Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma nélkül is lehet...

Diploma nélkül is lehet sikeres az ember? Lehet diploma nélkül, sikert, karriert elérni?

Figyelt kérdés

Mondanátok nekem olyan emberek akik úgy futottak be a saját területükön, hogy nincs felsőfokú végzettségük?


mert nekem úgy tűnik, hogy diplomával minden könnyebb.

Sikeresebbek, több és jobb lehetőségük van ráadásul más területen is tudják kamatoztatni.

Én meg buta vagyok az egyetemhez :-)


Vannak olyanok akik diploma nélkül is nagyon alkottak vagy elérték ami akartak?


Vállalkozók,színészek,akárki-magyar és nemzetközi.

Világ körüli utak más országokat bemutató műsorok házigazdája lehet valaki diploma nélkül?

Tudós,kutató,felfedező?

Lehetséges még egyáltalán,van esély még a mai világban ilyesmire?


Gerrald Durell tudtommal nem rendelkezett diplomával mégis nemzetközileg elismert tekintély lett a maga területén. De ez nem most volt.


Lassan mindenhez diploma kell :-( akinek nincs annak meg jut a morzsa.

Értem, hogy van jól fizető (hiány)szakma csak amíg ő szakmunkás addig a másik értelmiségi !

Mindenre több a lehetősége !!!!



2015. dec. 23. 23:46
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

[link]


Nem lettem előrébb tőle,de mégis valami.

2016. jan. 9. 11:31
 32/44 anonim ***** válasza:
Ezt nem igazán értem. Arra nem érzed képesnek magad hogy a képzett tanárok által átadott, elmagyarázott tananyagot elsajátítsd, viszont otthon olvasgatással ugyanaz menne magyarázat és előadás nélkül? Honnan tudod hogy milyen könyvekért kell nyúlni? Vagy milyen mélységben van szükséged mikoökonómiára és szociológiára?
2016. jan. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Otthon sem menne. A kérdés sem erre irányult.

Már ezzel a két szóval is kikezdtél !


A tanulás nem nekem van,azt már beismertem.


Csak kiírtam egy kérdést.

2016. jan. 14. 13:37
 34/44 anonim ***** válasza:
80%
Megnyugtatlak, ismerek pár olyan szakmunkást, akik jóval intelligensebbek és műveltebbek, mint néhány "értelmiségi". Nem szégyen szakmunkásnak lenni, pláne hogy még munkahelyed is hamarabb lesz, mint pl. egy diplomás bölcsésznek. Én is szívesen lennék valami jól fizetett szakmunkás, csak nincs az ilyesmihez kézügyességem és fizikai erőm se. Nem mindenki alkalmas rá sajnos.
2016. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

Látod ezt én is így látom.

Olvastam egyszer arról, hogy a szakképzés során a tanár már elég hamar meglátta, hogy kinek van a kezében a munka ,a szakma. Már abból ahogy a szerszámokkal bánt.


Vannak akik ügyesebbek ebben.

Hát ez nem én vagyok. :-( Csak értelmiségi sem vagyok.

2016. febr. 3. 21:05
 36/44 anonim ***** válasza:
81%

Na csak ezert beleptem ide. Először is tudnod kell, hogy az egyetemeken is ugyanolyan buták vannak tobbsegeben, mint a szakmunkások kozott. Hiába pontiztok le, a szakmunkasok tobbsege azt sem tudja, hogyan kell beszelni, a pont helyett a g*ci,baz+ es tarsai vannak a mondat vegen es olyan dolgokkal toltik az idejuket mint a kocsmazas meg tv mezes es hasonlo primitiv dolgok. De nyugodj meg, az egyetemistak egy resze is ilyen, csak tobbet seggeltek kozepiskolaban.

Van olyan csoport, ahol nem irja be a tanar a jegyeket a rendszerbe, csak ha az megvan kettes. Kulonben eleg rosszul nezne ki, hogy a teljes evfolyam megbukott matekból. Ez a szint...

En a legnehezbb szakon a legjobbak koze tartozom. Tiz evig eppen atrugdostak matekbol. De csinaltam csinaltam es csinaltam, majd negyes lettem. Nem adom fel soha. Pedig en is olyan voltam mint a Kerdező, ereztem hogy szukul a latokorom, nem tudok szamolni, irni stb. A kozepiskola utan nem volt inger... Teny, hogy diplomaval tibb a lehetoseged es az egyetemen szelesedik a latokorod, mert a tobbseg itt is h*lye, de vannak olyanok, akik huznak elore. Mas iskolaban nincsenek. Ugyanakkor rajtad mulik az internet koraban, hogy mivel toltod az idodet es nem kell egyetemre janod ha intelligens es muvelt akarsz lenni. Tudod, soha ne nyomd fullba a kretent. Ennyi a titok. :) Olyan szepen figalmazol, hogy az onsajnaltatasodat ha kukaba dobnad, akkor irhatnal egy jo konyvet vagy kihasznalhatnad a valasztekos szokincsedet.

2016. febr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

Üdv


Köszönöm,de nem hiszem,hogy annyira választékos lenne a szókincsem és a megfoglamazásban sincs szerintem semmi különös. Hozom az átlagot. De így beszélek,ez a normális nálam.

szoktam tájékozódásra is használni az internetet. Csak hát ott vagyok, hogy az olvasottak tartalma mai szép világunkban megkérdőjelezhető. :-(

Nem nyomom fullban a kretént sem.

De azt érzem, hogy diploma nélkül nehezebb,kevesebb a lehetőség és kevesebbnek is érzem magam.

2016. febr. 4. 00:09
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

„De azt érzem, hogy diploma nélkül nehezebb,kevesebb a lehetőség és kevesebbnek is érzem magam.”


Diplomával sem könnyebb, amit tanultam, abban sajnos sosem tudtam igazán gyakorlatot szerezni, ezért szakmai tapasztalatom nincs, így esélytelen egy normálisabb munkára bekerülni, ha pl. árufeltöltőnek jelentkezem, akkor túlképzett vagyok, mostanában ha van, akkor közmunkán vegetálok.

2016. febr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Le leszek huzva a dr, mester phd stakemberektol, de ma a legtobb diploma kivalthato szaktudassal, referenciaval, es eltoltott evekkel.


Az info tipikusan olyan temakor ahova nem feltetlen kell. Programozni megtanulhatsz barhor. En magamtol kepeztem at magam az eredeti szakmam egy reszebol es dolgoztam benne.


Elfelejtik hogy a felsofok az okj is lehet, az okj szamozasatol fugg, nem csak diploma. Amugy meg mindenbol kepzest csinalnak, vagy kepzeseket raknak ki. Folyamatosan valtozik ez az egesz, amit pl tanfolyamokon (nem egybol) tanulhatsz. Es amit eltervezel lehet jovore nem lesz, vagy nem er semmit. Ismerek olyat aki elvegzett egy neves tanfolyamot es azota abban dolgozik.


Nem jartal meg golyataborban, szigeten, vagy egy eloadason 60 masik emberrel.

2016. ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem egy baj van veled, hogy lusta vagy és a könnyebb utat keresed. Szeretnél egy diplomát ahogy a szavaidból kiveszem de megdolgozni nem szeretnél érte mert esetleg nem lenne könnyű. Senkinek sem az, de az nem jelenti azt hogy nem menne. Egyszerűen könnyebb panaszkodni mint tenni valamit.
2016. ápr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!