Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő manapság átlagosan...

Mennyi idő manapság átlagosan amíg egy fiatal munkát talál?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, diplomával, nyelvvizsgával. Már 3 hónapja keresek munkát, de egyszerűen semmi. Voltam 3 állásinterjún, mindenhol elutasítottak. Már teljesen el vagyok keseredve...


Előtte ugyan dolgoztam 4 hónapos határozott idejű szerződéssel egy cégnél, ott a szerződés lejárta után mondták hogy nem tudnak hosszabbítani, mert létszámleépítés lesz.


Tényleg ennyire nehéz manapság egy fiatalnak is elhelyezkedni? Vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen?



2016. ápr. 21. 10:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Tkp vidéki, de Pesten keresek munkát
2016. ápr. 21. 16:20
 12/21 anonim ***** válasza:
73%

Akkor ne vidéki akcímet írj be a cv-dbe.

Pl:

MInta Géza

Budapest


ezt írd, ennyi elég amúgy is, nem kell pontos cím, de ha látják, h vidéki a lakcímed, már kapásból dobnak félre.

2016. ápr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
De ez így meg hazugság, amivel ráadásul magamat szivatnám, mivel a bérlet hatalmas összeget emésztene fel, vidékiként meg járhatna a bérlettámogatás, aminek egy részét ők is visszakapnák
2016. ápr. 21. 16:26
 14/21 anonim ***** válasza:
Viszont válogathatnak a bp-i jelöltek közül, akiknek egy fillért sem kell fizetni bérlet és semmilyen címszó alatt.
2016. ápr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
33%

Nagy kérdés, hogy milyen szintű a nyelvtudásod.

Tudnál angol / német nyelven tárgyalni mondjuk egy műszaki projektterv ütemtervéről?

Egyébként több hónap is lehet, mire munkát találsz. Akinek nincs keresett, hasznosítható tudása, tapasztalata, szakértelme, annaksajnos nagyon nehéz elhelyezkedni.

2016. ápr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%
Megprobalhatod beírni a Budapestet, de biztos nem emiatt nem sikerül. Ha mégis felvesznek nyugodtan vidd a lakcim kártyád és kérd a bérlet 86%-át. Az ugyanis nem attól függ mit írtál az önéletrajzba.
2016. ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
44%

Dehogynem! Én is próbáltam, be is hívtak több helyre is, de amikor mondtam, hogy én 40 km-ről járnék, erre konkrétan lefagyott a mosoly az arcukról. Nekem is több fejvadász mondta, hogy pesti címet kell beírni.

Nem a bejárás költségei miatt, hanem mert:

-Egyből arra fognak gondolni, hogy mihelyst találsz közelebb munkát máris lelépsz, tehát hosszú távon nem számolhatnak veled.

-Túlórázni nem fogsz, rohansz majd a buszra.

-Már mire reggel beérsz fáradt leszel a sok ingázástól.

A bérigényedbe meg építsd bele a bérlet árát. Persze lehet, hogy így már nem éri meg, de egy SSC-ben pályakezdőként is bruttó 300.000-at el lehet kérni.

Azért ez jóval több, mint a közmunka, még ha levonjuk a bérlet árát, akkor is.

Én is azt javaslom, hogy SSC-t célozz meg, ott betanított szellemi munka van, ha angolul és németül is folyékonyan beszélsz, fogsz találni munkát.

Jelenleg a legnagyobb hiány 2 nyelven beszélő emberekből van. De nem olyanból, aki fel tud mutatni egy középfokú nyelvvizsgát, hanem olyanból, aki tényleg tárgyalóképes.

Egyébként átlag 1-1,5 év mire lehet találni munkát ebben az országban, szóval ez az idő még tényleg semmi.

2016. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
1,5 év? Ugyan már.. Annak annyi aki két munkahely között lazulni akar kicsit. Aki napi 8 órában állást keres az talál is pár hét alatt.
2016. ápr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%

Én 1,5 éve keresek, ebből egy évig levelezőre jártam, okj-ra (havi 2 péntek-szombat kellett bejárni) de mellette nem találtam munkát, mert hát a péntek... Aztán volt 2 hónap megbízási szerződés, a cég meg megszűnt.

A következő gondokat tapasztaltam:

-vidéki, gond (pest nekem 80km)

-nő, gond

-még nincs gyerek, egyszer biztos lesz(simán rákérdeztek) ha lenne akkor az, gond

-olyasmit kértek az interjún amiről szó nem volt a hirdetésben (ha lenne ilyen-olyan plusz akkor lenne jó...) persze hogy bukta a dolog

- volt hogy kiderült az interjún, hogy ja elég félreérthető a hirdetés, de ők egy embert keresnek a két munkakörre (12órában heti 6 napban eladó, 16órában az év mindennapján pedig óránként kell kezelni a facebook oldalukat (posztolni)! jutalékos rendszerben)

-fiatal vagy, gond

-túlképzett is voltam már

-meg se nézték hogy mi a végzettségem/milyen tapasztalatom van, ott lepődött meg a hr-es, hogy jaj, de jó, nem is látta!..


Regisztrált munkakereső vagy?

Én 150 önéletrajzot küldtem ki ezidő alatt és 10!!! interjúm volt. Persze megtaláltak a fejvadászok, hogy csak 8 általános kell a gyári melóhoz, 4 műszak, 80ezerért, 4órára bejelentve (még viccelődött is a csaj hogy lehet mellette még másik állást is keresni...). Még legalább 3x felhívtak, ergo a számomat nem voltak képesek megnézni, hogy már beszéltek vele.

2016. ápr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
68%

Fejvadasz cegnel dolgozom. Valoban necces a diplomad, mi volt a terved vele? Mi akartal/akarsz lenni?


Ha szokasos allasokra adod be a jelentkezesed Budapestre, tehat ahova nem kell nagy tapasztalat (irtad, csak par honapot dolgoztal), sem kulonosebb szakkepzettseg, akkor nekem eselytelennek tunik, hogy egy videkrol beutazot valasszanak ki a pesti helyett. Ezzel en szamolnek. Nem fogjak Neked megteriteni az utazasod, hiszen olcsobban jon ki nekik a helyi. Ami valjuk meg jogos. Te sem fizetnel a helyukben ezert pluszban.


Nezd meg még, hogy az oneletrajzod tenyleg jo-e. A fotod oke-e. Irsz-e kulon cv-t a kulonfele poziciokra vagy ugyanazt adod-e be mindenhova. Valoban motivacios level-e a motivacios leveled vagy professionrol letoltott. (Bocs, ha hulyesegnek erzed, de nem ismerlek nyilvan.) Ha talalsz egy jo allast, es elkuldod a jelentkezo e-mailt, maga az e-mail is legyen egyfajta motivacios level.


Ezen kivul hol keresel allast? Csak egy adott oldal, pl profession.hu? Vagy szoktad nezni pl a Facebookon a Szarnyas Fejvadaszt? Jelentkezel ceghez direktben vagy nezel-e ceges karrier oldalakat? Regisztralsz-e munkaero-kozvetizo cegek adatbazisaba? Vagy fent van-e a cv-d a Profession adatbazisaban? Sok ceg abbol kutat jeloltek utan.


Hirtelen ezek jutottak eszembe. :) Ha meg vhol elutasitanak, probald megtudakolni az okat.


Sok-sok sikert! Ne add fel es nem vagy szerencsetlen! :)

2016. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!