „szabad döntés”nek nevezi. Szabadon eldöntöm hogy csökkentem –e a saját fizumat és dolgozhatok tovább vagy ki vagyok rúgva.


????


De hol itt a szabadság? Ha fegyvert fognak a fejemhez és választhatok hogy vagy csinálják amit mondanak vagy golyó a fejbe-ez szabadság?


Az a szabadság az lenne hogy vagy aláírom vagy ha nem hát nem. Akkor marad minden a régiben. Na az szabad döntés lenne.

Vagy én látom rosszul?


2015. szept. 6. 13:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:

Jó akkor megállapítottad,hogy semmit nem számít a szakképzettség, a tudás, a diploma, semmi nem számít.


Még véletlenül sem múlik rajtad semmi.


Ez a 10ből 9es dolog: Természetesen nem kell óriási kapcsolatokra gondolni, de azért azon is el lehet gondolkodni,hogy annak a másik 9nek miért vannak haverjai.

Mert ez alapján a kisebbség az akinek nincsenek, és ez nem biztos,hogy a többség hibája

2015. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:

" az állások

80-90%át kapcsolati háló alapján

töltik be."


Nyugtasd magad ezzel ha neked ez jó. A valosag egészen más. Legfeljebb állami poziciokban igaz ez az arány bár ott is tulzo szerintem. Versenyszférában kizart hogy ez igaz legyen.

2015. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
6 munkahelyem volt, ebből a fenti "statisztika" szerint 4-et minimum ismerős útján kellett volna megkapnom? Egyiket sem úgy kaptam. A fenti statisztika butaság, önámítás.
2015. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:

Egyiket sem úgy kaptam. A fenti statisztika butaság, önámítás.


Ja értem azért butaság mert NEKED nem így volt?

És ha hozok valakit aki meg összes állását haver alapján kapta meg, akkor arra mit mondasz? Hiszen ha egyes emberek szintjére bontjuk akkor pro és kontra akármire lehet hozni embert! ÉS ha egy ember alapján (te) kijelentjük hogy ez hülyeség én meg hozok egy másikat aki meg alátámasztja-akkor? Akkor mi van?

2015. szept. 9. 09:21
 55/63 anonim ***** válasza:

Igen van egy-két ilyen példa aki ismerossel talalt munkat. De normalis diplomaval jo állásod lehet haverok nelkul is!


Eltulzod ezt a dolgot, nem tudom miert jo ez az önbecsapas amit jatszol.

2015. szept. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy kérdésem: Ha szerinted 10-ből 9 embernek megvannak a haverjai , akkor biztos,hogy az a maradék 1 embernek miért nem?

Biztos,hogy a többség hibája ez?


Persze maga az adat is nevetséges, de ha igaznak feltételezzük akkor is csak az látom,hogy az a maradék 1 a magának valók csoportja.

2015. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:

"Ja értem azért butaság mert NEKED nem így volt? "


Rosszul érted. (Jéééééé!) Nem azért butaság, mert nekem nem így volt. Hanem simán csak butaság, és ennek megfelelően nekem nem is így volt..


Ha így lenne, nem lenne szükség se álláshirdetésre, se fejvadászokra, se állásbörzékre (pedig a cégek előszeretettel használják mindet. Vajon miért? Sok a fölös pénzük?), a munkaügyi központok pedig tanfolyamok helyett hétvégi bográcsozásokat szerveznének, ahol mindenki bővítheti a kapcsolatait...

2015. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:

a munkaügyi központok pedig tanfolyamok



Hagyjuk már ezt a szar dumát. Tanfolyamok meg álláskeresési tanácsadás. Rakás szar.

Kérdezz meg egy fejvadászt mit ajánl egy álláskeresőnek 1. körben. Álláshirdetés életrajzok? A szart.

Ismerősök végigzörgetése. 1. lépés.

Szakember által javasolt 1. lépés.


TANFOLYAM!!!

Egyébként én voltam álláskeresési tréningen. Ha úgy tetszik tanfolyam.

Miről pofáztak végig? Kapcsolati háló.

És az mi? Csak nem az hogy sógor koma havert végigzörgetem?

2015. szept. 9. 14:22
 59/63 A kérdező kommentje:

De normalis diplomaval jo állásod lehet haverok nelkul is!



Jobbat mondok én annál!

Megfelelő haverokkal bármilyen papír nélkül lehet vezetői bársonyszéked is!

Hozzáértés tapasztalat tudás? Minek?

Haverok. Ld Szijjártó Petike pl. Mihez ért? Semmihez. Számít az? Van hátszele ennyi.

2015. szept. 9. 14:24
 60/63 anonim ***** válasza:
Oké, felfogtuk, az élet szar, persze csak neked, mert mindenki másnak bejött, persze emiatt a rendszer a hibás, meg mindenki más, csak te nem.
2015. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!