Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma nélkül is lehet...

Diploma nélkül is lehet sikeres az ember? Lehet diploma nélkül, sikert, karriert elérni?

Figyelt kérdés

Mondanátok nekem olyan emberek akik úgy futottak be a saját területükön, hogy nincs felsőfokú végzettségük?


mert nekem úgy tűnik, hogy diplomával minden könnyebb.

Sikeresebbek, több és jobb lehetőségük van ráadásul más területen is tudják kamatoztatni.

Én meg buta vagyok az egyetemhez :-)


Vannak olyanok akik diploma nélkül is nagyon alkottak vagy elérték ami akartak?


Vállalkozók,színészek,akárki-magyar és nemzetközi.

Világ körüli utak más országokat bemutató műsorok házigazdája lehet valaki diploma nélkül?

Tudós,kutató,felfedező?

Lehetséges még egyáltalán,van esély még a mai világban ilyesmire?


Gerrald Durell tudtommal nem rendelkezett diplomával mégis nemzetközileg elismert tekintély lett a maga területén. De ez nem most volt.


Lassan mindenhez diploma kell :-( akinek nincs annak meg jut a morzsa.

Értem, hogy van jól fizető (hiány)szakma csak amíg ő szakmunkás addig a másik értelmiségi !

Mindenre több a lehetősége !!!!



2015. dec. 23. 23:46
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

"Ha arra keressük a választ, hogy hol van alábukásos lemeztektonika(gimis anyag) vagy mi Üzbegisztán fővárosa és megkérdezünk egy hegesztőt meg egy orvost szerinted az emberek kinek fognak hinni?

Az orvosnak. Pedig lehet, hogy a hegesztő is tudja vagy jobban tudja vagy ő mondja a helyes választ és az orvos téved, de mivel nagyobb presztizse van az emberek nagyobb hányada fog neki hinni. Szerintem. "


Ennek egyre kevésbé van jelentősége, mert bárki egy pillanat alatt guglizni tudja, hogy mi Üzbegisztán fővárosa. Na meg, mondom ezt úgy, hogy kicsi gyerekkorom óta tudom, mi Üzbegisztán fővárosa, mert szerettem a földrajzot és a térképeket nézegetni, teljesen felesleges tudás az, hogy tudom, mi Üzbegisztán fővárosa, amíg egyébként semmi mást nem tudok Üzbegisztánról...


Egyébként nehogy azt hidd... Az orvosok többsége ugyanolyan tájékozatlan és alul művelt, mint a többi átlagember. Az, hogy elvégzett valaki egy olyan egyetemet, ahol sokat kellett seggelni, nem teszi nyitottabbá a világra, sőt gyakran épp ellenkezőleg.


Nem, nem tesz műveltebbé, bölcsebbé, tájékozottabbá a felsőoktatás, lehet persze, hogy arányaiban több az ilyen az egyetemet végzettek között, de nem azért, mert ott kaptak valamit, amit te nem, hanem mert eleve a jobbak közé tartoztak.


Ami pedig azt illeti, az emberek inkább a nagyobb hangúnak hisznek általában, nem akinek igaza van, de ebbe inkább nem mennék annyira bele.

2016. jan. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
Nekem is iszonyúan nehezen ment néhány tárgy és nagyon megszenvedtem főleg a matekkal, de láss csodát, közgazdász vagyok. Mindig nehéz volt rávenni magam a kemény munkára, nehezebben is tanulok mint mások mert totál figyelemzavaros vagyok, mégis el tudtam végezni. Annyiféle szak van, lehet találsz olyat is ami érdekel nem csak a megélhetésért csinálod és akkor sokkal motiváltabb leszel. A levelező képzések pedig általában lazábbak, magadnak osztod be az időd, szerintem simán menne. Csak rá kell jönnöd hogyan motiváld magad. Azt pedig rossz látni hogy magyarázod meg és erősíted magadban azt hogy nem vagy elég jó hozzá. Nehogy ne tudj már annyit mint én 17 éves kislányként bekerülve az egyetemre.. Csinálj pár önismereti tesztet, szedj magadra egy kis önbizalmat és talán mégis megjön a kedved hozzá.
2016. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Az önbizalommal gond van.

Pár év és kétszer annyi leszek mint az a 17 éves lány :-(

Sok év kiesett és innen felvenni a fonalat......

Ma már akkora lemaradásom van. Kis híján digitális analfabéta vagyok.

Sose voltam jó képességű.

Ami meg kicsit is érdekel az mind nehéz ! Mindenhová matek kell amihez közöm sincs. Alapvető műveletek kínosan lassan számolok ki fejben .Még az ujjaimat is használom.


Aztán lehet, hogy az egyetemisták fele butább, mint én, de ők el tudják végezni tehát nem butábbak hanem okosabbak.


Biztos, hogy levelezőn nem menne. egyszer próbáltam felvételizni(igaz csak alibi volt)de hiába küldték az anyagot nem tudtam felkészülni. Nekem szükségem van arra, hogy ne csak el és megmagyarázzák(ez sokszor nem történik meg csak leadják az anyagot és gondolom az egyetemen ez a gyakoribb)hanem vissza is kérdezhessek,mert a felfogásom kissé lassú.


Sose érdekelt olyasmi amihez ne kellene felsőfokú végzettség. Persze már rég lemondtam róluk csak van némi sóvárgás amikor látom, hogy mások mi mindent értek el,hol jártak, mit tapasztaltak.


Arról nem is beszélve, hogy nem feltétlenül azon a területen dolgoznak amit tanultak, de diploma nélkül nem tölthetnék be azt az állást ahol jelenleg dolgoznak.


Úgy vettem észre, hogy akik diplomások vagy legalább pár félévet eltöltöttek a felsőoktatás keretein belül azok másként látják a világot(mint én),másként fogalmaznak,érettebbek,logikusabban gondolkodnak,nagyobb a tudásuk,szerteágazóbb.


Nyilván nem törvényszerű, de gyanús, hogy általánosságról van szó.

2016. jan. 7. 13:26
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

"Alapvető műveletek kínosan lassan számolok ki fejben .Még az ujjaimat is használom. "


Az nem matematika, hanem számtan. Azt hiszed, nincs olyan matematika professzor, aki ne lenne így vele? A matematikának semmi köze a fejszámoláshoz, a számoláshoz ott a számológép. Amúgy pl. az autószereléshez nem kell matematika sem.


Másrészt ha 30-34 körül vagy, akkor az életed felét sem élted még meg, ha meg a felnőttkori életedet nézzük, mióta felelős döntéseket kell hoznod, akkor csak 1 évtizedet. Fiatal vagy még, nem lejátszott meccs az életed. Rajtad múlik, mit kezdesz vele.


Digitális analfabéta sem vagy, ha itt tudsz írogatni, máho is tudsz olvasgatni, vagy online kurzust is el tudsz végezni.


"Aztán lehet, hogy az egyetemisták fele butább, mint én, de ők el tudják végezni tehát nem butábbak hanem okosabbak. "


Honnan tudod, ha te bele sem kezdesz?


Én n látok olyan tendenciát, hogy aki tanult a felsőoktatásban, az máshogy gondolkodna, értelmesebb lenne. Van ilyen is és olyan is.

2016. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
Statisztika vizsgán még azt is beírtam a számológépbe hogy 12+9 mert annyira izgultam és biztosra akartam menni :D na és? Erre való. Biztos vagyok benne hogy okosabb vagy mint az egyetemisták fele mert az kiderül a fogalmazókészségedből, viszont az önbizalmad hiánya iszonyúan visszafog. Legszívesebben bevinnélek egy előadásra hogy meglásd minden lehet, csak nem nehéz :) online kurzus nem érdekel?
2016. jan. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

Látjátok még csak azt sem tudom mi a különbség számtan és matematika között.

Nem tudom mi fán terem az online kurzus.

A számítógéphez sem értek csak használom. Kicsivel az alapfokú felhasználó szintje alatt vagyok.


Ja lehet, hogy jobban fogalmazok, mint az egyetemisták fel,mert majdnem kétszer olyan idős vagyok.


Néha hallok,látok a rádióban nyilatkozni érettségi előtt állókat,első és másod éves egyetemistákat és le vagyok döbbenve, hogy ennyire fiatalon mennyire életképes elképzeléseik vannak,tudatosak és szépen beszélnek.


Én még most sem vagyok mindenben ennyire érett.


Nagyon úgy érzem, hogy ez már elment.

2016. jan. 8. 10:13
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben azt látod ami nem megy. Ezen sürgősen változtatnod kell, mert van egy olyan érzésem hogy ez a látásmód más területeken is beárnyékolja az életed. Én már most 22 évesen is azt mondom, hogy sokat szűkült a szókincsem és a látásmódom az érettségi óta, mert közgázt végeztem és egyáltalán nem tanultam irodalmat az egyetemen, persze volt szakirodalom de az nem a míves fogalmazásról híres. Ha elég sokáig olvasol olyan témájú és színvonalú forrásokat, akkor egy idő után át tudod "állítani" az agyad arra a stílusra. Én elég sokszor írtam cikkeket pénzért, mert nem volt egyszerű megélni és amikor fontos volt a megfogalmazás 2-3 napig ilyen szépirodalmat és blogokat olvastam amiknek "átragadt" rám a nyelvezete, stílusa és így vissza tudtam adni azt a minőséget. Ha valaki pl bölcsész vagy színvonalas előadásokra jár akkor persze, hogy javul a szókincse és szebben beszél mint az átlag. De senki nem úgy születik, és nem adottság, hanem azon múlik, hogy mennyi energiát fektetsz bele. Minden másra ugyanúgy igaz, ha elhatározod hogy márpedig kell egy papír, akkor az meg is lesz, de ha semmi motivációd és már megpróbálni sem mered akkor persze hogy nem fog menni.
2016. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

[link]


Mi motiválna ?

Kudarc várna rám. Attól félek csak jobban megerősítene abban, hogy kevesebb vagyok.Hogy buta vagyok hozzá.

2016. jan. 8. 16:34
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy ennyire biztos benne hogy nem menne? Komolyan nem értelek. Nem hiszem hogy bàrmiben kevesebb lennél mint akármelyik más ember akinek van végzettsége. Ennek a bizonygatása helyett inkább próbáld helyrerázni az önbecsülésed mert úgy érzem a falnak beszélek itt napok óta.
2016. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Szia


Köszönöm, hogy próbálsz rábeszélni. BÁr a kérdést nem ezért írtam ki. Rendes tőled.

Az igazság, hogy sok mindenben kevesebb vagyok másoknál.

Nem hiszem,hogy az egyetem az önbecsülésen és az öbizalmon múlna.

Ha nekem ez a kettő a helyén lenne is pofára esés várna az egyetemen az iskolában. Annyira gyenge vagyok, hogy napi 29 órát kellene szerintem a tanulással foglalkozni.

Tényleg rendes tőled meg a másiktól, de az itt leírtakból az nem lehet megállapítani, hogy képes lennék rá.


Egyszerűen tudomásul veszem, hogy nem vagyok hozzá elég okos.

2016. jan. 9. 10:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!