Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő manapság átlagosan...

Mennyi idő manapság átlagosan amíg egy fiatal munkát talál?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, diplomával, nyelvvizsgával. Már 3 hónapja keresek munkát, de egyszerűen semmi. Voltam 3 állásinterjún, mindenhol elutasítottak. Már teljesen el vagyok keseredve...


Előtte ugyan dolgoztam 4 hónapos határozott idejű szerződéssel egy cégnél, ott a szerződés lejárta után mondták hogy nem tudnak hosszabbítani, mert létszámleépítés lesz.


Tényleg ennyire nehéz manapság egy fiatalnak is elhelyezkedni? Vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen?



2016. ápr. 21. 10:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

- 3 hónap munkakeresési idő még semmi...

-Nemcsak a fiatalnak nehéz, mert a középkorúnak, öregnek is (nőként 40 felett, ffiként 50 felett "öregnek" számítasz)

-én is azt tapasztalom, h mindig gond velem és az ismerőseimmel: pályakezdő, túl fiatal, túl öreg, túlképzett, nem olyan képzett, nem beszél nyelvet, messze lakik stb...

Majd lesz vmi, ne add fel!

2016. ápr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Milyen diplomád van? Egyébként azt tudom tanácsolni hogy add be több helyre a jelentkezésedet.
2016. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Jó, bölcsészdiplomám van, de mellette beszélek angolul és németül

Az előző munkahelyemen konkrétan megmondták h nem az a lényeg h miből van diplomád, hanem h legyen

De azt tapasztalom h ált. két okból származik az elutasítás: vagy a bölcsészdiploma, vagy túlképzettnek minősülök (mert egyáltalán van diplomám)

2016. ápr. 21. 13:02
 4/21 anonim ***** válasza:
ssc-knél próbáltad már?
2016. ápr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Még nem, de próbálkoztam már multiknál meg kisebb cégeknél is, különböző iparágakban
2016. ápr. 21. 14:06
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha 40 év alatti vagy és C1 szinten beszéled a 2 nyelvet (tesztelik!), akkor jó esélyed van SScbe.
2016. ápr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos a böcslész diploma semmit se ér,sokan beszélnek németül és angolul és mellette mérnöki diplomával rendelkeznek,na ők konkrétan válogatnak a munkák közül.

És nagyon fontos egyetem alatt ELMENNI DOLGOZNI,mert ennek ez a böjtje,hogy nehezen kapsz melót ha utána kezded el.

Nem nehéz nekünk IT-ban konkrétan két kézzel kapkodnak utánunk akár fiatal,akár középkorú,középkorúaknál inkább projekt vezetőkért.

2016. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak 3 interjún voltál? Gondolom vidék, ahol alig van lehetőség. Itt Budapesten hetente minimum 3 interjú lenne.
2016. ápr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#7, egyetem alatt is dolgoztam, igaz (csak) diákmunkát, de ott az volt a trend h a munkaerő csak addig kifizetődő, amíg diák...


#8, azért voltam "csak" 3 állásinterjún, mert ennyire hívtak, pályázatot beadtam persze 30+ helyre, csak sok helyről vissza sem jeleznek, vagy ha igen, akkor h sajnáljuk, de nem

2016. ápr. 21. 16:04
 10/21 anonim ***** válasza:
Vidéki vagy, vagy budapesti?
2016. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!