Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma nélkül is lehet...

Diploma nélkül is lehet sikeres az ember? Lehet diploma nélkül, sikert, karriert elérni?

Figyelt kérdés

Mondanátok nekem olyan emberek akik úgy futottak be a saját területükön, hogy nincs felsőfokú végzettségük?


mert nekem úgy tűnik, hogy diplomával minden könnyebb.

Sikeresebbek, több és jobb lehetőségük van ráadásul más területen is tudják kamatoztatni.

Én meg buta vagyok az egyetemhez :-)


Vannak olyanok akik diploma nélkül is nagyon alkottak vagy elérték ami akartak?


Vállalkozók,színészek,akárki-magyar és nemzetközi.

Világ körüli utak más országokat bemutató műsorok házigazdája lehet valaki diploma nélkül?

Tudós,kutató,felfedező?

Lehetséges még egyáltalán,van esély még a mai világban ilyesmire?


Gerrald Durell tudtommal nem rendelkezett diplomával mégis nemzetközileg elismert tekintély lett a maga területén. De ez nem most volt.


Lassan mindenhez diploma kell :-( akinek nincs annak meg jut a morzsa.

Értem, hogy van jól fizető (hiány)szakma csak amíg ő szakmunkás addig a másik értelmiségi !

Mindenre több a lehetősége !!!!



2015. dec. 23. 23:46
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
Ne mondd hogy nincs olyan szak amin nem tudnál lediplomázni. Ha ez kell ahhoz hogy jobban érezd magad akkor menj el bármilyen levelező vagy esti tanfolyamra, biztosan lesz amit még szeretsz is tanulni. Egyébként főleg informatikai területen jellemző hogy nem a papírt nézik, mert sokszor azok a jobbak akik saját magukat fejlesztették.
2015. dec. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Csak én értem a dolgom :-(
2015. dec. 30. 15:04
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
Van egy haverom, aki szakácsként dolgozik, és többet keres, mint én szoftverfejlesztőként, neki érettségije sincs.
2015. dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

Itthon dolgozik vagy külföldön?

Mennyivel dolgozik többet, mint te?

Szerintetek melyikőtöknek van nagyobb elismertsége?

Kit tartanak sikeresebbnek?

Ő elégedett az életével?

2015. dec. 30. 15:54
 15/44 anonim ***** válasza:
2015. dec. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
Akkor menj külföldre dolgozni, ott magasabb a diploma nélküliek bére is mint itthon, vagy ha tudsz ingázni pl Ausztriába még jobban megéri mert a kinti fizetésed itthon költöd el. Azt leírnád esetleg hogy honnan ered ez a mérhetetlen pesszimizmus ami miatt meg sem fordul a fejedben hogy bármikor is elvégezz bármilyen szakot?
2016. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

Onnan, hogy a gyenge középiskola is gyengén ment. Mondjuk nem is tettem mag nagyon oda-ez is egy gyengém, hogy nem tudom magam rákényszeríteni-, de így is nehezen, ment a fejembe aminek ott lett volna a helye.

Ennek már több, mit 10 éve.

Azóta nem pallérosodott az elmém.

Igazából azt sem tanultam, hogy kell tanulni. :-(


Láttam, hogy mások,nálam jobb képességűek mennyit szenvedtek. Akkor nekem tuti nem menne.


Általában amikor diplomásokkal beszélek azért egy idő után észre lehet venni, hogy jártak ők a felsőoktatás közelében. Gondolkodás,szókincs,érvelés,tájékozottság.


Persze nem szabályról beszélek csak úgy általában. Kivételeket is ismerek.


Ma meg már egy szakmának se ugranék neki.

Egyszerűen buta vagyok a tanuláshoz. Nem szeretem, de ez van.


Legyünk őszinték. Nem véletlenül mondják, hogy a felsőoktatás, az egyetem nem mindenkinek való.A jó képességűek tanulnak ott. Na meg kell a szorgalom is mellé.

Én egyikben sem jeleskedem.

Gond van az írással,mert mióta csak gépen írok a kézírásom.... már a kezem is fáj tőle.

Nem tudok jegyzetelni.

És van némi gond a szövegértéssel az olvasás során.

Na most az egyetemen gondolom nem az egyszerű nyelvezetű könyveket kell átbújni.

Komoly mennyiségű anyagot kell elsajátítani.


Tök irigylem azokat aki a középiskola után a korosztályukkal járhattak egyetemre. Nagyon sok inger és élmény érhette őket. Ha kicsit kutakodnak sok lehetőség.



Egyszerűen fejben kevés vagyok hozzá. Még ha a szorgalmam meg is lenne se tudnám elvégezni.


Jó képességű gyerekekről beszélnek meg rosszakról.

Ugye hallottuk, hogy a képességek fejleszthetőek.

1, Én már kissé túlfutottam korban ahhoz, hogy most kezdjem el azt fejleszteni amit egy 14 éves már tud,birtokol.

2,Úgy gondolom ebben az esetben a képesség nem jó szó. Inkább adottság, hogy valaki meg tud-e tanulni adott időre adott mennyiségű és nehézségű anyagot vagy sem.

És ehhez kell még a szorgalom.


Biztos nehéz az egyetemistáknak. Hallom, hogy leterheltek,állandóan csak tanulás,de többek lesznek a végére. (azt persze ott vannak azok aki elég sokat tudnak mellette bulizni is és így is el tudják végezni-képtelen vagyok megérteni hogyan ! )


Tuti nagy meló elvégezni, de mindenki,akárki nem képes rá szerintem !


Irigykedve hallgatom mennyi bajuk,teendőjük, tanulni valójuk van.

2016. jan. 5. 18:39
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok:

"Itthon dolgozik vagy külföldön? "


Most külföldön, de dolgozott itthon is, itthon kb. annyit keresett, mint én. Ja, és ahol akkor dolgozott, nekem munkahelyem nem lett volna IT-sként.


"Mennyivel dolgozik többet, mint te? "


Mostanában nem tudom, de anno itthon 10-től 10-ig dolgozott, én meg 9-től 6-ig, tehát ő napi 3 órával többet.


"Szerintetek melyikőtöknek van nagyobb elismertsége?

Kit tartanak sikeresebbnek? "


Nem összevethető, mert más szakma, mások ismerik el az én tudásomat, mások az övét. Az meg kit érdekel, hogy a szakmán kívül ki hogy ismeri el?


"Ő elégedett az életével?"


Sajnos régen találkoztam vele, de sosem volt az a panaszkodós típus, bele meg nem látok. Én elégedett vagyok.

2016. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

A 17-es kommentedre:


Én becsülöm benned, hogy felismerted, hogy a felsőoktatás nem mindenkinek való. Ezzel együtt nem vagyok biztos benne, hogy neked nem lenne való. De ezt nem tudhatom. Általában az a tapasztalatom, hogy a buta emberek túlértékelik a képességeiket, te meg pont ellenkezőleg, de nem tudom, milyenek valójában a képességeid. Az pl. nem mond nekem semmit, hogy nem vagy képes sokat és gyorsan megtanulni, meg az sem, hogy a a kézírásod egyre rosszabb, mert akkor ilyen alapon nekem sem szabadott volna egyetemre mennem, mert mindig pocsék volt a kézírásom, de nem csak ronda, de lassan is írok. És a tanulás sem ment soha, nekem egy gyenge középiskolában 3,5 körüli átlagom volt, csak az utolsó évben és az érettségin voltam jobb. Az egyetemen a seggelős tárgyakból valahogy végül átcsúsztam. Az a tanulás pedig, amit ma folytatok folyamatosan munka mellett, egészen más jellegű.


Az egyetemeken pedig nagyon nem igaz, hogy csak jó képességűek tanulnak. Ahogy megfogalmaztad amit írtál, csak az alapján azt mondom, az egyetemisták fele sokkal butább nálad.


Az nagyon nem jó, hogy lenézed magad, mert a képességeid igenis fejleszthetőek felnőttként is. Bizony, érdemes lenne tanulnod egy szakmát, ha találsz olyat, ami érdekel, amiért lelkesedni tudsz, akkor a tanulással sem lesz gondod.

2016. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Nem összevethető, mert más szakma, mások ismerik el az én tudásomat, mások az övét. Az meg kit érdekel, hogy a szakmán kívül ki hogy ismeri el?


Mondjuk ez teszik.


De ha kiderül valakiről, hogy asztalos a másikról, hogy közgazdász azért másként állnak hozzá az emberek.

Mondok egy példát.

Ha arra keressük a választ, hogy hol van alábukásos lemeztektonika(gimis anyag) vagy mi Üzbegisztán fővárosa és megkérdezünk egy hegesztőt meg egy orvost szerinted az emberek kinek fognak hinni?

Az orvosnak. Pedig lehet, hogy a hegesztő is tudja vagy jobban tudja vagy ő mondja a helyes választ és az orvos téved, de mivel nagyobb presztizse van az emberek nagyobb hányada fog neki hinni. Szerintem.


Egy diplomás hitelesebb forrás lesz.

2016. jan. 5. 19:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!