Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő manapság átlagosan...

Mennyi idő manapság átlagosan amíg egy fiatal munkát talál?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, diplomával, nyelvvizsgával. Már 3 hónapja keresek munkát, de egyszerűen semmi. Voltam 3 állásinterjún, mindenhol elutasítottak. Már teljesen el vagyok keseredve...


Előtte ugyan dolgoztam 4 hónapos határozott idejű szerződéssel egy cégnél, ott a szerződés lejárta után mondták hogy nem tudnak hosszabbítani, mert létszámleépítés lesz.


Tényleg ennyire nehéz manapság egy fiatalnak is elhelyezkedni? Vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen?



2016. ápr. 21. 10:50
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Kedves 18-as: igen, 1,5 év. Nézd meg a statisztikákat.

Na meg az embernek nem azért van diplomája, hogy elmenjen segédmunkásnak. Az én szakmámban kb. havonta 1 hirdetés ha megjelenik a városban, ahol lakom. Pesten nyilván más dolog, de ahogy már írtam a bérigénybe bele kell kalkulálni egy vidékinek a bérlet árát, így már lehet, hogy nem én leszek számukra a legideálisabb jelölt.

Ha éhezik a család, akkor az ember bármit elvállal, de szerencsére nálunk nem ez volt a helyzet. Ha van egy szakmám, amiben tapasztalatom van, akkor nem fogok akármilyen munkát elvállalni. A bérigényem is a tudásomhoz igazítom, van egy minimum, ami alatt nem megyek el dolgozni, és sok állami vagy kis magáncég nem akarja ezt megfizetni.

Egy pályakezdő meg ennél még nehezebb helyzetben van, pláne, ha nincs tapasztalata, és nem akar költözni.

Nyilvánvalóan fiatal budapesti férfi lakos vagy.

Én 40 éves vidéki nő 2 kisgyerekkel. Nem egészen ugyanaz a kettő, ezt kéne felfogni.

2016. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!