Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diploma nélkül is lehet...

Diploma nélkül is lehet sikeres az ember? Lehet diploma nélkül, sikert, karriert elérni?

Figyelt kérdés

Mondanátok nekem olyan emberek akik úgy futottak be a saját területükön, hogy nincs felsőfokú végzettségük?


mert nekem úgy tűnik, hogy diplomával minden könnyebb.

Sikeresebbek, több és jobb lehetőségük van ráadásul más területen is tudják kamatoztatni.

Én meg buta vagyok az egyetemhez :-)


Vannak olyanok akik diploma nélkül is nagyon alkottak vagy elérték ami akartak?


Vállalkozók,színészek,akárki-magyar és nemzetközi.

Világ körüli utak más országokat bemutató műsorok házigazdája lehet valaki diploma nélkül?

Tudós,kutató,felfedező?

Lehetséges még egyáltalán,van esély még a mai világban ilyesmire?


Gerrald Durell tudtommal nem rendelkezett diplomával mégis nemzetközileg elismert tekintély lett a maga területén. De ez nem most volt.


Lassan mindenhez diploma kell :-( akinek nincs annak meg jut a morzsa.

Értem, hogy van jól fizető (hiány)szakma csak amíg ő szakmunkás addig a másik értelmiségi !

Mindenre több a lehetősége !!!!



2015. dec. 23. 23:46
1 2 3 4 5
 41/44 anonim válasza:

A diploma nem egyenlő az intelligenciával. Nem egy olyan embert ismerek, aki bölcsészettudományi karon diplomázott, de egy mondatot sem képes helyesen leírni. Igaz, nem magyar szakosok az illetők, de egy egyetemistától, pláne bölcsészettudományi karon szerintem alap lenne az igényes íráskép.

Rólam annyit, hogy ugyan van egy anglisztikás diplomám, de soha életemben nem kellett sehová. Olyan munkám van, amihez nem volt elvárás semmilyen diploma, viszont fontos az angol nyelvtudás. Csak azért végeztem el a szakot, mert érdekelt, de már a felvételinél is tisztában voltam vele, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni vele, legalábbis olyan munkakörben, amit szeretek. Lehettem volna vele pl. szakfordító vagy nyelvtanár, de egyik szakma sem vonzott.

2016. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%
valaki ostobának írta a szakmunkásokat. Ismerek asztalost, aki saját vállalkozó, divatos és egyedi bútorokat csinál, nem 20 forintért. Művelt gyerek, és a szépérzéke az eléggé ott van.
2016. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

40


Lehet lusta vagyok, de szerintem nem születünk egyforma képességekkel,adottságokkal.

Szerintem nem képes mindenki elvégezni egy egyetemet.

Amit más 6 óra alatt tanul meg ahhoz nekem lehet 18 kellene.

2016. ápr. 23. 12:39
 44/44 anonim ***** válasza:
85%

2-es voltam matekból, 24 évesen iratkoztam be egyetemre, miután újraérettségiztem nagynehezen.

Első évben szinte mindenből megbuktam.

Annyira, hogy haza kellett költözzek anyámékhoz. Aztán mégegyszer elmentem matekból és infóból érettségizni vért pisilve, így felvettek végre arra a szakra ami érdekelt.

Hát elinte bukdácsoltam, de már kezdtem nagyjából belejönni.

Ez volt épp 6 éve, most a doktorit csinálom, állásinterjú nélkül lett szakmabeli munkám mellette.


Pedig egy retard szar voltam, 24 éves koromig piáltam, lustálkodtam, TV-ztem, néha dolgoztam valami himi humi munkát miközben értelmetlen OKJ képzésre jártam levelezőn.


...a lényeg, hogy ugyan olyan "buta" lusta szar voltam. Összeadás is alig ment... de egyvalamit tudtam. Hittem magamban, hogy többre vagyok képes. Egyszerűen nem hittem el a sok kudarc, bukás után sem, hogy nekem a TESCO-ban kell polcot töltenem. Az hozta a fordulópontot, hogy sok scifit néztem, és imádom a technológiát. Robotokat, kiborgokat, génmanipulációt, implantátumokat stb :D

Elhatároztam, hogy érteni akarom a világot, érteni akarom hogyan működik az emberi test, hogyan működik egy lézer, vagy az agyunk.

Érteni akartam a tudományos cikkeket, mert annyira lenyűgöztek. Ez adta a hitet, hogy VAN remény, és hidd el az agy csodálatos szerkezet. Több évbe tellt, de 6 év kihagyás után is sikerült megtalálni a célomat.

6 vagy 10 év teljesen mindegy.


Itt csak az akarat és a hit számít magadban. Én mai napig vallom, hogy egy semmirelellő, buta, szürkeséggel borított agyú szar voltam. Egyedül talán a fogalmazás ment, minden másban rém gyenge voltam, egy gagyi gimiben.

Most meg PhD + kutató fejlesztő mérnök váltam 6 évre rá. Ez a csodálatos agyunknak köszönhető :)


És ne feledd, a szakomon voltak 30-40 éves palik is. Ugyan úgy szenvedtek mint te, csak csillogó szemekkel csinálták és hittel :)

2017. nov. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!