Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen világot élünk? Kamudipl...

Milyen világot élünk? Kamudiplomák országa? Szociológia diplomás, GDF műszaki menedzser diplomás, Metropolitan diplomás ismerőseim többszörösét keresik, mint én?

Figyelt kérdés

Szociológiát (3 éves kamuképzés) végzett ismerősöm, egy kicsi alapkezelőnél 450 ezret keres, 3 év után, back office területen.


Metropolitanos ismerőseim: egyik key-account másik beszerző, mindketten kereskedelemben vannak, és mindketten 400 ezer körül keresnek.


GDF műszaki menedzser egy SSC-ben dolgozik, nem tudom pontosan mi a pozíció neve, én ezeket excel mágusnak hívom gúnynéven. 300 ezret keres...


ÉS MOST JÖN A VICC


Én egy GÉPÉSZMÉRNÖKI diplomával keresek 200 ezret, ezt is 170-ről emelték meg nemrég. Magyarország 2017 taps taps. Igen, tudom, váltsak, ha nem tetszik. DE NINCS JOBB. Talán legyek én is könyvelő??? Költözzek ki Kecskemétre vagy Győrbe?



2017. jan. 11. 20:41
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/133 anonim ***** válasza:
23%
nem hiszem.
2017. jan. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/133 anonim ***** válasza:
87%

Ha valami magyar törpecégnél lapátolod a semmit, akkor ne csodálkozz, hogy kevesebbet keresel, mint egy olyan ember aki lekönyvel évi 4-5 milliárd forintnyi tételt országok között és tízmilliókat ment a cégnek a határidők pontos betartásával, plusz beszél 2-3 nyelven használható szinten.


Csak hogy legyen egy hasonlóan bosszantó példám a számodra: az egyik diplomám szabad bölcsészet az átlagfizum pedig nettó 400 körül mozog, túlórától függően megszaladhat olyan 480-500-ig. És azt tanultam az egyetemen, amit szerettem, Bergman filmeket néztem meg Nádas Pétert olvastam és a kutyát nem érdekli a papírom, csak az, hogy a munkámat tisztességgel el tudom-e látni.


Nem bonyolult. Gépészként meg tessék már találni egy normális céget, 250-et akkor is kéne keresned, ha napi 10 percnél több ténylegesen mérnöki feladatot nem is kell ellátnod.

2017. jan. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/133 anonim ***** válasza:
23%
Esküszöm irigyellek titeket akik írják a négy ötszáz ezreket. :D nekem a közelemben max ilyen kétszázakat keresnek az emberek. Okés, nem felsőfokúval de nah.... tényleg elbaxtam valamit a két kö csög diplomámmal de kúr vára.... jobb lett volna egy kibaxott mérnökit megcsinálni anno de senki nem volt a közelemben aki tanácsot adott volna mert senki nem járt fősulira a közelembe, a családomba meg még inkább. Jó volna visszatekerni az időt, és nem öltem volna ennyit a tanári szakpáromba hogy befejezzem időben ami a régi képzésben négy év volt, és általában öt öt és fél év alatt végeztek rajta mert sok csúsztatós tárgyunk volt. tök feleslegesen csináltam az egészet. :( Egy kibas zott nyelvet is kellett volna vagy csak azt és jöhetnének a zsíros állások.
2017. jan. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/133 anonim ***** válasza:
19%

Ez így van utolsó,de még változtathatsz.

Mindig ezt mondom NYELVEK + mérnöki/közgazdászi/akár orvosi/nemzetközi jogász végzettség + tapasztalat,diplomázás előtt legalább 1,5-2 év,igen egyetem alatt már dolgozni kell.


Ezért kellene minden középsulisnak felmenni a profession.hu-ra,olvasni a portfóliót,böngészni,hogy mire van kereslet.

Tanár szép hivatás,de abból nem fogsz kecót venni,nem lesz belőle felsőkategóriás kocsid,nem fogsz nyaralgatni menni,aki tanár az hivatásból végezze és legyen előtte,hogy filléreket fog keresni,ha vállalta akkor csinálja.

De ha kétségei vannak akkor végezzen el egy mérnöki szakot vagy valami piacképeset.

De kellenek még soft skillek is,azokat is fejleszteni kell,egyszóval toppon kell lenned ha jó fizut akarsz,minden képben lenni,kommunikáció,csapatjáték,tárgyalási angol minimum,jó kiállás,több év szakmai tapasztalat,hajtás,teperés,ambíciók,vezetői skillek.

2017. jan. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/133 anonim ***** válasza:
96%

De ezt mondom utolsó hogy:


Lassan 33 évesen legtöbbet fizikai munkásként dolgozva hova jelentkezzek? Suliba már nem fogok iratkozni elvinné az életem meg a pénzem ami már kevéske van. Munkát olyat szeretnék ahol lehet kreatívnak lenni, akár gyárakban új módszereket, újjításokat bevezetni, környezetvédeskénnt is végeztem amúgy. De ilyen hova kell? Minőségbiztosítás is külön végzettség, az nekem nincs olyan papírom.... Nem vagyok mérnök, nem tudok nyelvet, de ha megkaphatnám a lehetőséget amit páran helyt tudnék állni persze nem úgy, hogy közben a régiek tiporják az embert meg nem tanítanak be, mert ebben is volt részem, közben meg kérték, hogy mihamarabb tanuljak befele....

2017. jan. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/133 anonim ***** válasza:
25%

Kifogás,menj és tanulj meló mellett.

az a baj csupa haszontalan végzettséget mondasz.

Környezetvédős a kutyának sem kell.

Tanuld ki az IT-t azonbelül CISCO hálózati dolgok,SAP,Java programozás,villamosmérnöki dolgok.

Nyelvek meg alap anélkül marad a gyári sormeló.

Ez van vagy tanulsz vagy maradsz azon a szinten.

Ha ügyes vagy akár vállalkozóként is rengeteget haza tudsz vinni.

2017. jan. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/133 anonim ***** válasza:
82%
cisco-t akartam, de drága meg már nem akartam tanulásba ölni pénzt mert sok elment így is az évek alatt. mert ha egyből lenne meló mert keresik akkor azt mondom okés, de így félek már többet beleölni. de tudom, hogy igazad van, csak nagy a fék...
2017. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/133 anonim ***** válasza:
83%

Nem igaz.

British Telecomhoz felvesznek és kiképeznek CISCO-ra,mehetsz CCNA,CCNP,CCNE vizsgákra is.

Miért nem keresed a lehetőségeket?

De a nyelvet beszélned kellene.

Aki ma nem beszél angolul,bocs,hogy ezt írom az ássa magát el jó mélyre.

2017. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/133 anonim ***** válasza:
70%

A t-systemhez is a nyelv kell és akkor kiképeznek, szóval ..... tudom hogy van ilyen...

De elásni azért nem fogom magam ha nem haragszol, maximum bánhatom hogy nem tudok....És akinek még nyolc osztálya sincs meg az meg lője ki magát a világűrbe vagy mi? :P nem kell túlzásba esni

2017. jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/133 anonim ***** válasza:
22%

Ne foglalkozz mással,hanem csak magaddal.

Más elpusztul így járt,kapitalizmus van a legerősebb marad fent.

Tanuld a nyelvet el kellene kezdened.

Ma már az óvodás is beszél angolul,ALAP.

Érted a nyelv ALAP,vagy marad a semmi helyzet.

Meg lenne mehetnél ilyen helyekre,kiképeznének,aztán poár év múlva 2guriga nettóért vagy számlára mehetsz dolgozni.Ennyi.

2017. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!