Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabad döntésnek lehet nevezni...

Szabad döntésnek lehet nevezni egy új szerződést a munkahelyen ami kedvezőtlenebb az előzőnél és vagy aláírod vagy repülsz? Ez lenne szabad döntés?

Figyelt kérdés

Új főnök új szerződés. Fizetés csökkentve cafeteria elvéve. Tessék aláírni. Persze nem muszáj. De ha nem írod repülsz, mert a régi szerz feltételeivel már nem dolgozhatsz újat meg nem írtad alá = repülsz.

De azért a cég ezt „szabad döntés”nek nevezi. Szabadon eldöntöm hogy csökkentem –e a saját fizumat és dolgozhatok tovább vagy ki vagyok rúgva.


????


De hol itt a szabadság? Ha fegyvert fognak a fejemhez és választhatok hogy vagy csinálják amit mondanak vagy golyó a fejbe-ez szabadság?


Az a szabadság az lenne hogy vagy aláírom vagy ha nem hát nem. Akkor marad minden a régiben. Na az szabad döntés lenne.

Vagy én látom rosszul?


2015. szept. 6. 13:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

" Azért nem kedves barátom, mert ő, a

munkáltató az, aki a zenát rendeli a

muzsikusnál!!!! Őnála van a lóvé!

Most már értjük?"


Nem vagyok a barátod, nem is ismerlek.

Nála a lóvé, nálad pedig a munkaerõ. Egyenlõek vagytok, ne hisztizz.

2015. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

Azért MEGKÉRNÉM A tisztelt egybegyűlteke hogy DEFINIÁLJÁK NEKEM a


MUNKÁLTATÓI ERŐFÖLÉNY fogalmát! Merthogy ennek léte nem kérdés hiszen az ezzel való visszaélés jogi büntetőeljárás alapját képezheti. És ugye visszaélni csak egy létező dologgal lehet (ha valami barom kitalálná hogy ilyen fogalom nincs)-


VÁROM A DEFINÍCIÓKAT!


Köszönöm

2015. szept. 7. 17:20
 33/63 anonim ***** válasza:

Most egy kicsit olyan hangot ütsz meg, mintha ugráltatnád a társaságot... Ki a fszom vagy te?!? Ha szerinted van ilyen, akkor definiáld te!


A munkáltatói erőfölény nekem az, hogy a munkáltató erősebb. Ellentéte az, amikor a munkaerő erősebb, mondjuk szabotálja a munkát, és ezzel tudatosan kárt okoz a munkáltatónak. Ez ugyanúgy jogi (kártérítési) következményekkel járhat.


1:1... egyenlőek vagytok. Ne hisztizz!

2015. szept. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 A kérdező kommentje:

Ha szerinted van ilyen,


Aki szerint nincs ilyen annak sztem egy rácsos intézményben a helye fehér köpenyesek felügyelete alatt.

2015. szept. 7. 18:02
 35/63 A kérdező kommentje:

Na csak azért kérdeztem rá, mert anno az egyetemen voltak olyan tárgyaim hogy közgáz, vállalkozás, management stb.

És bizony ott a tankönyvben tételesen benne volt a munkáltatói erőfölény fogalma.

Ezt tagadni lehet, csak kiröhögik az embert.

Lehet azt is tagadni hogy az ég kék, a víz vizes stb-csak hülyének néznek.

2015. szept. 7. 18:04
 36/63 A kérdező kommentje:

mondjuk valmai ilyesmire gondolok


Több százezer munkavállaló védelem nélkül


[link]


"munkáltatói erőfölény érvényesül, következésképpen az erősebb fél nem a tárgyalásos megállapodásra törekszik, hanem dominanciáját érvényesíti."

2015. szept. 7. 18:07
 37/63 anonim ***** válasza:
Szerintem tőled a mentális problémáid miatt akarnak megszabadulni. Mi ez a ki**szott hiszti, amit itt műveltél? Legyél már férfi és keress másik munkát, ha kirúgnak. Ne oda akard visszaerőszakolni magad mindenáron.
2015. szept. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

Szerintem tőled a mentális problémáid miatt akarnak megszabadulni



Tévedés. Tőlem (és az összes többi embertől) szaros havi 10.000 ft miatt akarnak megszabadulni. Uis a régi szerz szerint ennyivel kerestem többet eddig a minimálbérnél most pedig minimálbért fogok keresni.


Ez az ok nem más. Havi szaros 10.

2015. szept. 8. 09:45
 39/63 anonim ***** válasza:
Ha szerinted szaros az a 10, akkor mit pörögsz rajta?!? Csak szaros 10e-ről van szó!
2015. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:

Hát aki ennyit keres minimálbér annak 10 az sok.

De akkor is szaros pénz, nevetésges.

Főleg nevetséges, ha egy cég új tulajának első dolga, hogy az összes dolgozó bérét leveszi.

Mert fő a motiváció, a lelkes, motivált dolgopzó igaz???


Nem ezt pofázzák az összes HR képzésen?

Hát nesze neked motiváció.

2015. szept. 8. 12:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!