Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen világot élünk? Kamudipl...

Milyen világot élünk? Kamudiplomák országa? Szociológia diplomás, GDF műszaki menedzser diplomás, Metropolitan diplomás ismerőseim többszörösét keresik, mint én?

Figyelt kérdés

Szociológiát (3 éves kamuképzés) végzett ismerősöm, egy kicsi alapkezelőnél 450 ezret keres, 3 év után, back office területen.


Metropolitanos ismerőseim: egyik key-account másik beszerző, mindketten kereskedelemben vannak, és mindketten 400 ezer körül keresnek.


GDF műszaki menedzser egy SSC-ben dolgozik, nem tudom pontosan mi a pozíció neve, én ezeket excel mágusnak hívom gúnynéven. 300 ezret keres...


ÉS MOST JÖN A VICC


Én egy GÉPÉSZMÉRNÖKI diplomával keresek 200 ezret, ezt is 170-ről emelték meg nemrég. Magyarország 2017 taps taps. Igen, tudom, váltsak, ha nem tetszik. DE NINCS JOBB. Talán legyek én is könyvelő??? Költözzek ki Kecskemétre vagy Győrbe?



2017. jan. 11. 20:41
 101/133 anonim ***** válasza:
91%

Kis cégnél spórolnak a munkaerővel, van egy titkárnő és viszlát. A kisfőnök meg b**szik felvenni a megrendelést.

Nem mindenki multinál van...

Jó Neked, hogy diploma után egyből fas.za helyen kezdtél.

2017. jan. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/133 anonim ***** válasza:
82%
"Gépészmérnöknek mióta kell ügyfelekkel foglalkoznia? :D" mióta a cég az ügyfelekből (vevőkből) él
2017. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/133 A kérdező kommentje:
Még a cnc technikus ismerőseimtől sem hallottam ilyet, hogy vevőkkel kell foglalkozniuk. Ez hülyeség.
2017. jan. 18. 16:16
 104/133 anonim ***** válasza:
22%
szerintem ti elbeszéltek ezzel az ügyfelezéssel egymás mellett. :D
2017. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/133 A kérdező kommentje:

Hol vannak azok a nettó 350 ezres kezdőfizuk, amikről ti beszéltetek? Azóta sem találom...

[link]


Nettó 220.. pesten

2017. jan. 18. 16:39
 106/133 anonim válasza:
0%
Tanulj meg jól angolul és költözz ki az USA-ba, ott egy átlagos gépészmérnöki fizetés 5800$/hónap (kb. 1.600.000 ft)
2017. jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/133 anonim válasza:
11%
Előző vagyok. Több ismerősöm is dolgozik kint, ők mesélték.
2017. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/133 anonim ***** válasza:
72%

Gépészmérnök végzettség nem pozíció, gépész minőségügyi mérnökök és gyártómérnökök, projektmérnökök autóiparban a vevővel bizony beszélnek, mert ha mást nem reklamációt kezelnek, auditon részt vesznek, rezidens mérnökként vevői lokáción dolgoznak. Egyedi alkatrész gyártásban, gépgyártásban tervező v projektmérnök titulus alatt megbeszélik a vevői igényeket a vevővel, tervzsűri, gépátadás-átvétel. Szolgáltatóiparban akár projektmérnökként részt vesznek, mérnöki supportot biztosítanak...

Karbantartó mérnökként beszállítókkal tartanak kapcsolatot

Stb...


De legyen neked igazad, nem beszélnek senkivel, csak a kollégákkal, velük is csak titokban ;)

2017. jan. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/133 anonim ***** válasza:
91%

"Szociológiát (3 éves kamuképzés) végzett ismerősöm, egy kicsi alapkezelőnél 450 ezret keres, 3 év után, back office területen."


Arra kíváncsi lennék, hogy szociológus hogy keres ennyit. Bár tudok olyanról, aki állítólag havi egymillió felett visz haza, de ő elég közel ül a "tűzhöz".

2017. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/133 A kérdező kommentje:

Ja értem, te elmész egy Bosch-hoz, egy Knorr-bremse-hez, egy GE-hez, egy Siemens-hez vagy egy MOL-hoz, leülsz, elkezdesz dolgozni, mint folyamatmérnök, tesztmérnök, fejlesztő, r&d munkatárs, szimulációs mérnök vagy minőségbiztosítási mérnök, de előtte neked VEVŐKKEL kell beszélgetni, hogy hogyan végezd a munkád. :D Te akkor még nálam is szarabb helyen dolgozol barátom.


Ha beszerző vagy, akkor tényleg kell beszállítókkal kapcsolatot tartanod. De azok mióta vevők? Ne ferdíts. Persze vannak mérnök értékesítők, mérnök üzletkötők, sokszor ehhez még mérnöki diplomát sem kérnek, csak a már említett műmenedzser szakot, vagy akár közgáz végzettséget. De ott sem Józsival bizniszelnek, akinek letört a traktorjáról a homlokrakodó és kéne neki új.


"Arra kíváncsi lennék, hogy szociológus hogy keres ennyit."


Pénzügyi szektorban ez még nem is olyan nagy szám. Ha kellően benyalod magad valami jó helyre, akkor ennek a dupláját is megkeresheted. Nekem ehhez nincs gyomrom.

2017. jan. 18. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!